Samsnug Galaxy Note

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.822
616
113
EU
... ko smo že pri temi, kako se potem manjko določene frekvenčne podpore pozna v tujini? Sicer domnevam, da v EU ne bi smelo biti težav (standardi).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Enostavno, ne deluje tam, kjer je nepodprta frekvenca v uporabi
smile-1.gif
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Priporočam kdor je kupil Galaxy Note pri Mobitelu naj pogleda na škatlo kaj mu piše za WCDMA oziroma UMTS ali HSPA+:

Torej ali 850/900/1900/2100 ali samo 2100.
 

tsunami

Majstr
6. jun 2008
1.492
308
83
Močno dvomim, da se Note izdeluje v različnih HW variantah. Pač Mobitel pri specifikacijah ne navaja UMTS 900, ker ga pač nima.

Kje ima Tušmobil samo UMTS 900? Tam preizkusite Tušmobilovo simko, če dela na 3G in vse bo jasno.
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Močno dvomim, da se Note izdeluje v različnih HW variantah. Pač Mobitel pri specifikacijah ne navaja UMTS 900, ker ga pač nima.

Kje ima Tušmobil samo UMTS 900? Tam preizkusite Tušmobilovo simko, če dela na 3G in vse bo jasno.
Lahko je vec variant. V zda ima celo vsak operater svojo verzijo. Ja na m@ center naj grem pa probam tusmobilovo simko not dat
smile-1.gif


Sumljiva mi je prenizka cena za galaxy tab 10.1 in galaxy note. Oba pa imata navedeno le umts 2100. Pri drugih modelih na m@ strani pa je naveden tudi umts 900...

Pri uvozniku za Samsung Janus Trade pa je navedeno da oba delujeta vsaj na umts 900/2100...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Dajte mi uporabniki Nota povedati, kako se obnese z maili oz. na splošno s pisanjem? Je kaj težje, ker je toliko večji ali lažje (v primerjavi z Samsung Galayx II, Iphone 4...)? Pišem dvoprostno, torej z obema rokama s palcema.
Je potrebno za karkoli vzeti ven stylus ali se vse da normalno delati s prsti?
Programi in igre za recimo Nexusa ali Samsung Galaxy II delujejo ali sploh ne in mora biti posebej pisano vse za Note (kar pomeni, da je tega bolj malo)?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Meni osebno je v ležečem položaju fantastičen za tipkat. Letiš kot strela. Sem imel na tabu 10 več težav s pisanjem če sem tablico držal v rokah. Tako da je za tipkanje meni osebno odlična zadeva. Velikosti samega aparata se pa tudi kar hitro privadiš. Sam imam sicer res bolj velike roke, tako da mi tudi upravljanje z eno roko ne predstavlja nobene ovire. SMS z eno roko napišem lažje kot pa prej na Galaxy s.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Od Janus Trade sem dobil naslednji odgovor:

Pozdravljeni!

Informacija ni pravilna saj Note po naših uradnih specifikacijah podpira HSPA+ do 21Mbps 850/900/1900/2100

Več informacij o napravi:

http://www.samsung.com/at/si/microsite/galaxynote/note/spec.html?type=find

Lep pozdrav!

Uradne specifikacije že tako navajajo. Sem vprašal na pri Mobitelu, na njihovi fb strani, pa so odgovorili, da podpira le UMTS 2100. Tisti, ki ima telefon kupljen pri mobitelu naj pogleda malo če kje piše katere frekvence uporablja telefon.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Meni osebno je v ležečem položaju fantastičen za tipkat. Letiš kot strela. Sem imel na tabu 10 več težav s pisanjem če sem tablico držal v rokah. Tako da je za tipkanje meni osebno odlična zadeva. Velikosti samega aparata se pa tudi kar hitro privadiš. Sam imam sicer res bolj velike roke, tako da mi tudi upravljanje z eno roko ne predstavlja nobene ovire. SMS z eno roko napišem lažje kot pa prej na Galaxy s.

Tudi jaz sem izredno zadovoljen. Prej sem imel galaxy s in ko ga sedaj pogledam se mi zdi res smešen
smile-1.gif
.
Mailam skoraj več kot kličem in pisanje je na note-u res užitek, stylusa pa skoraj ne uporabljam, ker se mi zdi malo nenatančen. Na začetku mi je note zgledal ogromen, sedaj pa ga brez težav nosim po žepih. Aplikacije delujejo enako kot na galaxy s.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Kako je kaj s kvaliteto ohišja? Navajen sem na HTC telefone, ki imajo za moje pojme zelo kvalitetna ohišja (alu,...). Imel sem v roki Samsung Galaxy II in bil kar razočaran, saj se čuti kot en kos lahke, poceni plastike (HTC HD2 recimo daje veliko boljši občutek v roki).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Kaj pa VNC ali RDP, uporablja kdo to? Za kaj takega se sigurno uporablja stylus, zato me zanima, če je dovolj natančen ali se mora dostikrat zoom uporabljati, da se lahko kaj klikne na oddaljenem namizju?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Uporabljam Rdp klienta od 2X in je res super. Delam pa vse samo s prsti, ker gre najjitreje.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
ja stylus ni čisto natančen, ima nekaj milimetrov odstopanj ampak gleda na se ostale funkcije to ni tak problem

(govorim seveda za to če se igraš kaj z slikcami)
 
Nazadnje urejeno:

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
nisem nikjer zasledil da bi se ga dalo kalibrirati pod nastavitvami imaš samo za levoročno pisanje ali desnoročno pisanje, tako da to ti pa ne znam povedat
smile-1.gif