Zunanji monitor za prenosnik

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Za obdelavo slik bi rabil zunanji monitor, za boljše kote in barve.
Imam prenosnik HP NX6110 s 512 rama in integrirano grafično.
Monitor ima 15.1'' TFT XGA 1024 x 768.
Zanima me, če bo lahko poganjal zunanji monitor 19" pri resoluciji 1024 x 768?
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Super.
Ali ima kdo kak nasvet, kateri monitor je za nabavit?
Največ se bo rabil za obdelavo fotografij.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Poganjal ti bo praktično bilokateri monitor... danes je pa itq tako, da greš pogledat v bigbanga, kateri daje tvojim očem všečno sliko in potem ali kupiš, ali pa naročiš preko spleta. Mislim pa, da s kakim samsungom ne moreš zgrešit
smile-1.gif


p.s.: kar se pa tiče barv in pravilnega prikaza, pa brez kalibracije (aka recimo Spyder) itq ne gre
tongue-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.599
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
gre, gre ...
wink-1.gif


samo znajti se je treba.

kar se tiče zunanjih monitorjev - na mojega Della je bilo priklopljeno svega i svašta - od novih Asusov, do prastarih HP-jev - vedno je bila resolucija najvišja možna monitorjeva - 1600 pa še neki, al kako - brez problema. slika sicer ni tako dobra preko VGA izhoda kot preko onega D-TVI al kaj je že, ampak - bojlše je pa vseeno kot ti mali monitorčki.

čeprav zdaj trenutno sem na 17' HP-ju, z resolucijo 1600 pa še mal po dolgi stranici in je bomba, problem je samo, da ga moram jutri vrnit. samo se zna naredit, da ga res nabavim, pa tudi če je še tako velik.
grin1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Si prebral moj cel post, ali na kaj leti
wink-1.gif
?

Ne pravim, da mu laptop ne bo pognal monitorja, sproduciral mu bi praktično bilokatero resolucijo, to je jasno. ampak če si kaj fotografa se boš strinjal, da pravilnih barv ne dobiš iz monitorja "kar tako"
tongue-1.gif