zvok dvi->hdmi

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Nikakor ne morem iz dvi-ja preko hdmi adapterja spravit zvoka:( Za hdmi mi skos jamra, da ni priklopljen:( (glej sliko spodaj)

Probal sem 2 različna kabla, dolžne 2 in 5m, različne hdmi vhode na tv-ju.
Na tv-ju nastavljal nastavitve za zvok

Sistem:
grafična ati radeon 4870 (podpira dvi/hdmi zvok)
dvi/hdmi adapter 24+1 pin kupljen pri tech trade
matična ASUS P5K/EPU
windows vista
zadnji driverji za zvočno in grafično
je pa točno ta PC

 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Preko DVI gre itak samo video signal....tako da moraš zvok posebej speljat na TV (običajno z cinch-jack 3,5).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tole jst zastopim, da ima svoj audio procesor
ATI Radeon™ HD graphics chips have numerous features integrated into the processor itself (e.g., HDCP, HDMI, etc.).
link
tudi po netu berem, da ta zvočna podpira zvok.

fizično pa kakšnega kabla ne morem gor priklopit ker ima fuckin nalepko na ohišju za garancijo.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
A niti kište ne moreš odpret? Ker kolikor vem je treba audio kabel od zvočne do grafične potegnit.

Ne ker ima nalepko gor za garancijo (ne sprašuj kak sem jezen).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Potem tudi ti sigurno veš razliko med "priloženim" in kupljenim adapterjem.
Google pravi, da imata enako št. pinov.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Potem tudi ti sigurno veš razliko med "priloženim" in kupljenim adapterjem.
Google pravi, da imata enako št. pinov.

Tudi kočija in avto imasta enako število koles.
Sklepam da sta potem enaka.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Si preveril če se da nastaviti mogoče v biosu?
wink-1.gif
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
kaj je zdaj tukaj nerazumljivo...DVI to HDMI..zvok ne deluje na tv, ker gre tukaj samo slika...na grafo ni potrebnih nobenih priklopov kablov iz zvocne, ni bilo potrebno na starih, ki so imele podporo HDMI zadevam, tako kot ne novim...adapter tu ne naredi razlike...

izkusnje ki sem jih ze imel...DVI to HDMI (PC - LCD)...ob dvi to hdmi priklopu zvok ni deloval, tudi ce si ga poslal tja loceno, 3,5 jack...cemu je tako, mi se niso znali obrazlozit ne mojstri od samsunga, ne od lg-ja...od philipsa nisem dobil odgovora...razen tega da so pac tv-ji delani na taksen nacin, cemu bi imel ob priklopu dobre slike slab zvok...pac njihovo bolj hightech razmisljanje...

stvar je v tem, da zvok deluje ce imas zadevo povezano preko rgb kabla (tezave z sliko) in nato 3.5 jack...HDMI, pa deluje samo na taksen nacin da ima grafa HDMI izhod in tako se posluzis HDMI kabla...tako pa zadeva dela BP...
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Sam imam povezano tako...
DVI-HDMI. Deluje brez vseh problemov tako zvok kot slika (in to preko samo enega kabla
wink-1.gif
). Vse kar je bilo potrebno, je to, da sem opravil spremembo v BIOSU in priklopil kabel.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kako spremembo v BIOS-u?

Fusion, v ATI Control Center si pogledal, če je kaka opcija?
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Nastavitev za zvok z digital output na HDMI output ali nekaj podobnega... Bi mogu preverit kaj točno, ker to sem se igral že pred leti
smile-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Sam imam povezano tako...
DVI-HDMI. Deluje brez vseh problemov tako zvok kot slika (in to preko samo enega kabla
wink-1.gif
). Vse kar je bilo potrebno, je to, da sem opravil spremembo v BIOSU in priklopil kabel.

Kolikor vem deluje samo z orginalnim DVI --> HDMI adapterjem. Ne deluje niti če je adapter iz druge generacije grafične kot tvoja. Torej 3xxx ne deluje z4xxx, vsaj po lastnih izkušnjah.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
Nastavitev za zvok z digital output na HDMI output ali nekaj podobnega... Bi mogu preverit kaj točno, ker to sem se igral že pred leti
smile-1.gif

Čudno, da bi imela ločena grafična kakršnekoli opcije v BIOS-u matične...
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem gledal v biosu pa no nobene smiselne možnosti na to vižo. biosa pa še nisem posodabljal. na hitro sem samo pogledal, če je na netu kak nov, pa je bil zadnji iz leta 2008 in potem niti nisem šel primerjat verzij.

ati control center sem tudi cel okol obrnil pa nič namigovanja na hdmi.

inštaliral sem še celo ac3 kodek in se igral z passtrough nastavitvami in nič bolšje.