Zvočna izolacija peči na olje - dodatno?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Rad bi jo zvočno izoliral,da bi se jo manj slišalo v sobo nad pečjo, je kakšen način za to ? Ali naj raje pozabim
smile-1.gif
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
mislim da bo lažje ter bolj varno če narediš zvočno izolacijo stropa, v mladih letih smo si enkrat pri kolegu v kleti delali studio, uporabli smo piramidno penečo gumo debeline cca 10cm je kr lepo izoliralo sobo, se ni nič kaj ven slišalo.

P.S. Malo bolj resno, mam podoben problem in to celo tako da imam nad kurilnico spalnico, zmontiral sem armstrong na strop ga spustil za 10cm ter še not natlačil tervol. Zadeva presenetljivo dobro duši zvok. Pa pod peč podstavi kakčne gumjaste podloge da se vibracije ne prenašajo na prostor.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem odprl zgornji pokrov ter ob strani in na vrhu obložil-natlačil s stekleno volno, ker original je bilo steklene volne samo za vzorec (2cm). Je za malekost bolje.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Večji problem, kot sama peč, je po mojem dimnik - po tej luknji se zvoki gorilca prenašajo neovirano. Tu pa ni kaj naredit.
Drugače pa - kot so rekli. Piramidasta pena, embalaža od jajc, steklena volna - na strop kurilnice.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Tiste pene in jajčne škatle so mišljene za studije, da zvok ne odmeva, kot izolacija na ven ne bo kaj prida, pa še vnetljivo je vse. Raje stekleno ali kameno volno.