žolčni kamni

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
česa ne smem jest
rolleyes-1.gif
ok za rumene stvari pa za maščobo že vem, kaj je še kej druzga.
neki sm brala da jih lahko zmanjšaš s pitjem olivnega olja, ma kdo tukaj kaj izkušenj glede tega?
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst jih mam, pa je kirurg reku, da bomo še počakal, to je blo dobre pol leta nazaj, zdej me je pa neki začel zvijat
uf-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
česa ne smem jest
rolleyes-1.gif
ok za rumene stvari pa za maščobo že vem, kaj je še kej druzga.
neki sm brala da jih lahko zmanjšaš s pitjem olivnega olja, ma kdo tukaj kaj izkušenj glede tega?

Moji tasci(ci) so lani nekaj rezali ven
tongue-1.gif

Z olivnim oljem je cela kura in ne zmanjsuje kamnov ampak jih odstranjuje
wink-1.gif

Ce se prav spomnim se moras dan ali dva postiti in piti grenko sol,da se crevesje popolnoma izprazni in medtem se v zolcniku nabere precej tekocine(zolca).Po koncanem postu popijes deci olivnega olja in ker je naloga zolca raztapljanje mascobe(med drugim) se odprtina odpre na polno in odplakne kamne ven v crevo,seveda ce niso preveliki
aplauz.gif

Drugace pa ultrazvok ali noz
tongue-1.gif


Bom malce pobrskal,kje sem to precital,verjetno je nasel stric Gugl pod zolcni kamni,...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
amm...neki sem brala eno staro knjigo k je ta nasvet za olivno olje, pa nič ne piše, da morem pit grenko sol (btw...tega me ne spraviš več pit, razn če bom mogla spetna kolonoskopijo)

trenutno si bom pomagala (bolečin ni več
cool-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
A ne obstaja 2 vrsti operacij, z eno ti lasersko razbijejo, pri drugi pa ven dajo?

Ne vem kako bi lasersko delali skozi tkivo,mislim da je to bolj ljudsko ime za ultrazvocno drobljenje kamnov.
wink-1.gif



Nisem "dohtar" sem pa ze izrezal nekaj zolcev,predvsem svinjskih pa tudi nekaj zajcjih tako,da priblizno vem kako izgleda
evil.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
@Robert Z lapraskopom naredijo čisto micene odprtine 2-3 in ti skozi njih vzamejo ven žolčne kamne večje, manjše pa razbijejo, to je imela moja hči pred 2ma letoma.

@ scorpy

Paziti moraš na prehrano in sicer izogibaj se rumenjakov

stročnic ( fižol,grah) dovoljena je leča in soja, ki jo nadomestiš v jedeh kjer si prej uporabljala fižol

mastne hrane kot so prekajena rebra, slanina, klobase....

sveži kruh predvsem bel in maslen tudi nista najboljša za žolč

na prazen želodec nikakor ne smeš piti mrzle tekočine ( voda, mleko iz hladilnika)

sladoled na prazen želodec tudi
ne-ne-1.gif




Jaz sem bila operirana pred 22 leti, na klasičen način, odvzem žolčnika

pol leta sem se držala diete, ki mi jo je predpisal gastrokirurg, nato

sem postopoma začela z normalno hrano.

Sčasoma boš sama najbolje ugotovila kaj ti paše in kaj ti dela težave kot so

občutek napetosti v višini želodca in občutek, ko da si pojedla skalo.



Želim ti, da se kamnov znebiš brez kirurškega posega, če ne bo šlo drugače pa pojdi na operacijo, kajti žolčni kamni lahko povzročijo vnetje žolčnika, ki lahko postane kronično, zelo moteče in boleče in nevarno za raka.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
obstoja kura z olivnim oljem (sicer za jetra, ampak zadeva je v neposredni povezavi z žolčem)

o njej najdeš tule:

http://www.freeweb.siol.net/czb/jetra

sodelavka jo je dala skozi - pravi da uspešno.

Druga opcija pa so kurji mlinci (posušeni oz. njihova kožica)..samo e vem pa točno postopka (že same mlince je problem dobiti).
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
hja


moras pazit da ti kamni ne padejo v zovcevode... oz ti jih zamasijo... za posledico bos imela probleme z jetri in hude bolecine...

fora olivnega olja je pa ravno to... da ti kamne vrze iz zolca vn... potem pa ce imas "sreco" bos najebala...

ce te kaj vec zanima me kar povprasaj.. na PM
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
kuro z olivnim oljem sem že začela
cheer.gif
pa ugotovila sem, da sem zadnje časa preveč sira jedla....maščobe in se mi je maščevalo.

@vincet: vem za kožico od kurjih želodcov, sam jih je skoraj nemogoče dobit, tako da bom najprej tole olivno olje probala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
sem pa dobil zdajle še od ene druge sodelavke recept prav za žolčne kamne - boš pa mogla sporočit fax - ker je na papirju (je od Turoffa, spet na bazi olivnega olja)....glede tistih mlincev pa...če poznaš recept...se lahko jaz malo pozanimam če bi se dalo do njih
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
za dieto bi moral pogledat na moj listki sem ga dobil pred dobrimi tremi leti po laparoskopski operaciji žolča.
Sicer mislim da se je nisem nikdar kaj preveč držal, sploh pa tisto kar je napisala MG3 o mrzli hrani pri meni sploh ne drži. POnavadi me po zajtrku "nažene" topla hrana in ne mrzla tako da je z mojim trebuhom najbrž še kaj drugega narobe. Skratka kakšne posebne diete se jaz ne držim.
Za lasersko oz ultrazvočno odstranjevanje jaz še nisem slišal. Ledvične kamne pa so mi zdrobili brez skalpela. Tej metosdi pa se reče LSW ali nekako tako, bi moral pogledat v 4 leta stare izvide