Kraški ovčar

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Ene pse imajo zvezdniki, eni so pred izomrtjem, eni so dragi ker pač so.
Sej to jaz tle nabijam. Rad bi mel psa, sam nočem met papirjev, ker ga ne bom vozil po raztavah, ampak po hosti, po dvorišču,.. Recimo, moj pes je ta ovčar in je brez papirjev. Je čistokrven. Sosed ima takega psa s papirji, ko prideta čistokrvne psice v našo vas in se dajo dol s našimi psi, a ima pol psica, ki se je zgonila z našim mešančke?
Tle nei ne gre. Sem pač tup. Meni se ne gre za vzrejo, ampak, da bomo meli lepega psa. Ki je nam lep.

Ah sej ga ne bom "kupil"
grin1.gif
. Pač bedarija.
Mi ga kdo šenka, še maldička seveda, brez platnic
tongue-1.gif
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
V zavetišču v Horjulu majo psico, mešanko med kraškim ovčarjem. Sicer ni več mladiček, ampak je res res lepa psica. Če nočeš za psa plačevati po 600€, če ti ne gre za rodovnik, potem poglej malo po zavetiščih. Presenečen bi bil kaj vse lahko najdeš tam.

Drugače pa imam jaz tud mešančka doma, je zlat pes, pri veterinarju še razen cepljenja nikoli nisva bila... Ampak ko bom enkrat imela prostor in denar, pa bom tud sama nabavla rodovniškega psa, ki se ga pod 1200€ ne da dobit. Take it or leave it situacija
smile-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Prvotna cena tvojega psa je bila 250€ x 3, prvotna cena kraševca pa 600€. Ker psa niso bili sposobni prodat, so ga dali pod ceno. Če bi bilo zanimanje ti ga za tako ceno ne bi nikoli prodali. Tvoj pes je bil v osnovi dejansko dražji od mojega. Za koliko gre mladič kraševca, če ni interesa, pa ne bi vedela. V "mojem" leglu jih je bilo vseh 8 takoj prodanih. Glede na to, da sem dejansko malo seštevala te stroške, nisem prepričana, da je sploh prišlo do kakšnega zaslužka. Vzreditelji kraševcev se pač razlikujejo od vzrediteljev raznih miniaturic, kjer se super služi na podlagi tega, kdo je bil oče in kdo mati psa. In imeti doma 8 konkretnih kep dva meseca na drobnogledu tudi ni enako kot imeti eno čivavico. Stroškov je ogromno in vsekakor nisem tak trot, da bom pričakovala, da mi je psa nekdo vzredil zastonj, ker tudi ostali ljudje morajo priti do hrane. Jao, mi je smešno, da nekdo govori o kraševcu kot o psu za zaslužek. To ni čivava ali pa kaj podobnega komercialnega.
Tekmovanja v lepoti pa bolj malo pomenijo, ker se da prav super taktizirat, tako da to ni merilo za dobrega mladiča.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
No, pa seštej stroške, ki jih ima vzreditelj do oddaje svojega psa... ne boš me prepričala, da osem mladičev v dveh mesecih naredi 5.000€ stroškov. Kot sem ti napisal - 200€ -250€ na psa je več kot dovolj za pokrivanje stroškov.

Ostalo je profit (ne glede na velikost psa).

p.s.: moj pes je bil dejansko cenejši od tvojega... kaj je bilo v osnovi ni važno. Vem pa, da je enega od psov z osnovno ceno za otroke kupil nek zdravnik, psička naj bi šla v super hišo z velikom vrtom. To psičko je leto in pol kasneje vzela kolegica, ker jo je družina dajala od sebe (ali bi jo pa evtanazirali)
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Pa kaj je tle vam altercem. Sam gledate kolk kdo da in kdo ne da. Že v oddelku za mobilno je eden pameten
confused-1.gif
.
Sem napisal posredno, da sem s kmetije. Ne boste verjel, je hodil k nam veterinar, ki se ga plača. Ja ja. Pa ne samo za cucke, mačke, papagaje,....
Pse imamo pri bajti kar pomnim in še vsi so cepljeni bili in zdravljeni, če je bila potreba.
Toliko o moji zavesti.

