25 psov vs kolesar

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Brez veze, en kup vpitja. Sem mislil, da bo vsaj kolt potegnil in jih par pokokal, preden bi ostali spizdili.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Zanimiv je odziv kao lastnika...ej mudel,kwa ti psi tuki to je javna cesta...ja mamo ovce...ja pa kaj pol!!!!
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.559
2.413
113
Pri nas jih tudi vidim na kmetih, da jih imajo kar spuščene.


Potem te pa gledajo, kao kaj se imaš sploh vozit s kolesom tam.


Če je njegovo naj si zaogradi, da se ve da je njegovo pa mirna bosna. Pa zaradi mene, lahko za ograjo tudi pse nateguje.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Enemu bi ratal...zjutraj samo kolo najdejo
crazy1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Saj ni čudno, da so psi taki, ko pa se tako dere. Ne zna s psi.

Mene sta takole pred nekaj tedni "napadla" dva ovčarja na planšariji pod Slavnikom, je pa bila razlika, ker lastnika ni bilo nikjer. Pač sem se ustavil in lepo počasi obrnil, psa sta lajala na polno, ampak napadala pa nista, smo se vse lepo pomenili na razdalji 3 metrov.

Je pa res, ker ni bilo lastnika, nisem mogel naprej, zato sem ubral bolj divjo pot, kar pa je spet čisto posebna pustolovščina.
d055.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
keber
Zrelo za prijavo na 113, napadalen pes na javni površini brez lastnika nima kaj početi.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Saj ni čudno, da so psi taki, ko pa se tako dere. Ne zna s psi.

Mene sta takole pred nekaj tedni "napadla" dva ovčarja na planšariji pod Slavnikom, je pa bila razlika, ker lastnika ni bilo nikjer. Pač sem se ustavil in lepo počasi obrnil, psa sta lajala na polno, ampak napadala pa nista, smo se vse lepo pomenili na razdalji 3 metrov.

Je pa res, ker ni bilo lastnika, nisem mogel naprej, zato sem ubral bolj divjo pot, kar pa je spet čisto posebna pustolovščina.
d055.gif

zmaga.gif


To je to. Uporabil si svoj prvinski čut, se nagonsko umaknil in psa sta to razumela. Sicer tudi, če bi šel naprej, ti verjetno ne bi nič naredila, samo počakati bi moral, da se umirita. Pa saj ni važno.

Čudno, ane, tolk enega straha zaradi psov, pa vidimo, da jo tudi ob srečanju s tropom 25 ornk komadov odneseš brez praske.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.535
113
Ja, na drugi strani na sredi ljubljane en pes pogrize dojenčka direktno v vozičku.

(ali kje je že to bilo?)
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ja, odnesel je brez praske, ker sta prišla tista dva veleumna pastirja, ki ne ločita med javno potjo in njunimi pašniki...če bi imel malo boljši dar opazovanja, bi videl, da so bili psi tako rekoč tik pred napadom so ga okrožili in cloze-inali...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Saj ni čudno, da so psi taki, ko pa se tako dere. Ne zna s psi.

Mene sta takole pred nekaj tedni "napadla" dva ovčarja na planšariji pod Slavnikom, je pa bila razlika, ker lastnika ni bilo nikjer. Pač sem se ustavil in lepo počasi obrnil, psa sta lajala na polno, ampak napadala pa nista, smo se vse lepo pomenili na razdalji 3 metrov.

Je pa res, ker ni bilo lastnika, nisem mogel naprej, zato sem ubral bolj divjo pot, kar pa je spet čisto posebna pustolovščina.
d055.gif
upam, da jim nisi kazal hrbta, ker zna bit to zelo nevarno. pes raje napada s hrbta, nagoni. ko se umikaš psu se umikaš ritensko.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Ja, odnesel je brez praske, ker sta prišla tista dva veleumna pastirja, ki ne ločita med javno potjo in njunimi pašniki...če bi imel malo boljši dar opazovanja, bi videl, da so bili psi tako rekoč tik pred napadom so ga okrožili in cloze-inali...

Očitno je, da nimaš pojma o pasjem obnašanju. Pes, ki bo napadel, bo napadel v prvo, brez obotavljanja in brez lajanja. Izraz "pes, ki laja, ne grize", ni privlečen za lase. Ti psi so lajali na tipa in ga hoteli odgnati, ker je prišel nepovabljen na njihov teritorij, njihov namen ni bil, da ga napadejo in raztrgajo - sicer bi to tudi naredili.

darjan, treba bi bilo poznati celotno situacijo. Tam je tudi en invalid ustrelil svojo ženo v glavo, pa boš zaključil, da so zdaj vsi invalidi morilci?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.535
113
Ne, niso, ker invalidi so ljudje, pes pa je žival, zver, po naravi napadalen, etc.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Razlika je med enim psom (kar ti opisuješ) in tropom psov. Trop lahko napade tudi kasneje, ko ustvarijo priložnost.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Psi ovčarji (s čimer sem imel opravka, poleg dveh je bil naprej še vsaj eden, ki je komandiral ovce) spet ne napadajo za brezveze.
Tako kot je počel tip v videu, ki se je drl na njih, potem pa še suval bicikel v njih, ni čudno, da so bili tako razjarjeni.
Je pa druga reč sprenevedanje lastnikov psov na videu.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Po moje bi bila to izjema, če bi bili lačni ali pa če bi vsiljivec imel očitno prešibko energijo. Recimo če pogledaš v naravi srečanje med medvedom in tropom volkov, se bo to navadno končalo s pregonom in umikom, res redko bi bilo, da bi volkovi napadli in raztrgali medveda..

darjan, živali temeljijo k miru in če niso lačne, se med sabo ne bodo napadale, ampak se bodo v mnogih primerih brez problema razumele. Za ljudi, ki si zavestno izbirajo napadanje in brutalnost, pa to ni vedno mogoče trditi. In mnooogo ljudi je po svoji naravi nasilnih, napadalnih.
wink-1.gif