Test zimskih gum za sezono 2015/2016

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.422
6.561
113
Ja počasi bo res treba nabavit celoletne, drugo je škoda gume, da jo uničiš v dveh sezonah - zimske.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
863
63
28
Koliko pa so celoletne kaj občutljive na naša vroča poletja? Da niso naslednjo zimo samo še za smeti.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Verjetno pri Michelin Crosslimate to ne bi smel biti problem, glede na to da jo reklamirajo da ima obrabo kot njihova povprečna letna pnevmatka... http://www.michelin.si/o/medijski-center/new-michelin-crossclimate-tire

Nisem pa še zasledil nobenega objektivnega, ali pa vsaj ADAC testa
grin1.gif
...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Angleži so zapisali da je CrossClimate prišla prepozno na trg za testiranje, ampak že glede na PR te gume je verjetno jasno da bo odličan v dežju, malo slabša na snegu in verjetno dokaj porazna na ledu. Pri angleškem testu me to tudi moti, ker niso testirali na ledu, ali vsaj zglajenemu snegu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.422
6.561
113
Najbolj uporaben test, za naše vremenske pogoje, bi rekel, da je dež, mokra cesta in pa zmrzal. Sneg ali zglajen sneg je imo nepotreben, saj če smo pred 20 leti lahko vozili po njem, dvomim, da je celoletna+novejši avti slabša od tedanjih kombinacij. Pač, kot rečeno, voziš razmeram primerno.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kaj je nekomu pomembno sicer presodi vsak sam, ampak če je tudi samo en dan v letu sneg na cesti in če imaš v tistem enem dnevu gume praktično neuporabne za vožnjo je prav tako pomembno, se ti ne zdi.

Jaz bi takoj sprejel kompromis 5% slabše v dežju in 50% boljše na snegu, pa čeprav je ta sneg samo en dan na leto.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ali se je potrebno pri nakupu gum držati tudi hitrostnega razreda, ki je vpisan v kartončku poleg dimenzije?
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ok, hvala. Ker sem včeraj gledal in jih sploh nisem našel s tem hitrostnim razredom...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Po novem ni več tako, moraš imeti še nalepko na armaturki če guma ne zadošča hitrostnemu razredu ki ga vozilo konstrukcijsko lahko doseže!
evil.gif


Sicer pa poglej temo od lanskega leta je vse napisano.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Hah, kaj vse si ne izmislijo... No saj bom vzel razred H, toliko pa avto niti ne gre po tehničnih podatkih:)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Še uradna dikcija:
Citat:

... hitrostni razred zimskih pnevmatik mora ustrezati hitrosti, ki je večja od največje hitrosti vozila, ki jo določi proizvajalec vozila in je zapisana v potrdilu o skladnosti vozila (homologaciji). Če je največja zapisana hitrost vozila večja od hitrosti, ki ustreza simbolu kategorije hitrosti zimskih pnevmatik, mora biti v vozilu na vidnem mestu pritrjena opozorilna nalepka z označeno določeno največjo hitrostno zmogljivostjo zimskih pnevmatik.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.582
8.919
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Kaj te je tako navdušilo? Je začela še mene zanimati:)

Poleg dobrih lastnosti na mokrem in tudi v snegu predvsem to, da se obnaša zelo solidno tudi proti koncu življenjske dobe.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik enageM pravi:
Na teh ADAC-ovi testih, so Contijeve gume "tradicionalno" vedno na prvem mestu. Me zanima če so v resnici toliko boljše od ostalih
V praksi so kar tam, kjer so tudi na testih.
Pri meni so na avtu letne gume Conti EcoContact XL, zimske pa Nokian. In nimam nikakršnih pripomb, delam pa 45.000+ km letno.

Raznoraznih low budget gum pa ne dam na avto, sploh pa ne nekih kitajskih ali pa npr. belgijske Minerve, ki ima na testu nekaj postov nazaj več kot 15m daljšo zavorno pot od teh taboljših.
Če pa kdo nima dodatnih 200€ za normalne gume, pa naj proda avto ali pa kupi takega, ki ga bo lahko financiral.

@kalbo
Moje Nokian bodo šle sedaj že četrto zimo na avto, pa se jim starost nič kaj ne pozna. Profil več kot dober, oprijem tudi, nobenih razpok ali kakšnih drugih poškodb. Je pa res, da bo to kljub temu njihova zadnja zima...
 
Nazadnje urejeno: