Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

B81

22. jul 2007
34.514
8.959
113
Ok pa ne vem, če so zavarovanja, gume in servisi za 25 k eur vreden avto prekoračili 15 000 eur v 3 letih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ok pa ne vem, če so zavarovanja, gume in servisi za 25 k eur vreden avto prekoračili 15 000 eur v 3 letih.
Pisal sem za zgoraj omenjeni avto in pozabil si na najpomembnejšo (najdražjo) postavko: izgubo vrednosti. Evo, okvirni stroški v treh letih in 210.000 km prevoženih
zavarovanje 2400
Gume 1800
Servisi 4200
Vinjeta 360
Izguba vrednosti 17000

Pa si na 25 jurjih.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ok pa ne vem, če so zavarovanja, gume in servisi za 25 k eur vreden avto prekoračili 15 000 eur v 3 letih.
Pisal sem za zgoraj omenjeni avto in pozabil si na najpomembnejšo (najdražjo) postavko: izgubo vrednosti. Evo, okvirni stroški v treh letih in 210.000 km prevoženih
zavarovanje 2400
Gume 1800
Servisi 4200
Vinjeta 360
Izguba vrednosti 17000

Pa si na 25 jurjih.

25 jurjev vreden avto da izgubi 17 jurjev v treh letih? ...

Jaz sem recimo Mazdo 6 leta 2008 kupil za 27 jurjev... pet let kasneje (lani) sem jo prodal za slabih 12 jurjev... torej sem v petih letih izgubil okoli 15 jurjev... res pa je, da nisem naredil 210.000 km...

Ti pa pises, da naj bi v treh letih izgubil 17 jurjev ... To se mi zdi kar veliko ...
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Poglej kilometre, tako računajo lizing hiše, worst case. Če bo bolje imaš plus, pa tudi če dobiš za avto namesto 8 recimo 11 jurjev to relativno malo spremeni stroške. Dodaš recimo še gorivo (pa recimo zgolj 6 litrov na sto in nafta) 17.500 EUR, pa si mirno na 40.000 EUR stroška v treh letih z avtom.
grims-1.gif


Marsikoga kap zadane, ko mu daš tako kalkulacijo pred njega. Najboljši je bil pa znanec, ki mi je govoril, da to ni res in blablabla. No, sva vrgla njegove cifre na papir in izračunala sumo ter je na koncu ugotovil, da gre 70% njegove letne plače za avto
hysterical-1.gif
.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Lizing hise gledajo amortizacijsko... in je avto res vrden precej manj... Ampak to je samo racunovodska vrednost ... Dejanska vrednost na trgu pa je velikokrat visja...

Se pa strinjam... da avto je strosek... ampak konec koncev je tudi zivljenje en velik strosek
grims-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Stroški lastništva vozila marsikomu res niso jasni, ampak z zagovarjanjem operativnega lizinga pa greš ti v drugo skrajnost.

Za njegovo priljubljenost obstaja samo en razlog in to je davčni. Če bi bil res tako super ugoden, bi se ga verjetno na veliko posluževali tudi zasebni lastniki, fizične osebe. Ker precej operativcev se sklene tudi za vozila, ki prevozijo dosti manj kilometrov od tvoje predpostavke. In ja, res si oproščen skrbi in dodatnih stroškov, ampak glavni razlog je spet v davkih. Ker če ne bi mogel odbijat DDVja in bi moral vodit vozilo kot osnovno sredstvo in obračunavat amortizacijo, četudi bi hkrati imel vključene vse stroške kot pri operativnem, bi bili tovrstni štosi sila redke ptice na našem nebu. Iz enega razloga - ker so komparativno gledano precej dragi.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Stroški lastništva vozila marsikomu res niso jasni, ampak z zagovarjanjem operativnega lizinga pa greš ti v drugo skrajnost.

Za njegovo priljubljenost obstaja samo en razlog in to je davčni. Če bi bil res tako super ugoden, bi se ga verjetno na veliko posluževali tudi zasebni lastniki, fizične osebe. Ker precej operativcev se sklene tudi za vozila, ki prevozijo dosti manj kilometrov od tvoje predpostavke. In ja, res si oproščen skrbi in dodatnih stroškov, ampak glavni razlog je spet v davkih. Ker če ne bi mogel odbijat DDVja in bi moral vodit vozilo kot osnovno sredstvo in obračunavat amortizacijo, četudi bi hkrati imel vključene vse stroške kot pri operativnem, bi bili tovrstni štosi sila redke ptice na našem nebu.
Saj mtl ne zagovaja operativnega leasinga, samo pojasnjuje, kako leasing hiše to računajo in zakaj je tako, kot je.

