Prekršek, ki ni bil storjen, sledila je kazen

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Odvetnik pa tud frajer, jaz bi mu lepo rekel, če si ziher da bova zmagala, furaj zastonj, na koncu itak pokasiraš za stroške od sodišča, pa še tebi bom dal za kazen, ki mi jo boš prihranil.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Glej... v ZPrCP piše uporaba naprave in ne telefoniranje med vožnjo. Torej je dovolj, če ga je držal v rokah.
Dokazovanje z izpisi je neumno, ker si lahko pisal na Alteru, FB, se pogovarjal po Skype, Viber itd...

Tu se lahko vsak najde in teži, da ni telefoniral. Policaj pač verjame tistemu, ki je javil uporabo telefona...

Naj plača in bo tiho. Telefon pa shrani v torbico in ga poveže na prostoročno napravo.


Sam sem veliko v avtu na terenu in dnevno vidim OGROMNO telefonistov na cesti. Od šoferjev avtobusov, tovornjakov, avtomobilov in celo kolesarjev. In potem se sprašujemo zakaj je toliko prometnih iz neznanih razlogov. Poznam nekaj primerov na našem koncu, ki so dokazano končali v vrečki zaradi uporabe telefona...
frown-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sovražim telefoniste v avtomobilih. Ali vozijo super počasi in se sploh ne zavedajo prometa ali pa cikcakajo pa pasu, ker se sploh ne osredotočajo na vožnjo. Še hujši so tisti, ki med vožnjo pišejo SMS-e.

Za take bi potrebovali tole:

 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Glej... v ZPrCP piše uporaba naprave in ne telefoniranje med vožnjo. Torej je dovolj, če ga je držal v rokah.

Pa ga ni. Vsaj po napisanem sodeč.

Sem pa nemalo presenečen nad nekaterimi odgovori (tu jih je še premalo, na avtomobilizmu pa kar nekaj). "Plačaj, itak nič ne moreš".
Kaj se dogaja??? Jaz sem PREPRIČAN, da nisem telefoniral, niti nisem imel telefona v roki, policist pa mi napiše kazen za uporabo telefona med vožnjo.
Jaz ne bi plačal. Pa sem plačal že marsikatero kazen. Ampak v teh primerih sem prekršek zares storil.
Telefoniral pa nisem. (zgolj primer, meni se še ni zgodilo, .. se pa lahko, kot berem)
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Glej... v ZPrCP piše uporaba naprave in ne telefoniranje med vožnjo. Torej je dovolj, če ga je držal v rokah.
Dokazovanje z izpisi je neumno, ker si lahko pisal na Alteru, FB, se pogovarjal po Skype, Viber itd...

Tu se lahko vsak najde in teži, da ni telefoniral. Policaj pač verjame tistemu, ki je javil uporabo telefona...

Naj plača in bo tiho. Telefon pa shrani v torbico in ga poveže na prostoročno napravo.


Sam sem veliko v avtu na terenu in dnevno vidim OGROMNO telefonistov na cesti. Od šoferjev avtobusov, tovornjakov, avtomobilov in celo kolesarjev. In potem se sprašujemo zakaj je toliko prometnih iz neznanih razlogov. Poznam nekaj primerov na našem koncu, ki so dokazano končali v vrečki zaradi uporabe telefona...
frown-1.gif

Se popolnoma strinjam. Sicer vem, da je zelo neprijetno, če te po krivem obtožijo samo to, kar se sedaj dogaja zaradi uporabe telefona (različne vrste uporabe) je pa šlo čez vso mero dobrega okusa. Mislim, da je vsak drugi med vožnjo na telefonu. Res neverjetno kakšna brezbrižnost in neodgovornost.

LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
"Plačaj in bodi tiho" gre na račun dokazovanja, da nisi uporabljal telefona. Zadeva gre na sodišče in tam prepričaj sodnika, da si se samo praskal po glavi. Če ima sodnik dober dan, te bo spustil, drugače pa boš plačal še sodne stroške. Naša sodišča niso ravno zgled zdrave pameti...
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Drži noker. Sicer meni se ni zgodilo s telefonom. Sem pa dobil po vprašanju, če je spredaj vozeči kamion vozil po omejitvah, odgovor da. Ampak se je oddaljeval od mene.
confused-1.gif
Komu naj se žalim? Pomoje prav nobenemu. Edina sreča takrat je bila, da je lastna mati videla kako se faše 3 točke, ko je bla prej tako brihtna, da je treba po omejitvah.

Jaz sedaj verjamem, po tej izkušnji v Logatcu, da se kamion, ki ima 10t in hitrost 65km/h, prej ustavi kot avtomobil s 60km/h.
smile-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Nisem prebral original zgodbe, ampak ti se po mojem brezveze repenčiš.
Ne bi plačal?
A ni to isto, kot če dobiš kazen, ker nisi privezan, ker si prevozil dvojno neprekinjeno, peljal skozi rdečo...

Potem račeš (napišeš?), da tega nisi storil. Policist trdi obratno.
Pač neke stvari prepustimo v odločanje policaju. Če se je on odločil, potem to za občo družbo drži.

Za npr. uboj so (upam) merila dokazovanja strožja.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Policist se lahko moti. Zato obstajajo dokazi in prav je da zadeva izpelje do konca.

