Test zimskih gum za sezono 2015/2016

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Ocene so nemške , se pravi nižja številka višja ocena. Najbolje se je na testu odrezala Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Za podrobnejše rezultate bi bilo potrebno kupit članek...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ja, so pač plastificirale...top shit.
uf-1.gif


Sem mel mišelinke 225/40/18 gume drage kot pes zimske Alpin, profila polno na cesti pa smrtno nevarne. Vsak nov čangšlang bi bil boljši.
crazy1.gif


Saj ok, če je že tolk šoferja, da je ocenil, da gume ponujajo še dovolj oprijema, sam naj pa ne nabija take o nevarnih gumah, ker nad 2 leta stare obrabljene so vsake kitajski šrot, tudi če gor piše made in germany.

No no,ne primerjaj Mišelink z ostalim svetom no, ker te pa res ratajo plastik fantastik drugo sezono. Moje Nokianke, nad katerimi sem bil prijetno presenečen gredo letos gor za tretjo sezono, ker imajo zadnje 6 mm profila in prve 5, potem letijo v smeti in naslednje bodo gor spet take. Letne nokianke so prvo sezono opravile super, za drugo bomo pa še videli.
Po izkušnjah iz službenih avtov, imajo tudi Conti gume lepe rezultate skozi celotno življenjsko dobo, česar za ostale top bredne ne moram trdit, sploh pa ne za Mišelinke.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Top se obnesejo Bridgestone potenza, držijo čisto do konca.
zmaga.gif


EDIT: to so seveda letne za osebne avte. Pri zimskih (za terence) pa Bridgestone blizzak DM V1nimajo konkurence.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Če je ta "konec" v dveh sezonah, potem je to bolj slab nakup, za naše razmere bi morala zimska guma držati vsaj 5 sezon, drugače pa je malo neumno kupovat nove vsaki dve leti, da se 2x na leto mogoče pelješ po snegu ves vesel.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
O čem pa ti bluziš? Kakšne dve sezoni? Potenza je letna guma (sem popravil), drži pa odlično do konca, koliko km z njo narediš pa je odvisno od avta in voznika.

Meni zimske Bridgestone na terencu držijo precej dlje (delam z njim malo km), na osebnem pa jih menjam nekje na 4-5 sezon. Zadnja leta uporabljam Dunlop WS 4D, prej 3D.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
aja, sem narobe mislil, da govoriš o zimskih gumah v temi o zimskih gumah, my bad da nisem pomislil, da je govora o čisto kontra stvari
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če je ta "konec" v dveh sezonah, potem je to bolj slab nakup, za naše razmere bi morala zimska guma držati vsaj 5 sezon, drugače pa je malo neumno kupovat nove vsaki dve leti, da se 2x na leto mogoče pelješ po snegu ves vesel.

Pozabljaš na en pomemben faktor, prevožene kilometre.
 

buggy

Pripravnik
23. sep 2007
198
0
16
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če je ta "konec" v dveh sezonah, potem je to bolj slab nakup, za naše razmere bi morala zimska guma držati vsaj 5 sezon, drugače pa je malo neumno kupovat nove vsaki dve leti, da se 2x na leto mogoče pelješ po snegu ves vesel.

Pozabljaš na en pomemben faktor, prevožene kilometre.

ja teli teoretiki pozabljajo marsikaj, ocene glede obrabe gumepa stresajo iz svojih izkusenj, za katere se nobenemu ne sanja kaksne so.

Poleg samega stevila prevozenih kilometrov v sezoni je potrebno v racunico vzeti se vsaj, kje in kako so bili kilometri odpeljani, kako mocan in tezek je avto. En lahek jajcek z 60KM ki se vozi po AC CE-LJ verjetno ne more imeti iste obrabe gum, kot nek tezak 200KM enoprostorec ali karavan, ki ga vozis po ovinkih in hribovju.

Meni vsaka zimska (nazadnje Conti TS850) zdrzi mogoce dve sezone to je cca 30Kkm, letna pa celo malo manj in je po eni sezoni bolj kot ne fertik (tiste 2mm) ki se ostanejo nima smisla gor dajat.

Letos bom vzel Nexen, ker mi do sedaj nobena kvazi premium znamka ni zdrzala bistveno vec (Michelin Primacy HP je bila najvecji gnoj..GY F1 AS2 najboljsa, sprobano pa domala vse od premium v velikosti 225/45/17), kot letos za stos vzeta Nexen N8000 in SU4 ki je bila na mokrem fenomenalna in tudi na koncu ko je bila vsa zglajsana je lepo drzala. Zimske nexen tokrat zame prosim in sicer nov model WH2
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No sam sem ravno porajtal, da so ble moje Nokianke gor 3 sezone in gredo v odpis. Zmedlo me je to, da imajo še švoh pet in švoh 6 mm profila, vse ostale prej so ble tretjo sezono pogojne. Kupil bom WRD4. Bom pa dal na avtonet pa da vidmo, če kupi kak junak, baje se prodajajo gume s 5 mm profila za med.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če je ta "konec" v dveh sezonah, potem je to bolj slab nakup, za naše razmere bi morala zimska guma držati vsaj 5 sezon, drugače pa je malo neumno kupovat nove vsaki dve leti, da se 2x na leto mogoče pelješ po snegu ves vesel.

Pozabljaš na en pomemben faktor, prevožene kilometre.

Zato pa sem rekel naše razmere, pri nas se dela cca 15k povprečno, al še celo manj.

Seveda so izjeme, maš tudi taxije, ipd, ki morajo zamenjati gumo v manj kot sezoni
wink-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Se pravi so ob polovico profila

Ja, tko nekak. Veva pa upam oba, da priofil pri gumi, sploh zimski, ni vse.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Conti TS850 so se nabavila, za razliko v ceni 20-30 eur se mislim da nima smisla ubadat.

Pocukajte me čez 3 leta, da poročam kako se obnesejo
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Mi delamo z družinskim touringom (1580kg, 150ks, dizel) cca. 15k km letno, od tega cca. 6k km na zimskih, gume menjamo torej na 24-30k km, pri tem da imajo takrat še vedno okoli 4mm profila.

Na terencu imajo po treh zimah in cca. 20k km še cca. 8mm profila in so kot nove ... Se pa z njim vozimo 99% le lokalno in to po omejitvah, redko kdaj okoli 100km/h, AC ne vidi nikoli.

off: Letna guma GY F1 ass.2 je top guma, imam jo na tono in pol težkemu coupeju z 240ks in se obnese res odlično.
zmaga.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik buggy pravi:

Michelin Primacy HP je bila najvecji gnoj..

Interesantno, prva guma ki sem jo kupil na zdajšnjem avtu, in tudi najboljša guma kar sem jih imel... kako smo si različni kajne? Prav tako so mi nenormalno zdržale...