Se pa strinjam s tabo, operativni zna biti za podjetja (zaradi davkov) razmeroma ugodna varianta
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Stroški lastništva vozila marsikomu res niso jasni, ampak z zagovarjanjem operativnega lizinga pa greš ti v drugo skrajnost.
confused-1.gif
Kje sem pa jaz zagovarjal operativni lizing? Jaz sem samo primer podal s točnimi podatki. Če boš na hitro pogledal je v zgornjem primeru ''preplačila'' slabih 14 jurjev. Mi je jasno zakaj je operativni lizing ugoden za podjetja. Je pa vse samo stvar percepcije in računice.
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Lizing hise gledajo amortizacijsko... in je avto res vrden precej manj... Ampak to je samo racunovodska vrednost ... Dejanska vrednost na trgu pa je velikokrat visja...
Drži. Kot rečeno recimo dobiš tistih 11 jurjev ven, ampak to še vedno pomeni 22 jurjev stroškov z avtom, dodatno še 17 jurjev goriva, torej si na 39 jurjev stroškov pri avtu vrednem 25 jurjev.
grims-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Lizing hise gledajo amortizacijsko... in je avto res vrden precej manj... Ampak to je samo racunovodska vrednost ... Dejanska vrednost na trgu pa je velikokrat visja...
Drži. Kot rečeno recimo dobiš tistih 11 jurjev ven, ampak to še vedno pomeni 22 jurjev stroškov z avtom, dodatno še 17 jurjev goriva, torej si na 39 jurjev stroškov pri avtu vrednem 25 jurjev.
grims-1.gif

Strosek z gorivom imas v vsakem primeru... ce imas avto vreden 500€ ali avto vreden 50.000€ ...

In se to... nekateri avto uporabljamo tudi v sluzbene namene... in v takem primeru dobimo tudi povrnjeno kilometrino... in s tem se strosek prelozi na drugo stroskovno mesto...

Nekateri pa imajo avto res bolj za to, da so sosedje zeleni od zavisti...
grims-1.gif
...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he... Vsak samo vidi koliko je za rabljenega iztržil.
Veš kaj je še zanimivo? Da so določeni stroški fiksni (enaki) tako pri novem kot pri rabljenem (isti model). In ti stroški niso zanemarljivi.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Torej se "splača" kupit nov avto nekje srednjega razreda, bencinar do nekje 90kw, za nekje okoli 14.000 EUR, ki ima 4 ali 5 let tovarniške garancije?

Ugotovil sem, da zelo dragi avti letno zelo drago stanejo + zgubljajo na ceni hitreje kot manjši in cenejši avti.

Ta mali oziroma srednje veliki avti počasneje zgubljajo na ceni, so poceni za vzdrževanje in poraba goriva je ponavadi pri takih avtih nižja (bolj švoh motor).

Konkretno pri mojemu 508 sem si izračunal naslednje:
- avto je nov stal 37.000 EUR (s popusti); itak prenapihnjena cena
- servisni intervali so predpisani na 30.000km ali 2 leti (kar prej nastopi);
- stroški rednega servisiranja so okoli 350 EUR na uradnem servisu (uradni zaradi garancije)
- stroški izrednega servisiranja so zelo dragi (elektronika, avt. menjalnik....)
- poraba goriva je ob porabi 6.6L/100km (moja poraba) okoli 1.800 EUR letno
- zavarovanje + registracija (zame) znaša okoli 1.400 EUR letno

Pred parimi dnevi sem opazil, da mi na AC volan zavija sam od sebe v LEVO smer kar pomeni, da se avto ne pelje naravnost. Očitno je spet neka težava nekje (optika??), katero bom mogu v sklopu garancije popravljat.

Kdo ve, koliko takih in podobnih težav/napak se bo pojavljalo, ko avto ne bo več v garanciji......


Sedaj pa že konkretno razmišljam, da bi si kupil drug nov in manjši avto, z manjšimi mesečnimi stroški, manjšo registracijo in zavarovanjem. S to "ladjo" imam namreč tudi problem s parkiranjem doma (tako na stalnem kot začasnem naslovu).

Po vseh teh popravilih, ki sem jih v 9 mesecih imel - če bi moral sam plačati vsa ta popravila, bi bilo stroškov vsaj nekje 2.000 EUR....

Oh ja......to pa je smola, ko po 9 mesecih nakupa najbolj "prestižnega" modela znamke že razmišljaš o novem, drugem avtomobilu..