Jaz sem v življenju še vsako kazen plačal brez ugovora (ni jih bilo veliko), razen v dveh primerih, eden od katerih je bil kos sem pripeljal iz španije (1800km) in sem šel v center po ženo in sem na semaforju podprl glavo z roko, nakar me čez par metrov ustavi policaj in mi hoče dati kazen. Rekel sem mu da seveda nisem govoril in da bi mu pokazal zadnje, a imam že več ur prazno baterijo (kar sem mu tudi pokazal). Policaj ni odnehal in je pametoval naprej, dokler mi ni dopi.zdilo in sem mu rekel da moram iti po ženo, če mu kaj ni prav naj mi pošlje po pošti, a da bom jaz dobil izpisek in ga tožil za nadlegovanje (polical - seveda štajerc) je bil med postopkom precej "pameten". Še do danes (10+ let) nisem dobil nič na to temo (in v življenju še ne kazni za telefoniranje med vožnjo).
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Da policaji goljufajo in si izmišljajo prekrške, zato da bi kasirali in se izživljali nad občani pa res ni nekaj novega. Tip jo je še poceni odnesel.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Mislim, da si policistka iz čistega mira ni nekaj izmislila. Možno pa je, da ni držal naprave, ni pa tudi imel obeh rok na volanu, temveč jo je iz kdove kakega razloga imel pri glavi. Kolikor vidim po reklamah, v šolah varne vožnje učijo, kje so roke med vožnjo.
Naj plača in si naj misli, da je pač to davek na ostale prekrške, kjer ga niso dobili.
Po mojih opažanji nekje tri četrtine ljudi med vožnjo ne uporablja telefona. Ostali pa. V prometu se to precej pozna. Še posebej me žalosti, ko vidim voznika premium vozila, ki je novo stalo preko 50.000 €, da revež ni imel denarja za prostoročno inštalacijo ali pa jo celo ima in ne zna svojega telefona uporabiti z njo. Takih je verjetno največ. Potem pa cijazi na prehitevalnem pasu avtoceste čedalje počasneje, ker pozabi spremljati števec, desno pa z eno roko tudi ni sposoben zaviti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Tudi jaz, zato me bos res tezko videl na telefonu. Tudi na "navigaciji" ne pogosto. Ce pa ze navigiram, ga pa najraje vrzem kar med stevce. Pa imam tudi stojalo, pa se tam med stevci kar ok pocuti
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
In na zalost poznam ljudi ki vecino pogovorov opravi v avtu. Neprostorocno. Pravijo da imajo takrat najbolj cas govoriti.

Imam tudi jaz nekje za ušesom "zapisano" da je moja povzročiteljica imela telefon na ušesu. Pa sem jo kar dobro skupil....
 
Nazadnje urejeno:

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Mislim, da si policistka iz čistega mira ni nekaj izmislila. Možno pa je, da ni držal naprave, ni pa tudi imel obeh rok na volanu, temveč jo je iz kdove kakega razloga imel pri glavi. Kolikor vidim po reklamah, v šolah varne vožnje učijo, kje so roke med vožnjo.
Naj plača in si naj misli, da je pač to davek na ostale prekrške, kjer ga niso dobili.
Po mojih opažanji nekje tri četrtine ljudi med vožnjo ne uporablja telefona. Ostali pa. V prometu se to precej pozna. Še posebej me žalosti, ko vidim voznika premium vozila, ki je novo stalo preko 50.000 €, da revež ni imel denarja za prostoročno inštalacijo ali pa jo celo ima in ne zna svojega telefona uporabiti z njo. Takih je verjetno največ. Potem pa cijazi na prehitevalnem pasu avtoceste čedalje počasneje, ker pozabi spremljati števec, desno pa z eno roko tudi ni sposoben zaviti.

Po mojih opažanjih pa mnogo več ljudi kot 1/4 uporablja telefon med vožnjo. Postavi se enkat na kakšno zelo prometno cesto v Ljubljani npr na Celovško ali Dunajsko, tam nekje med 14 in 17 uro in opazuj.

LP
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Mislim, da si policistka iz čistega mira ni nekaj izmislila. Možno pa je, da ni držal naprave, ni pa tudi imel obeh rok na volanu, temveč jo je iz kdove kakega razloga imel pri glavi. Kolikor vidim po reklamah, v šolah varne vožnje učijo, kje so roke med vožnjo.
Traparije pišeš.
Če je policistka rekla, da je tipa videla telefonirat, potem je telefon v roki videla, ali pa ga ni videla in si ga je gladko izmislila.
Ali pa halucinira pod vplivom LSD ali kake druge droge.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Policist se lahko moti. Zato obstajajo dokazi in prav je da zadeva izpelje do konca.

...
da bi mu pokazal zadnje, a imam že več ur prazno baterijo (kar sem mu tudi pokazal).
...

Morda operater hrani podatek o tem, kdaj je bil telefon prijavljen v omrežje in bi ti lahko dokazal, da tvoja številka že več ur ni bila. S tem bi verjetno zasejal dovolj dvoma v izjavo policista, da bi pred morebitnim sodnikom bil oproščen.

Tako kot med nami vsemi so tudi med policisti kakšni slabi. Ampak večja verjetnost je, da se bo v izogib kazni iz lastnega žepa lagal kršitelj, kot da se za pridobitev kazni v proračun laže policist.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.169
2.361
113
v lokalni ostariji
imaš tako ene kot druge ekstreme... kakšen bo hotel čimveč položnic napisat pa bo najdel prekršek kjer ga ni bilo

je pa res večja verjetnost da boš ti rekel "ne boga mi nisem klical" kot da se en miličnik spomni da te je videl telefonirat