Deljenje internetne povezave

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pozdravljeni!


V osnovi enostavno vprašanje:
Ali si lahko z dvema sosedoma delimo SIOL-ovo internetno povezavo od tretjega soseda? Je to v nasprostju z zakonom? Namreč do sedaj smo si delili, dokler ni nekako prišlo do Telekomovcev. Pravijo, da moramo prenehati. Prišlo je celo do tega, da sedaj Telekomovec hodi do naših hiš in lobira, da bi vzel še jaz in sosed siol Internet, kar se mi ne zdi prav, saj ni niti omenil kakega drugega operaterja.


Hvala za nasvet
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Poglej na pogodbi ali pod splošnimi pogoji, kaj piše. Dvomim, da ti lahko rečejo, da moraš prenehat. Kaj pa potem kafiči, ki imajo zastojn brezž. internet.

Pred leti so v enem bloku naročil nahitrejo linijo in si jo razdelil. Tko so mel mulci hiter in pocen internet, to še iz časov ko net ni bil tako poceni in hiter.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Računat ne smeš, če je pa wifi signal in se nekdo "po pomoti" gor obesi... - kaj moreš, je pač "heker".
smile-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Kolikor vem ni v nasprotju z zakonom dokler lastnik tega ne prodaja. Telekomovca pa se najlaže znebite tako da preidete s Siola na recimo Amis.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Hvala za nasvete. Bomo razmislili, kako pa kaj. Seveda bom natančno prebral pogodbo. Bi pa bil zelo vesel še kakega nasveta.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Nasvet je ta, da preideš na drugega operaterja, če ti bodo še kaj težili. Siml k pasulj
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
no še moj nasvet, nasvet nekoga, ki je to počel zadnjih 10 let in bo počel tudi v nadaljnje, bom pa tudi povedal kako bi se jaz znebil takega človeka.

1. Ti ne smeš nič računati drugim ali pa kaj služiti- uradno gledano. Neuradno pa se pač s sosedi zmenite za delitev, uradno pač tega ne počnete. Torej to veste samo vi trije, poračunate med sabo in to veste samo vi.
Če do vas pride stric in reče da to počnete, pač zanikaš in rečeš da to ni res.

2. Primer: jaz pridem k tebi na obisk in te prosim za dostop do gesla za internet. Sva kolega in mi dovoliš, ni nobenega problema. Jaz se pač priključim gor in to je to. Njih se to NE TIČE. Če kdorkoli govori ter diktira ali mi smeš dati dostop do svojega ruterja ali ne, bi ga vprašal po njegovem imenu in priimku ter imenu njegovega nadrejenega. NIHČE ti ne sme diktirati kaj ti lahko delaš znotraj svoje hiše in kaj ne.
Ne morejo pa dokazati, da ti daješ dostop sosedom. NE MOREJO.

3. Zakon ničesar ne narekuje, če pa že, se z lahkoto lahko izgovoriš. Jaz imam in plačujem internetno naročnino. Na tej naročnini imam pa priključenih še 5 računalnikov če hočem. Lahko pa tudi 10. Internetnega ponudnika se to NE TIČE. Nimajo kaj vtikati svoj nos znotraj moje hiše. Če pa bi vtikali nos znotraj moje hiše bi jim zagrozil, da bom menjal internetnega ponudnika.
Vaše delitve interneta ne morejo pravno gledano pravilno dokazati, vsaj z lahkoto ne. V ta proces se ne bodo spuščali, ker dejansko nič ne kršite, če pa že ste zelo majhne ribice.

4. Eden izmed izgovorov, ki bi ga lahko uporabil je tudi ta, da bi rekel, da imate s sosedi vzpostavljeno LAN oziroma WLAN mrežo za igranje igric ali pa izmenjavo dokumentov. Interneta pa ne uporabljate. Konec debate.

Če ti kaj ni jasno mi pošlji PM. Jaz bi takega človeka tako nadrl, da si ne bi niti upal blizu hiše priti. Če pa bo telekomovec še hodil k vam in vam ponujal internet, pač reci da svojega ponudnika že imaš (T-2, Amis, kabelski internet, rečeš lahko tudi da uporabljaš mobilni internet.....pač karkoli. In naj se spoka stran in ne hodi več okoli, ker to smatrate kot nadlegovanje in ga boste prijavili).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
no še moj nasvet, nasvet nekoga, ki je to počel zadnjih 10 let in bo počel tudi v nadaljnje, bom pa tudi povedal kako bi se jaz znebil takega človeka.

1. Ti ne smeš nič računati drugim ali pa kaj služiti- uradno gledano. Neuradno pa se pač s sosedi zmenite za delitev, uradno pač tega ne počnete. Torej to veste samo vi trije, poračunate med sabo in to veste samo vi.
Če do vas pride stric in reče da to počnete, pač zanikaš in rečeš da to ni res.

2. Primer: jaz pridem k tebi na obisk in te prosim za dostop do gesla za internet. Sva kolega in mi dovoliš, ni nobenega problema. Jaz se pač priključim gor in to je to. Njih se to NE TIČE. Če kdorkoli govori ter diktira ali mi smeš dati dostop do svojega ruterja ali ne, bi ga vprašal po njegovem imenu in priimku ter imenu njegovega nadrejenega. NIHČE ti ne sme diktirati kaj ti lahko delaš znotraj svoje hiše in kaj ne.
Ne morejo pa dokazati, da ti daješ dostop sosedom. NE MOREJO.

3. Zakon ničesar ne narekuje, če pa že, se z lahkoto lahko izgovoriš. Jaz imam in plačujem internetno naročnino. Na tej naročnini imam pa priključenih še 5 računalnikov če hočem. Lahko pa tudi 10. Internetnega ponudnika se to NE TIČE. Nimajo kaj vtikati svoj nos znotraj moje hiše. Če pa bi vtikali nos znotraj moje hiše bi jim zagrozil, da bom menjal internetnega ponudnika.
Vaše delitve interneta ne morejo pravno gledano pravilno dokazati, vsaj z lahkoto ne. V ta proces se ne bodo spuščali, ker dejansko nič ne kršite, če pa že ste zelo majhne ribice.

4. Eden izmed izgovorov, ki bi ga lahko uporabil je tudi ta, da bi rekel, da imate s sosedi vzpostavljeno LAN oziroma WLAN mrežo za igranje igric ali pa izmenjavo dokumentov. Interneta pa ne uporabljate. Konec debate.

Če ti kaj ni jasno mi pošlji PM. Jaz bi takega človeka tako nadrl, da si ne bi niti upal blizu hiše priti. Če pa bo telekomovec še hodil k vam in vam ponujal internet, pač reci da svojega ponudnika že imaš (T-2, Amis, kabelski internet, rečeš lahko tudi da uporabljaš mobilni internet.....pač karkoli. In naj se spoka stran in ne hodi več okoli, ker to smatrate kot nadlegovanje in ga boste prijavili).

Res hvala za nasvet, zelo si se potrudil. Mislim, da mi je stvar jasna. Če me bo še kaj zanimalo, pa se ti z veseljem javim pod PM. Ta telekomovec je bil prav odvratno tečen. Recimo zbiral je podatke, katero mobilno cifro ima moj foter in celo klical na to cifro ter utruja, celo grozil. Pa čeprav je fotrova številka predplačniška in je ni nikjer v imeniku. Ni mi jasno, kje jo je dobil, vsekakor pa jo je uporabil v poslovne namene. Res bomo menjali ponudnika takoj ko se konča dveletna pogodba.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Neverjetno, kakšne prodajne strategije so poslužuje telekom...grožnje in nadlegovanje.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Danes pa ja ni problem izbrati ponudnika, če ti nek ne ugaja. No problem je lahko samo čakanje na iztek vezave.
Sem imel tudi s Telekomom problem, ko bi morali po zakonu prekiniti z izsiljenim pogojem ISDN za ADSL. Kljub večkratnim dopisom in klicem me sploh niso ''šmirglali'.
Čakal sem samo še iztek vezave in skoraj isti dan skenslal Siol. Pri novem ponudniku imel 10x hitrejši internet ceneje kot pri Siolu.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Ni problem, vendar povezava ni moja, tako da ne odločam jaz, sem pa že večkrat svetoval kaj drugega. Določeni ljudje se še kar bojijo prehoda. Sicer bi najraje vzeli T2, vendar smo predaleč od centrale, tako da je optimalna izbira AMIS.