Zdej pa res razmišljam, da bi si kupil nov avto za nekje 14.00 0EUR, bencinar, ročni menajlnik in nekje srednji razred. Dovolj mi je že vseh teh problemov in stroškov
rolleyes-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Moja kalkulacija...
Za GrandScenica sem Leta 2007 plačal z vsemi popusti 20.400 EUR (po ceniku 26.000 i kusur).
Do danes sem prevozil 130000 km. Imel sem podaljšano jamstvo na 4 leta/80000 km (in je nekaj zadev padlo tja notri).
Do danes sem imel samo s stroški rednih servisov, goriva, zavarovanja (kasko) in gum za 24500 EUR. Torej več kot sem plačal za avto. Nisem upošteval še izgube vrednosti (avto je vreden še slabe 4 tisočake). Torej 40.000 EUR stroškov v sedmih letih. Pa še kakšno izredno popravilo, pa smo na 40.500 EUR...
Torej ima MTL kar prav...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

Oh ja......to pa je smola, ko po 9 mesecih nakupa najbolj "prestižnega" modela znamke že razmišljaš o novem, drugem avtomobilu..

Na enem drugem forumu je nekdo zapisal tole:

Koda:
 Js sm nekak tko slišu, da obstajata sam dve vrsti ljudi; tisti, ki so prekleli francoze in tisti, ki jih še bojo
hysterical-1.gif
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Sicer ne spada v to temo, ampak, sam imam Peugeot 5008 2.0 HDI - do sedaj (tok, tok ob lesu) nobenih problemov in stroškov, razen tekočega vzdrževanja.

Ne razumem, kako lahko nekako posplošujete zadeve - tudi jaz bi lahko povedal - glede na izkušnje kolegov, da nemškega avtomobila (prevsem VW) ne bi nikoli pripeljal na dvorišče.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To so stereoptipi... za katere se pa velikokrat izkaze, da so se kako resnicni... Logicno pa je, da ne velja kar za vse po vrsti... Nekako tako, kot to, da vozniki bavarskih vozil ne vedo, da ima avto ob volanu rocico, s katero se aktivira smernike ...
smile-1.gif
...

Da se pa se navezem na "francoze"... Od vseh vozil, ki sem jih imel do sedaj v lasti ali uporabi... sem imel najvec problemov ravno s francozom (Citroën BX) ... je bila pa voznja z njim takrat, ko je bil vozen, zelo udobna
grims-1.gif
...
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zanimivo, jaz pa ravno s francoskim nič problemom. Z nemškim, švedskim in japonskim neprimerno več (od nič).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Strosek z gorivom imas v vsakem primeru... ce imas avto vreden 500€ ali avto vreden 50.000€ ...
Drži, s kalkulacijo zgolj poizkušam komu odpreti oči, kakšen strošek je dejansko avto. Morda si bo naslednjega kupil v skladu s svojimi zmožnostmi.
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
In se to... nekateri avto uporabljamo tudi v sluzbene namene... in v takem primeru dobimo tudi povrnjeno kilometrino... in s tem se strosek prelozi na drugo stroskovno mesto...
A misliš, da zgornji primer je bil pa za privat uporabo
grims-1.gif


Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Torej se "splača" kupit nov avto nekje srednjega razreda, bencinar do nekje 90kw, za nekje okoli 14.000 EUR, ki ima 4 ali 5 let tovarniške garancije?

Ugotovil sem, da zelo dragi avti letno zelo drago stanejo + zgubljajo na ceni hitreje kot manjši in cenejši avti.

Ta mali oziroma srednje veliki avti počasneje zgubljajo na ceni, so poceni za vzdrževanje in poraba goriva je ponavadi pri takih avtih nižja (bolj švoh motor).

Konkretno pri mojemu 508 sem si izračunal naslednje:
- avto je nov stal 37.000 EUR (s popusti); itak prenapihnjena cena
- servisni intervali so predpisani na 30.000km ali 2 leti (kar prej nastopi);
- stroški rednega servisiranja so okoli 350 EUR na uradnem servisu (uradni zaradi garancije)
- stroški izrednega servisiranja so zelo dragi (elektronika, avt. menjalnik....)
- poraba goriva je ob porabi 6.6L/100km (moja poraba) okoli 1.800 EUR letno
- zavarovanje + registracija (zame) znaša okoli 1.400 EUR letno

Pred parimi dnevi sem opazil, da mi na AC volan zavija sam od sebe v LEVO smer kar pomeni, da se avto ne pelje naravnost. Očitno je spet neka težava nekje (optika??), katero bom mogu v sklopu garancije popravljat.

