Zviti pini na Celeronu

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Kolega je mel komp na servisu, nekaj z napajalnikom, odkar ga je dobil nazaj se mu je dostikrat resetiral, sem rekel naj mi prinese ker je ziher procesor problematičen, no lepo ugotovim da sta na procesorju 2 pineka zvita, seveda je blo zanič vse skupaj
bonk.gif
poleg tega oni vzvod prijema v prazno, ne moreš sploh procesorja ven izvrečt. se to da popravit oz. poravnat tak da bo šlo v socket ali samo nov procesor? reklamacija ne pride v poštev verjetno ker je zdaj že minilo kar nekaj časa.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Lahko ju probaš s kako pinceto ali s čem podobnim zravnati. Samo bodi zelo previden, pin se zna hitro odlomiti.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Sem ga dobil ven. Pač sm rahlo z pinceto ruknil gor pa je ven skočil, oni vzvod pa ne prijema zato ker je zgornji del socketa na kompu napokan,tako da niti ne gre zaklenit procesorja nazaj. Sm mu tak reko da lahko kr po delih proda ta krš, itak ma drug komp tačas že.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Pine sem zravnal (kot novo nebo nikoli, ampak če ga položim na socket lepo pade noter), ampak kako ga naj noter stisnem? Plata ima lepo na socketu vzvod za zaklepanje, ampak to ne deluje najbolj. Ga naj kar z roko pritisnem noter?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Ni šlo, en in isti pin se je skozi zvijal, jebiga. Hvala vseeno
smile-1.gif


Bom kr to temo uporabil, zakaj na Visti ne gre predvajati filmov? niti na power dvdju (6 verzija) in niti na Bs playerju (najnovejši ffdshow je gor)
 
Nazadnje urejeno: