Ukrivljena betonska plošča?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Zadeva je sledeča. Narediti sem si dal zidan nadstrešek dimenzij 6.65m x 5.5m x 2.6m. Temelji so točkovni 80x80cm, stebri pa so betonski, 40x30. Betonska plošča je armirana in debela na eni strani 16 na drugi pa 20cm (enokapnica s 4cm padcem). Sedaj, ko je zadeva razopažena, plošča ni več ravna, ampak na sredini ukrivljena, ampak ne tako, da bi bilo moteče oz. ne verjamem, da za več kot 5cm (prej manj).

Mene to ne moti, ampak a je to normalno oz. a me je lahko strah, da se zadeva poruši, sploh pozimi?

thnx
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
20 cm je seveda za tako ploščo vrh glave dovolj debeline.
Pod pogojem, da:
- je beton ustrezen, pravilno vgrajen in negovan,
- je armatura zadostna, pravilna in točno položena,
- je bila plošča po vgradnji betona dovolj dolgo podprta.

Če so bili zgornji trije pogoji izpolnjeni, se ne bo povesilo nič, vsaj opazil ne boš.
Kaj in kako ste deleli, veš sam, mene bi nova, za pet cm povešena plošča nad poljem 5×6m, vsekakor skrbela.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sedaj se je obesila 5cm, kar je absolutno preveč. Na tej dolžini bi rekel, da 1cm ni ravno strah vzbujajoče, ne pa 5cm.
Sedaj imaš več potencialnih problemov:
- dež, sneg, jo bosta dokončno zlomila
- po vrhu je ne moreš zravnati, ker so bo dodatna obtežitev dokončno zlomila
Torej?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko casa je bila podprta in kako armaturo ima noter, pa kak beton si dal?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Pa na kaj si postavil punte? Sem ze videl take plosce..... Nalivali beton na vrhu, dokler niso punte prisle do trdega.
In ja 20cm plosca je bedarija. Naredil bi v naklonu 12-14 cm in bi bilo bolje(manjsa teza) in ceneje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Poleg tega si naredil dobre pol procenta padca. Si ti siguren da bo voda odtekala v pravo stran in da na plosci ne bo luž?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Koliko casa je bila podprta in kako armaturo ima noter, pa kak beton si dal?

Podrprta je bila 1 teden, beton in armaturo pa mi je pripeljal izvajalec
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Poleg tega si naredil dobre pol procenta padca. Si ti siguren da bo voda odtekala v pravo stran in da na plosci ne bo luž?

Vse je naredil izvajalec, kateri je rekel, da je 4 cm padca na dolzini 5.5m dovolj. Kak pa je zdaj, ko je plosca ukrivljena pa zal ne vem
frown-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
20cm debela plošča? Bogato.
Kriva je spodaj (ima trebuh) ali zgoraj (ima luknjo)

Za tako debelino mi je izvajalec rekel da bo naredil. Zvecer prilepim sliko
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Premalo časa je bila podprta. Vsaj ene 3-4 tedne bi morala biti, zato pa se je povesila. Svetujem ti, da jo greš nazaj podpret vsaj s 4 puntami, da se ne bo še bolj povesila.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Zdele najbrz dez pada, pa poglej kam voda tece in koliko imas luž na njej.
Glede na to da je vse delal izvajalec ti svetujem da se ga v prihodnosti izogibas.
Me prav zanima kaksna armatura, koliko jo je, ter predvsem kje je polozena. Plosca na 4 stebrih je staticno delikatna.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Problem je samo to, da se jo je že po 1 tednu razfršolalo, beton doseže svojo trdnost pa komaj po 1 mesecu. Ta plošča je pa debela in težka, zato se je povesila, torej, 1 mesec bi jo moral imeti podprto in bi bilo v redu.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Jaz bi že zaradi mirnega spanca zahteval od izvajalca odstranitev in ponovno vlivanje plošče, seveda kot reklamacijo
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Beton doseže po enem tednu 80 % svoje tlačne trdnosti. Nazivno po 4ih tednih. Torej to ne more biti vzrok...če pa je, se bo zadeva porušila ob prvem konkretnem snegu. Glede na debelino plate sam sumim na poves v fazi vlivanja.

..........
Mi je pa čudno čemu si se odločil za tovrstni nadstrešek...a imaš namen na njemu imeti še teraso al od kjhe ideja po tako glomazni zadevi (hiter preračun pravi na 18 tonsko streho)?

Če bo res zgolj nadstrešek mi je padec betona (za moje pojme) občutno premali..ker ti bo voda predolgo zastajala gor in pričakuj probleme na dolgi rok.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
zmaga.gif


dvomim pa da bo to z veseljem sprejel
Kdo pa je razšolal?
Če si jo sam brez izrecnega dovoljenja gradbenika, potem je zagotovo ne bo delal še enkrat na svoje stroške.
Čakam sliko novega bazena
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Beton doseže po enem tednu 80 % svoje tlačne trdnosti. Nazivno po 4ih tednih. Torej to ne more biti vzrok...če pa je, se bo zadeva porušila ob prvem konkretnem snegu. Glede na debelino plate sam sumim na poves v fazi vlivanja.

..........
Mi je pa čudno čemu si se odločil za tovrstni nadstrešek...a imaš namen na njemu imeti še teraso al od kjhe ideja po tako glomazni zadevi (hiter preračun pravi na 18 tonsko streho)?

Če bo res zgolj nadstrešek mi je padec betona (za moje pojme) občutno premali..ker ti bo voda predolgo zastajala gor in pričakuj probleme na dolgi rok.

Razen če je zadeva narejena na območju močne burje. te strehe definitvno ne bo odnesla, zna pa podreti stebre, in bo 20 ton padlo na avte spodaj.
evil.gif