Kdo ve, koliko takih in podobnih težav/napak se bo pojavljalo, ko avto ne bo več v garanciji......


Sedaj pa že konkretno razmišljam, da bi si kupil drug nov in manjši avto, z manjšimi mesečnimi stroški, manjšo registracijo in zavarovanjem. S to "ladjo" imam namreč tudi problem s parkiranjem doma (tako na stalnem kot začasnem naslovu).

Po vseh teh popravilih, ki sem jih v 9 mesecih imel - če bi moral sam plačati vsa ta popravila, bi bilo stroškov vsaj nekje 2.000 EUR....

Oh ja......to pa je smola, ko po 9 mesecih nakupa najbolj "prestižnega" modela znamke že razmišljaš o novem, drugem avtomobilu..


Zdej pa res razmišljam, da bi si kupil nov avto za nekje 14.00 0EUR, bencinar, ročni menajlnik in nekje srednji razred. Dovolj mi je že vseh teh problemov in stroškov
rolleyes-1.gif
Kaj se splača je stvar vsakega posameznika. Če boš pogledal kalkulacijo vidiš, da je najvišja postavka (brez goriva) ravno izguba vrednosti pri novem avtomobilu. Če kupiš rabljenega je ta manjša, imaš pa potencialno stroške popravil. Moje mnenje je, da je optimum kupiti leto do dve leti star avto (pa ne totalko
evil.gif
), ki je še pod garancijo. Večji del izgube vrednosti je že nosil prvi lastnik, garancijo pa še vedno imaš.
Dejstvo pa je, da se splača prej temeljito preverit zanesljivost posameznih avtomobilov. Nekateri pač imajo bistveno nižje cene od primerljvih konkurentov, zakaj si doživel na lastni koži. Ni pa vedno nujno. Lahko tudi pri drugih znamkah naletiš na ''ponedeljkov'' avto in boš na istem. Je pa res, da pri manjših avtomobilih ni toliko elektronskih in drugih sistemov, tako da že možnosti za okvaro je manj.
Kaj naredit v tvojem primeru? Hm, razmisli koliko ti pomeni zanesljivost. Če si ne boš več upal z avtom na dopust, potem je verjetno že čas za menjavo
grin1.gif
, predvidevam pa, da boš kar nekaj izgubil v finančnem smislu. Naslednja možnost je dokup dodatne garancije za rabljeno vozilo oz. morda tudi Peugeot garancije, če je možno. Samo prej temeljito preberi pogoje, kaj je vključeno noter.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Če ti avto zavija v levo, in nisi v zadnjem času grobo jahal robnikov, ležečih... potem bi prej rekel da imaš okvaro električnega volana (senzorja položaja volana).
Pa to bi hiba samo francoza, tudi drugi imajo te težave. Potem je samo odvisno kako se znajdeš in kaj je dejansko narobe. Popravilo je lahko nekaj dela (pa kak drobni material) lahko pa nesramno drago, sploh če se mehaniku ne ljubi ukvarjat z iskanjem dejanske napake, (tebi pa tudi ne z iskanjem po netu) in menja mehanizem v kpl.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Če ti avto zavija v levo, in nisi v zadnjem času grobo jahal robnikov, ležečih... potem bi prej rekel da imaš okvaro električnega volana (senzorja položaja volana).
Pa to bi hiba samo francoza, tudi drugi imajo te težave. Potem je samo odvisno kako se znajdeš in kaj je dejansko narobe. Popravilo je lahko nekaj dela (pa kak drobni material) lahko pa nesramno drago, sploh če se mehaniku ne ljubi ukvarjat z iskanjem dejanske napake, (tebi pa tudi ne z iskanjem po netu) in menja mehanizem v kpl.
Dajat takšne diagnoze prek neta zna biti rahlo nesmiselno.
Sam bi pred vsem drugim preveril, če je tlak v kolesih pravilen, potem pa bi šel iskati krivca naprej. Zadnjič mi namreč znanec pojamra, da mu avto nenormalno vleče v levo. Pa greva naredit en krog in res, avto vleče v levo. Grem nazaj po isti cesti, avto vleče v desno. Cesta je imela namreč naklon. Ampak mi je bilo vseeno čudno, saj tako občutno pa ne bi smelo vleči. Stopim ven, pogledam gume in se mi zdijo nekam na tleh. Greva na bencinsko in je imel spredaj 1,4 bara
confused-1.gif

Tako da, preverba tlaka, potem pa recimo nastavitev geometrije podvozja. Prej pa še en test, da ni slučajno na tistem odseku na AC ravno kakšen veter pihal in je zato avto vleklo v eno smer.