Zvočna izolacija stropa

buster

Zelenc'
1. avg 2010
13
0
1
Lp.

S punco sma se cca 1 leto nazaj vselila v stanovanski blok v 4 nadstropje, kjer je nad nama še 1 stranka. Blok je sterejše izdelave-letnik 1955 in ima verjetno najslabšo zvočno izolacijo kar sem jih kadarkoli slišal. Vsaj nad splanici bi si rad uredil nekoliko boljšo zvočno izolacijo, kajti sosed nad spalnici hodi "po petah" in me vedno zbudi. Tudi govor se sliši kot da bi bil v mojem stanovanju.

Zanima me ali obstaja kakšna zvočna izolacija za na strop, ki bi preprčila oz. oblažila te "udarce" od hoje ?

Hvala za kakšen info in lp
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Narediš spuščeni strop (direktna obešala...vijačena preko gume, CD profile po obodu stene Ud profile)..vmes kamena (!) volna (8 do 10 cm) zaključiš z dvojno gips plato.

To je maksimum, ki ga lahko izvedeš. Zdaj...izničil ne boš zvokov, toje dejstvo a če jih spraviš na sprejemljivo raven je to to.

Stroškovno? Hm..če boš delal sam..od uča bi rekel 300 do 500 eur.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
A ni bolj enostavno rešit težavo pri viru hrupa, se pravi pri norcu zgoraj?
 
Nazadnje urejeno:

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Citat:
Uporabnik buster pravi:
Lp.

S punco sma se cca 1 leto nazaj vselila v stanovanski blok v 4 nadstropje, kjer je nad nama še 1 stranka. Blok je sterejše izdelave-letnik 1955 in ima verjetno najslabšo zvočno izolacijo kar sem jih kadarkoli slišal. Vsaj nad splanici bi si rad uredil nekoliko boljšo zvočno izolacijo, kajti sosed nad spalnici hodi "po petah" in me vedno zbudi. Tudi govor se sliši kot da bi bil v mojem stanovanju.

Zanima me ali obstaja kakšna zvočna izolacija za na strop, ki bi preprčila oz. oblažila te "udarce" od hoje ?

Hvala za kakšen info in lp
smile-1.gif

Kaj pa če jim kot prijazen sosed, v nekem korektnem kontekstu podariš nekaj parov copat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Tu je pomoje bolj problem prenosa vibracij, kot zvokov, tega pa se ne da tako enostavno rešit.

Jaz slišim nabijanje spodnjih sosedov, ko otroki laufajo, slišat je, kot da si nad, dejansko pa spodaj laufajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Točno tako, prenaša se udarni zvok in tega boš težko s spuščenim stropom ustavil. Lažje z novim tlakom zgoraj.
Kar pa...
Preseli se, če nisi kupil.sicer se pa sedaj ves zakaj je bila nizka kupnina, najemnina
In po vsej verjetnosti tudi vidva hodita "po petah".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Glede na leto izgradnje bo to s spuščenim stropom verjetno neizvedljivo. Takrat so stropi bili v glavnem grajeni s profili na katere je nameščena trstika. Mu bo vse na glavo padlo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če bo strop obesil na stropnike (pod trstiko in deskami so stropniki) mu ne bi smelo veliko na glavo pasti. Bolj se bojim da bo to Sizifovo delo. Utišal bo zgornji radijo, televizijo, pogovor.... Pri hoji, sexanju.. Pa se zna zgoditi da ne bo tako uspešen.
 
Nazadnje urejeno: