Novi Tiguan (2016)

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kokr je stari kripa so imeli polne roke dela, zdaj pa če verjameš, da so kaj poštimali.
smirk-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jih mam že miljon. Moji posti tukaj nikoli niso bili namenjeni tekmovanju v popularnosti.
grin1.gif


PS. Na billboardu je "konceptni" Tiguan, tak je verjetno dražji kot Touareg.
tongue-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Fotru je na Tiguanu (2009) 1.4 TSI pri 107.000km pred enim mesecem preskočila ketna. Hvalabogu ni bilo nič hujšega in da je stroške kril VW. Bullshit od avta. Upam, da se ga čimprej losa.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Heh, mamo skor identična avta pol. Lepo da je kril VW, res ni bilo soudeležbe?

Letos so 18" letne kar ostale v skladišču, je foter le spoznal, da je že na 16" drvarnica. Crknila je ključavnica prtljažnika, en ključ ne odklepa avta, en sicer poceni senzor je šu, ampak dela je blo pa nekaj ur. Radio se 80% primerov prižge, sicer pa zahteva kodo. V 80% primerih zdaj javi nedelujoče automatsko vklapljanje luči (ne vem napamet kode)...

Skratka... dva izredna servisa na enega rednega. Pa ni zanesljivost tak problem, kot je to, da je avto enostavno kripa za vozit. Stojiš na mestu pa čutiš neke vibracije, kot da rahlo opleta kak dvomasni vztrajnik, kar naj bi blo normalno.
bonk.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Pa dobro ste kot stare babe, ki ti pod nos vrže da si bil pred 16 leti pijan ko svinja in te je mogla. ....

Dedc vprasuje o novem modelu in ne o odsluzeni 10 let stari kripi.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Heh, mamo skor identična avta pol. Lepo da je kril VW, res ni bilo soudeležbe?

Letos so 18" letne kar ostale v skladišču, je foter le spoznal, da je že na 16" drvarnica. Crknila je ključavnica prtljažnika, en ključ ne odklepa avta, en sicer poceni senzor je šu, ampak dela je blo pa nekaj ur. Radio se 80% primerov prižge, sicer pa zahteva kodo. V 80% primerih zdaj javi nedelujoče automatsko vklapljanje luči (ne vem napamet kode)...

Skratka... dva izredna servisa na enega rednega. Pa ni zanesljivost tak problem, kot je to, da je avto enostavno kripa za vozit. Stojiš na mestu pa čutiš neke vibracije, kot da rahlo opleta kak dvomasni vztrajnik, kar naj bi blo normalno.
bonk.gif

Plačati je moral 40% DELA tega servisa in vnaprej plačilo okrog 350e za naslednji servis, da se pač avtohiša zazihra, da prideš na naslednji servis k njim. Potem ob servisu pa samo doplačaš razliko od 350e do polne cene.

Drugače pa je tud fotru že polno stvari crknilo. Turbina ni delala, so naprej menjali samo nek ventil pred senzorjem, je bilo nekaj časa vredu, pol pa so videli, da je vseeno potrebno menjat turbino. Vglavnem, krtija.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
kako pa izgleda, ko preskoči ketna? si ne predstavljam ... upam, da tudi nikoli ne dobim demonstracije v živo, me pa vseeno zanima ...

Verjetno ne bom pravilno razložil, ker nisem avtomehanik ampak nekak se ob preskoku ketne ne poklopijo bati in lopute in pride do cele pizdarije, ki lahko uniči blok motorja. Bo kdo drugi to boljše razložil.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Pa dobro ste kot stare babe, ki ti pod nos vrže da si bil pred 16 leti pijan ko svinja in te je mogla. ....

Dedc vprasuje o novem modelu in ne o odsluzeni 10 let stari kripi.

Ne bluzi. Boljše, da mu povemo kaki problemi so s prejšnjimi modeli kot, da se bo o tem moral sam prepričati.

Fotrov avto je nov stal 35k€ kar ni malo denarja in nekak ne želiš, da se boš čez 7 let pač sprijaznil z menjavo turbine, ketne, itd.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Temu oni rečejo markanten dizajn? Meni izgleda kot nek brezvezen model za kitajski trg.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.362
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:

Fotrov avto je nov stal 35k€ kar ni malo denarja in nekak ne želiš, da se boš čez 7 let pač sprijaznil z menjavo turbine, ketne, itd.

Upam, da veš kolk je amortizacijska doba avta... in ja 7 let po moje že hudičevo kliče po tem, da se sprijazniš z vsako okvaro. Pa ni važno, ali je bil nov 5jurjev al pa 50. Pri teh letih sta oba vredna zelo podobno ...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Vse težave povezane s ketnami bi moral VW sam kriti v celoti. Ker preskakovanje ni posledica obrabe, ampak konstrukcijske napake. Da mi pri 60k zaradi ketne zruži motor, pri 100k pa še turbina in mi nekdo omeni obrabo, mu amortizacijo milo rečeno nekam zataknem.

Nazaj na temo, za pol cene tiguana se kupi kadjar.
hysterical-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
No ketne več ne preskakujejo ker so jih v večini zamenjali z zobatimi jermeni. Ti jermeni pa vzdržijo 10 let ali pa 210 000 km kar itaq noben Alter avto ne doseže.

No lahko si pa Tucksona omisli pa ima 5 let garancije brez omejitve kilometrov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.817
113
tucson je še kar drag za moj okus, pa so se kar hitro namnožili. res lično oblikovan voz.

no v primerjavi s tiguanom je seveda precej poceni nakup.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
uf, za ta denar raje skočim po GLCja. Opasne cene so ratali VWji. ni kaj.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.817
113
počakaš pol leta pa so popusti zagotovljeni. počakaš par let pa je skonto četrtina. ni vw čisto imun na francosko sceno.