Kako bi se vi lotili zadeve?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Zidan pohodni nadstrešek (nosilci so betonski (30x20), plošča je betonska (armirana), tako da nosilnost ni problem. Okoli sta 2 šari siporeksa, trenutna končna obdelava pohodne ploskve pa je tista črna hidroizolacija.

Ena možnost je seveda 2-3 cm estrih in gor keramika, ampak, ker nebi rad vložil kr nekaj € v ta projekt, sem prišel na idejo, da bi lahko dal gor kr tiste klasične prane plošče, katera me pride v trgovini komad ca. 1 € (-5% (Bauhaus kartica) -20% DDV (vzamem na firmo) in me na koncu za ca. 14m2 pridejo te plošče tolko, kot kakšen popoldanski nakup v špeceriji
smile-1.gif


Zdaj, kaj bi vi dali pod te plošče oz. na to izolacijo? Mogoče kakšne 2-3 kom. filza, al pa recimo 1 cm peska, ali kaj tretjega?

PS: popoldan prilepim še sliko tega "projekta"
tongue-1.gif


Hvala za nasvete
zmaga.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
kak zgledajo ti distančniki in kje se da to kupiti?

Sem pa študiral, da bi lahko dal spodaj deske (recimo 2cm debele, pa 4-5cm široke) in jih položil od začetka zidu, potem pa na vsakih 40cm (tako da bi rabil recimo 7-8 desk), te deske pa bi na to izolacijo zalepil kar s purpeno? A bi šlo to skozi?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Včasih so parket v bitumen polagal. Mogoče bi probal še s ploščicami?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
ploščice me pridejo preveč samo za to, da bi pokril to črno izolacijo, ker ne vem, če bom na leto 10x na njej, surovo pa je grdo za videt :/
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
3 cm estriha bo itak premalo in ti zna pokaz (ali kot berem drugje...dvigovati estrih zradai temp. razlik..torej bopokalo vse kar je na njemu).

Nič ne napišeš čemu bo služil zgornji del nadstreška?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
zgornji del bi naj služil za poletno skrivanje pred soncem, saj je lociran na vzhodni strani in je kr hitro v senci, ampak ker je izhod na ta nadstrešek iz spalnice, ga ne bom kaj dosti koristil, bi pa vseeno rad pokril to črno izolacijo, zato gledam te "poceni" plošče
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
jaz bi dal prane plošče kot se nagibaš ti..lepo položiš na razmak 1 cm ter vmes zaliješ s tekočo malto...sicer bo z leti lahko malo popokalo a nima veze...toliko bo vedno pohodno, kot boš ti rabil (oz. želel)....Estetsko pa tudi ne bo zgledalo slabo.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
to že, ampak mene bolj zanima, kako naj uredim to neravnino, saj ta izolacija ni ravna kot npr. estrih, ker če bi bila, bi jih imel že položene
smile-1.gif


torej mene zanima, na kaj naj položim te plošče, da nebom imel dvignjenih robov pri ploščah

razmaka med njimi pa nebi delal, ampak bi jih položim kr od roba do roba
tongue-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Povprašaj v trgovini za tiste "distančnike". Z njimi uravnavaš višino plošč in jih polagaš skupaj brez fug. Meni je kolega to predlagal za teraso. On je gledal v Brežicah, ampak to ti nič ne pomaga.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Distančniki bodo preglodali izolacijo. Sam bi dal nekaj finega peska (odvisno od "neravnin" - recimo 2cm, gor pa direktno plošče. Če je hi v redu narejena nima kaj bit, odtok pa upam da štima. Zaradi odtoka oziroma da ne spira materiala bi dal najprej filc, na filv pesek, filc pa ob robovih zavihal navzgor in ga nazadnje obrezal.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
ta varianta s filcem in peskom tudi pride v poštev, ker mi ni ravno da bi mi distančniki preglodali izolacijo
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Mislim, da bom naredil kr tako, da bom dal na izolacijo "bankerai" po dolžini, je 5cm širok, 2cm debel in ga položil z razmakom tako, da bo odspodaj pod ploščo prostor, plošča pa bo na tej deski 2.5cm/35cm prostora/2.5cm.