Zunanji disk Targa DataBox NDAS 500 eSATA 500Gb

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Imam zelo dobro ohranjen zunanji disk (imam celo dva) Targa DataBox NDAS 500 eSATA 500Gb, navodila zraven, težava pa je softwer in sicer prvotnega proizvajalca ni več. Softwer ne najdem, nekaj je, samo mi vrže da so nevarne strani, virusi itd. Disk bi hotel uporabiti na mrežni način in za varnostno kopiranje C diska namiznega računalnika.Ima kdo kakšen nasvet, morda uporablja ta disk ?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Kakšen softver? Za izvedbo varnostnega kopiranje / sinhronizacije?
Če iščeš to, lahko uporabiš karkoli drugega od kakega drugega proizvajalca.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
OP....

Ti rabiš nek NAS (network attached storage).....po kmečko server...

Ali ga kupi (Synology ali pa Qnap)

Ali si ga pa naredi iz kake stare x64bit kište....


Ali pa si sfejkaš Synology...za domačo uporabo je cist ok...

www.xpenology.com
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
če je zadeva esata, potem ne moreš fizično zadevo priklopit kot mrežni disk. ali ga butneš na router/modem na usb in imaš "nas" preko routerja ali pa ga daš v skupno rabo na mašini, ki laufa 24/7.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Nas naprave ali NAS operacijski sistemi (v primeru da si NAS sestavis iz nekega PCja ki ti doma nabira prah)

Imajo v nastavitvah lepo opcijo časovnika.....tako da ni treba da nujno laufajo 24/7...lahko bp naštimaš da se ugasne takrat ko ponavadi spiš....oz pač poljubno takrat ko 99.9% veš da ga ne boš rabil...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Sem zdaj malo študiral TrueNAS vs Open media vault (OMV)....

Pozabi na TrueNAS za domačo uporabo...je prekompleksen...mislim da je (bil) še unix v osnovi...

Ima OMV dosti boljši community....in Youtube pokritost!

Plus tega je TrueNAS bolj "enterprise level"...za firme....podjetja.....zahteva 8Gb rama pod minimalno....takoj ko začneš kaj tweakat in balagat dodatno hoče hitro 12Gb+ rama.... Tolk pa ponavadi neka, stara kišta na podstrehi nima :)




Tko da če si bo kdo gradil server za domačo uporabo.....raje OMV (laufa bp tudi na raspberry Pi...ni že v osnovi sistemsko potratna)

Al pa gledam tudi še Amahi NAS....nisem pa še probaval (potrebna neka free registracija z emailom)



 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Pred leti je ta disk na mreži super delal doma, imel sem celo dva diska gor. Zdaj sem poskušal to ponovno postaviti, pa sem izgubil vso voljo ko sem elegantno zrušil Windows ki sem ga dva dni postavljal nazaj. No disk po potrebi priklopim na usb kabl, ohišje ima celo hlajeno in to je to. Hvala na pomoči.