Zvezda park - Fiat 500

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Meni pa ful ni všeč... Nasploh večina novejših avtov je tko k da bi jih na hitro skupi vrgli... Kje se dobri stari časi
smirk-1.gif
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Osebno menim, da bi bil lahko cenejši in jara bi ga z veseljem kupovala. Jaz bi ga kupil za v službo. Naredim min. 70 km. Takle malček in diesel pa sem zmagovalec. Sedaj, ko imamo otročka mi zelo prov pride karavam a za male poti je fičo takolš. Sem omenil, da je mal predrag?
cry12bpy.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Predrag je zato, ker vedo, da se bo prodajal kljub takšni ceni. Ljudski avto je Punto, to je bolj ''butični'' avto kot novi mini ali hrošč (čeprav novi hrošč ni bil nič posebnega).
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:Torej bi ga izbral pred Cooperjem? Meni sta po obliki nekje tam-tam. Kako pa je z voznimi lastnostmi in kvaliteto izdelave napram Cooperju?
Obliki sta res precej blizu, vsaj sprednji konec, najbrž zaradi oblih linij in okroglih žarometov. Glede kvalitete izdelave bi se dalo razglabljati, čeprav so se italijani tokrat zares potrudili (kar je vidno tudi pri ostalih modelih). Če boš iskal, boš gotovo našel kakšnega črička in luft med plastikami, ampak vse to odtehta zares lep dizajn in dobra ergonomija. Pelje se zelo dobro, tud v kak ovinek ga je užitek malo pritisnit in se prav nič ne upira. Skratka men je zelo kul avtič.
Spet po svoje mini ravno tako ponuja obilico užitkov v vožnji (igrača in pol) in je bolj dovršen na določenih področjih, no, sej konc koncev gre za "premium" malčka.

Jaz bi se odločil za 500-ko, ker mi je enostavno bolj všeč, ostalo mi je tam-tam, kajsvtem, da ti nek občutek, ki ti ga mini ne (oz. kakor komu, no, je res, da ima tudi mini svoj karakter), čeprav je mini tehnično boljši in kvalitetnejši avto (se vidi, da imajo bavarci prste vmes). Najraje bi imel kar oba
smile-1.gif
!

O ceni bi se res dalo razglabljat, ker sem tudi jaz po tihem upal, da bo avtomobil dostopnejši, tako kot prejšnji "fičo" (ajd dobro, pri nas je bla zastava 750). Tudi meni se zdi malo pretirana, saj je v nekaterih primerih razlika v ceni med konkurenčnimi avti zares velika, kar vsekakor ne bo v prid prodajnim številkam 500-tice, sploh ker večina ljudi za fiata enostavno ni pripravljena plačat toliko denarja.

Tukaj imaš še nekaj zanimivih testov in primerjavic
write.gif
:
Fiat 500 vs rivals
Fiat 500 vs Suzuki Swift vs Toyota Aygo vs Ford Sportka vs MINI Cooper D
in pa seveda Google...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.599
252
113
ja men je tud tanov fičo všeč, sam res je mal drag! dons sm enga v salonu gledu, 15.000!!!

drugač pa jest ga bom fičo klical, ker fiat 500 se itak čudno sliši...
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
jest sem dobil paranojo da se vrača socializem, plače v qrcu pa spet sami fičoti po cestah
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Mali problem(čič) je, ker fiat želi Fičaka vrnit na tržišče kot neki premium avto in ga postavit ob bok miniju. S tem da je mini res bil včasih nekaj pobnega, fičak pa samo poceni prevozno sredstvo.

15k za fičaka je malo preveč.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.707
139
63
sem kar prav napisal Fičo = Fiat 750 pri nas.

Sem šel mimo zvezda parka zadnjič in mu je na štantu že ena luč crknila
hysterical-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Tako mini, kot tudi fičo in hrošč (ter še nekaj drugih) so bili zasnovani kot čimcenejše prevozno sredstvo. In ravno zato, ker so bili poceni in razmeroma robustni, so jih toliko prodali.
15k€ je za tak avto
bonk.gif
!
Naj bodo frajerji in naredijo lušten majhen avto za 5k€. Indijci znajo še za bistveno manj.
 
Nazadnje urejeno:

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
to ni in ne bo ljudski avto
avto je predmet poželenja in zato ne more bit dostopen vsem
če avto visoko cenijo so ljudje prepričani da je dejansko toliko vreden (skrivnost marketinga)

še vedno je pa veeeeeliko bolj ljudski kot slovenski avto leta