Hočem rečti, da po eni strani jamrajo, da pasma izginja, po drugi se pa prodaja kot zlato.
Ne ni mi bilo težko dat za avto 3000€ in 500€.
Težko mi pa je dat oz kupovat člana družine. Je sedaj kaj bolj jasno.

Pišuka mal mapišem, da mi je pes všeč in d mi je butast dat keš, pa sem že naslabi rejec.

Predvidevam, da tle pišete sam taki, ki živite daleč stran od kmetij. Tm se ne posvečaš sam eni živali ampak se MOREŠ vsem. Tako, da nevem no.

Bom pa še tukaj malo popametoval....nekako se strinjam s tabo glede napisanega, da ne boš dal toliko in toliko za psa, ker je vseeno pač samo pes in nič drugega. Meni je to tudi ne glih butasto ampak maš tudi pasjeljubce, ki te ne razumejo....
Kot praviš si baje iz kmetije in veš koliko stane veterinarska dejavnost - ampak zdravljenje psa ali pa osemenjevanje krave ni ena te isto.... Prav tako pa moraš priznati, da če se baje ukvarjaš s kmetijo pa se ti ne zdi neumno dati toliko in toliko za govedo, pujse, konja npr...??ali pač??Ker potem si pa slab kmet...al pa si preračunljiv, eno tele (100€) vs. odraslo govedo(900€), razlika ki jo spraviš v žep...

Ne smeš vse gledat skozi denar, tako kt v mobilni....bemti al ne boš nbenga €€€ s sabo odnesu pod zemljo....
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Zdravega psa ne moreš evtanazirati legalno. Verjetno so imeli v mislih kakšno drugo metodo. To je grožnja, ki jo uporabljajo, da bi psa kdo vzel. Za rodovniškega psa se hitro najde dom, čeprav ga noben ne bo peljal na razstave in ne potrebuje papirjev. Zanimivo, a ne. Mešančki pa čakajo v zavetiščih. In vaša vzrediteljica ni počenega groša vredna, ker bi morala spremljat razvoj tega psa in ga ob taki izjavi odkupiti oz. vzeti lastnikom. Sicer pa ste podpisali pogodbo in tam notri morajo biti te stvari opredeljene. Očitno jim je šlo res samo za denar.

Runa pa je, kot sem že prej rekla, res luškana psička. Jaz bi jo šla pogledat. Se pa včasih tudi pojavi kakšen odrasel kraševec za oddajo. Če se kaj najde, lahko napišem v to temo. Samo je za to žal zelo malo možnosti.

Tvoj pes je imel tako ceno in to je to. 250€ si dal, ker ga nihče razen tebe ni hotel imeti. A se gleda za koliko je ratalo nekomu dobiti enega psa od tisočih ali se gleda povprečje? Ker jaz bi lahko tudi gledala, v katerem leglu je kakšen ostal in bi verjetno tudi dobila psa pod ceno. To definitivno ne pomeni, da bi ga imela kaj manj rada, ampak je naneslo tako in če sem hotela psa iz tega legla imeti, sem morala ta denar dati. Vsekakor pa sem želela izbirati sebi primeren značaj, ker še nisem imela dovolj izkušenj, da bi znala vzgojiti kakšen težji primerek. Pri zadnjem pač nimaš izbire.
Kaj pa imaš to za enega?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Maš slab dan, da me loviš
grin1.gif
?
Prit na cvečk raje.
Preračunljiv? Niti ne, sem Forda kupil
tongue-1.gif
.
Mislim, da je point razumljiv.
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik leprotto pravi:
Zdravega psa ne moreš evtanazirati legalno.
Kaj da ne - najdeš jagra (naprimer gattota) ki ga nafila s šrotom in reče, da je po gmajni srne podil.
Case closed.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
"vzeti lastnikom. Sicer pa ste podpisali pogodbo in tam notri morajo biti te stvari opredeljene"

KSZ... A to resno al kaj? Jaz nekomu placam za cucka, potem moram pa se podpisati pogodbo, in me bo rejec nadziral?
bonk.gif
Lepo vas prosim....
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Ja, pri resnih rejcih se podpiše pogodba, kjer so določene stvari zahtevane od bodočega lastnika.
Za primer, kolegica ima psičko redke pasme (v Sloveniji sta menda samo dva primerka te pasme). Psico je kupila v Nemčiji, v pogodbi pa ima ogromno enih zahtev. Od tega, da se mora udeležiti določeno število razstav, do tega da če ima psica nerodovniške mladiče mora plačati kazen v višini 5000€.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik FoxyLady pravi:
Ja, pri resnih rejcih se podpiše pogodba, kjer so določene stvari zahtevane od bodočega lastnika.
Za primer, kolegica ima psičko redke pasme (v Sloveniji sta menda samo dva primerka te pasme). Psico je kupila v Nemčiji, v pogodbi pa ima ogromno enih zahtev. Od tega, da se mora udeležiti določeno število razstav, do tega da če ima psica nerodovniške mladiče mora plačati kazen v višini 5000€.

To niso resni rejci, to so idiotski rejci. Ponavadi so to mučitelji živali, ki lastni ego napihujejo z "uspehi" svojih štirinožnih prijateljev.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Nabavi si takega psa, ki ti paše. Edino kar je pametno gledat je to ali je pes za v stanovanje(razni baterijski psi - ti pojejo skoraj nič, so pa odlični stražarji) ali pa pes, ki obožuje naravo.
Ne pa poslušat, da kupuješ psa, ki ustreza tvojemu karakterju...ta je malo bosa.
Pes se naveže tvojega karakterja.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik FoxyLady pravi:
Ja, pri resnih rejcih se podpiše pogodba, kjer so določene stvari zahtevane od bodočega lastnika.
Za primer, kolegica ima psičko redke pasme (v Sloveniji sta menda samo dva primerka te pasme). Psico je kupila v Nemčiji, v pogodbi pa ima ogromno enih zahtev. Od tega, da se mora udeležiti določeno število razstav, do tega da če ima psica nerodovniške mladiče mora plačati kazen v višini 5000€.

To niso resni rejci, to so idiotski rejci. Ponavadi so to mučitelji živali, ki lastni ego napihujejo z "uspehi" svojih štirinožnih prijateljev.

Podpis. Jebemtis, zdaj mi bo pa nekdo razlagal, kako in kaj moram delati z mojim drago placanim psičem? Malo morgen. Kar mejte ga.

(P.S.: Da ne bo nesporazuma, jaz si ogledujem mačketine za 2.500 USD, ampak mi nihče ne bo pravil, da se moram potem z njo po razstavah vlačit. Hočem jo za domačo žival, ne pa za razstavni eksponat.)
 

FoxyLady

Pripravnik
7. jun 2008
436
0
16
Maribor/Ljubljana
Jah, takšne pač so zahteve vzrediteljice. In ni to ena takih vzrediteljic, ki bi ji bil pomemben samo zaslužek, saj je imela samo dve legli v mislim da šestih letih, pa za ti dve legli je bilo res dobro poskrbljeno. Ampak v tujini to pač tako je.
Kolegica si tudi ni smela sama izbrati psičke, ampak ji je vzrediteljica rekla katero psičko bo dobila (kolegica ji je povedala kakšne namene ima z njo, kakšen je njen stil življenja, in vzrediteljica je izbrala najprimernejšo psičko).

In ja, še vedno to govorimo o bitju, ki spi na tleh in se liže po svojih spolnih organih
smile-1.gif


Evrofil, katero mačko imaš namen kupit?
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Ja, žvau v stanovanju (tle misilm na 4x4)
uf-1.gif
. Takoj šuln v rit. Tega pa ne morem.
Kolikor imam srečo, vem, da bom prišel do ovčarja. Žena ne pusti, da bi imel haskija
cry12bpy.gif
. Samo potrpeti morem.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Savannah

Sicer bi rad "varianto" F1, ampak, neglede na to kako bi jo rad imel, mislim, da bo malo predivja
wink-1.gif


Sicer ne se zdalje takoj, ampak nekje v ne pretirano oddaljeni prihodnosti...

Aja, "F" oznacuje kolk dalec je od divje macke... F1 je prvo generacijska kombinacija domace in divje, F5 je pa ze skoraj normalen muc
smile-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Preprosto ji ni všeč. Njej so ovčarji pa ta shit. Ga imajo doma in pred njim je bil in še pred njim,.... Pa pregrobo dlako ima, pa lajat ne zna, pa kul,... Meni je to ful všeč, ko začne zavijat, kot grozlivka.