Zobna/ustna higiena

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Živijo. Včeraj bil po dolgih letih pri ustnem higieniku, po svoji odločitvi, ker sem imel kar nekaj zobnega kamna. Naredila je pregled obzobnih kanalov, naštevala po večini same 4 in 5, nekje 7. Razložila, da je treba to vse servisirat, komplet 32 zob, v 4-kratnem obisku, da vse do zobne kosti očisti in nato po pol leta ali letu spet pregleda, nato pa vsako leto pregled... Seveda bo vse kar usekalo po denarnici, saj je samoplačniška storitev. Za začetni pregled, čiščenje površinskega kamna in peskanje odštel 130 €. Je res, kar sem izvedel, da lahko dobim paradontozo in izgubim zobe ali še huje, ali le pelje vodo na svoj mlin, da bo profit? Kakšne izkušnje imate vi, navade? Koliko investirate v svoje zobe?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Raje nehajte kaditi in uporabite kako kvalitetno električno zobno krtačko, pa obiski pri higieniku ne bodo potrebni. ;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hm, potem pa res ne vem, odkod kamen. Odkar sem pred dvajsetimi leti nehal kaditi, ga nimam nič. So mi pa pred nekaj leti v sklopu neke raziskave očistili zobe pod dlesnimi. Prej sem včasih po čiščenju zob izpljunil malo krvi, od takrat dalje pa nič več.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Hm, potem pa res ne vem, odkod kamen. Odkar sem pred dvajsetimi leti nehal kaditi, ga nimam nič. So mi pa pred nekaj leti v sklopu neke raziskave očistili zobe pod dlesnimi. Prej sem včasih po čiščenju zob izpljunil malo krvi, od takrat dalje pa nič več.

Kot je bilo meni rečeno, že pred desetletji, je kamen od sline. Eni imajo pač "močnejšo" slino, eni pa manj...
Če so mi narobe povedali, ah, ne vem...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
To je ze parodontoza, zal. Ti jo bo pa s ciscenjem zajezila. Se mi pa zdi visoka cena, okoli 60 sem placal pri higieniku po spominu za ciscenje kamna. Zadnja leta kar investiram, imel sem obupno solsko zobozdravnico, ki nam je kar vecim zjebala zobe. V planu imam tudi zobni aparat (drugo leto pa res lol).
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
To je ze parodontoza, zal. Ti jo bo pa s ciscenjem zajezila. Se mi pa zdi visoka cena, okoli 60 sem placal pri higieniku po spominu za ciscenje kamna. Zadnja leta kar investiram, imel sem obupno solsko zobozdravnico, ki nam je kar vecim zjebala zobe. V planu imam tudi zobni aparat (drugo leto pa res lol).

Prav strah me je, da bi nekega dne začel ven pljuvat svoje zobe, kot moj stari foter, baje je bil star 40 in so šli vsi ven...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Meni se pojavlja kamen odkar uporabljam Curaprox, žal. Ko sem uporabljal trše ščetke, ni bilo nikoli ne duha in ne sluha o kamnu...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Prav strah me je, da bi nekega dne začel ven pljuvat svoje zobe, kot moj stari foter, baje je bil star 40 in so šli vsi ven...

Nase babice in dedki so povecini zgubili zobe zaradi parodontoze (izguba zobne kosti), ne zaradi kariesa. Sej ti bo zdaj higienicarka dala poduk kaksna je sploh pravilna tehnika vihtenja scetke. Nas vse so starsi narobe naucili, ker so imeli sami se manj pojma. 25 let sem si narobe umival zobe. Uporaba Curaprox scetke, kaksno elektricno si se nabavi, je pa to vse brez pomena, ce na koncu medzobnih prostorov ne spucas z zobno nitko ali medzobno scetko.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Živijo. Včeraj bil po dolgih letih pri ustnem higieniku, po svoji odločitvi, ker sem imel kar nekaj zobnega kamna. Naredila je pregled obzobnih kanalov, naštevala po večini same 4 in 5, nekje 7. Razložila, da je treba to vse servisirat, komplet 32 zob, v 4-kratnem obisku, da vse do zobne kosti očisti in nato po pol leta ali letu spet pregleda, nato pa vsako leto pregled... Seveda bo vse kar usekalo po denarnici, saj je samoplačniška storitev. Za začetni pregled, čiščenje površinskega kamna in peskanje odštel 130 €. Je res, kar sem izvedel, da lahko dobim paradontozo in izgubim zobe ali še huje, ali le pelje vodo na svoj mlin, da bo profit? Kakšne izkušnje imate vi, navade? Koliko investirate v svoje zobe?

4 je prva meja, kjer sam ne moreš več očistit in je treba ukrepat. 7 je že konkretno resno stanje parodontoze. 4-5 ti bo verjetno higieničarka spravila na 2-3, 7 bo treba verjetno poleg tega še operirati. To se da klasično, da se dlesen poreže, da se žep zmanjša, ali pa mikrokirurško, kjer se poskuša s tvojo in umetno kostjo kost dograditi. Slednje posege izvajam tudi sam, ampak če ti je bilo 130 veliko ti ne bo všeč moja cena:zardelalter:

vsekakor pa se sliši stanje že dokaj resno, tako da jaz tega nebi z levo roko jemal, sploh če si mlajši od 40...
 
  • Všeč mi je
Reactions: SHTF

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Bizi
Nikol nisem.kadil, pa mi (predvsem ) spodaj spredaj vsakih nekaj let brusi kamen.
In ja, tudi jaz sem imel šolsko, ki mi je nagnala strah v kosti, odvrnila od zobarja v najstniških letih in sem sedmico izgubil ze pri okoli 20.
No.letos pa je šla še 6 zraven ven.
Zdaj pa zbiram.pogum in cincam za en ali dva implanta. Vsak je vsaj jurja.....
Nitka, med nekatere zobe je sploh ne spravim, zato......
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Se bojim da je nekoč kar plombo zalil čezenj čez... Bom probal še kdaj....
Ker je res ceneje zobe redno čistiti, kot pa si druge zobe placevat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Kot je bilo meni rečeno, že pred desetletji, je kamen od sline. Eni imajo pač "močnejšo" slino, eni pa manj...
Če so mi narobe povedali, ah, ne vem...

Verjetno je nekaj tudi prehrana, čeprav če si res ščetkaš, kot napisano, skoraj v teoriji ne bi smel kamen nastat. Tudi če zaradi sline, saj "v minuti" se tudi ne začne nalagat, in če 1 x na 12 ur konkretno ščistiš...ne vem no.

Jaz sicer kamen imam, pa se ne sekiram. Glavno da so zobje zdravi (brez plomb)