Telekom se mi je že takrat zameril s tem pogojevanjem ISDN, če si želel ADSL. To je pogojeval zato, ker so nakupili preveč ISDN opreme in je niso zmogli predati.
Vendar tole izsiljevanje, grožnje s posledicami, da bodo velike denarne kazni in podobno, je pa kaplja čez rob. In lahko rečem da praktično zahtevajo (samo ne izrazijo se tako), da bodo prišli in odklopili anteno, ki jo imam na strehi. Da citiram telekomovca: "Čez eno uro bom pri vas, da odklopim anteno." Antene so celo poslikali, dokumentirali, kar mi gre pošteno na živce, da igrajo nek preiskovalni organ. Teh pristojnosti pa vendar nimajo. Pri meni sicer vstopa v hišo ni dobil.
smile-1.gif
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
So šli pa res že zelo daleč.
Napravil sem že kar nekaj WiFi linkov , tudi na Siolovi liniji pa še ni imel noben takih problemov - predvsem na podeželju. Bile tudi zunaj vidne doma izdelane antene na obeh straneh.
Meni se dozdeva, da je to izsiljevanje nekega lokalnega ''Telekomovca'', ki ni sposoben popravila napak v svojem okolišu, a se čuti ''pomembneža''.
Mislim, da s tem ne bo uspel - razen, če je mreža narejena za pridobitniški namen - to je pa druga zgodba.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Vendar tole izsiljevanje, grožnje s posledicami, da bodo velike denarne kazni in podobno, je pa kaplja čez rob. In lahko rečem da praktično zahtevajo (samo ne izrazijo se tako), da bodo prišli in odklopili anteno, ki jo imam na strehi. Da citiram telekomovca: "Čez eno uro bom pri vas, da odklopim anteno." Antene so celo poslikali, dokumentirali, kar mi gre pošteno na živce, da igrajo nek preiskovalni organ. Teh pristojnosti pa vendar nimajo. Pri meni sicer vstopa v hišo ni dobil.
smile-1.gif

Kaj????? Zagrozili so, da bodo prišli odklopit anteno? Lej, tole je nek posameznik blefer, blefira na polno. Ne more vam NIČ, vas samo ustrahuje.
Kot sem že rekel, vi imate lahko uradno med seboj povezavo zaradi medsebojne LOKALNE mreže, torej povezave vaših treh računalnikov med sabo, s tem si lažje izmenjujete podatke, datoteke, igrate igrice med seboj, skratka marsikaj. To se Telekoma nikakor ne tiče.
Najraje bi rekel, da mi ga daš na telefon, ko bo prišel naslednjič grozit in se mu bom predstavil kot odvetnik in ga postavil na realna tla. To je pomoje nek posameznik, ki ustrahuje na lastno roko, njegovi nadrejeni dvomim da vedo kaj se gre. Če bi vedeli bi ga pribili na križ. NE SE GA BATI!!! Da ga prizemljiš lahko za začetek zahtevaš ime njegovega nadrejenega, ker ga boš poklical v zvezi s tem (ali pa ga bo poklical tvoj prijatelj odvetnik). Mislim, da se bo zelo hitro pobral z vašega dvorišča.

Ti imaš lahko na svoji strehi deset takih anten, ki omogočajo wifi omrežje pa ti ne morejo NIČ. To te samo ustrahujejo.

Vstop v vaše hiše in demontaža anten? Reci mu da lahko pride ampak naj pride s policijo, ker drugače ne bo prišel mimo tvojega rotvajlerja. OK, dejansko se ni treba tako nizko spuščati, ti samo zahtevaj ime njegovega nadrejenega ter njegovo ime, potem pa kontaktiraj mene. Take stvari me pa abnormalno razjezijo, ker to je šel pa mimo vseh meja normale.

Ko naslednjič pride fotografirati pa lahko mirno pokličeš policijo, dejansko in rečeš, da se nek sumljiv moški potika okoli hiše in slika vašo hišo brez vašega privoljenja in se bojiš, da ne načrtuje kakšnega vloma. Resnično bi to naredil.

Še enkrat, ne se jih bati, ker samo blefirajo. Dokler ti ne pokaže kakšne izkaznice inšpektorata ali pa uradne osebe (policija, detektiv), se jim ne pusti. Blefirajo. Kaj takega prvič slišim, da se dogaja.
shocked-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Evo, pravkar zvedel, da je prišel k sosedu v službo, ga vlekel za delavsko halo, kar hodil za njim po podjetju. Glede njegovega nadrejenega pa ti sporočim na PM, če te res zanima.
smile-1.gif
Sem že klical na Telekom, pravijo da me pokličejo nazaj. Do sedaj še niso, pa je minila že kaka ura
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
A se temu reče pospeševanje prodaje?

Zanimiva tema, me zanima razplet. Karkoli drugega kot sankcije zoper delavca bo presenečenje.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Pozdravljeni!

Razplet je tak, da je Telekom odstranil tega delavca z našega področja. Pred tem sem jih poklical in zahteval nadrejenega, kot mi je svetoval @yahel. Za pomoč se vsem Vam zahvaljujem posebej @yahel-u. Polepšali ste mi dan.

LP