Zlati korak - zlatarna Celje

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Zdravo vsem,

malo razmišljam, da bi začel mesecno vlagat v zlato.
Do sedaj sem občasno kupil zlato v Moro "trgovini", vendar mi je cel postopek "neroden". Nisem pogosto v LJ in ne bi rad samo zato zgubljal časa.

Mogoče kdo že varčuje v Zlati korak? Izkušnje, plusi in minusi?
še link: klik

hvala za odgovore
 
Nazadnje urejeno:

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Gram zlata lahko kupiš po ceni od 48,70 EUR do 46,50 EUR. Trenutna borzna cena je 43,66 EUR za gram. Po kakšni ceni ti ga odkupijo (na njihovi spletni strani ne dela povezava na Postopek prodaje)?

Pri Elementumu imajo 8% pribitek na borzno ceno pri nakupu (43,66 * 1,08 = 47,15) in 1% pri prodaji: https://www.elementum.si/aurora/

Verjetno je najceneje varčevati v gotovini in nato za večji znesek kupiti zlato ter ga odnesti domov...

Pozicija: Nimam zlata v portfelju. Če že, bi rajši gemblal z bitcoini.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...Kupi vsaj eno unčo v kosu....
Ko sem jaz nabavljal pred 3,5 leti (takrat pod 1.000 euro unča) za večje zneske :zardelalter: , sem to nabavljal prek lokalne posl.Abanke tu + TRR in sem izračunal, da se mi se je najbolj splača najmanj 50g investicijske Good Delivery pakirane ploščice (po 1 kom) in največ 100g-ske s certifikatom ... saj je razlika med nakup/prodaja zame takrat bila 3,5 do 4% (cena zlata je bila takrat še kar stabilna/podcenjena=pritiskana umetno dol)...za večje kose je manjša in obratno razlika ... kakšno je stanje "provizije " trenutno ne vem, se zna pa pri konstantni rasti cene zlata povečevat :zavijazocmi: ...

... če bi se kajn vsaj prej "zbudil", zbral nekaj sredstev/prišparal in s poletjem kaj nakupil, bi bilo bolje zanj zdejle, ker bi že videl, kako to gre ... drugače pa nikoli ni prepozno 4gold :cheer: ... samo "ne papirnega zlata" ... :evil:

Sam pač nisem zmetal keša ali bodočih prihodkov-kredit/obroki v avto (
pa bi lahko, ma sem škrt ker ne bom videl penzije nikoli) :valjamse: , in gledam ko rase cena = pada vrednost FIAT valut ... tekoče cene :
... Če ... bi pa pred desetletjem (2009)
napravil to finančno operacijo, bi pa imel danes 4x toliko v Euro (bančnih zapisih=BankNotes=bankovcih) ...
.... ampak če čebula ne bi imela če, bi bila Bula ... :obesise:
-----------------------------
"
Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Čas za prodajo?
... Šele ko izčrpaš vse druge možnosti financiranja tekočih zadev ... oz. po bistvenem "zategovanju pasu", če ne znese več (začne zmanjkovat za hrano in položnice npr.) ... do takrat držiš na varnem ploščice .. (jest kot za "penzijo"), ...da mi ne bi bilo treba slučajno kdaj po kontejnerjih stikat ...:bonk: ... vidim, da se nekaterim to že dogaja na žalost ... :zavijazocmi:
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Hehe, a sem prav videl da je cena unče Jurja in pol
Po tej ceni prodam pa čez leto kupim za Jurja
Ker sem tudi to kupil po Jurja, pa dal v sef na banko
...
 
Nazadnje urejeno:

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... a sem prav videl da je cena unče Jurja in pol
... sem tudi to kupil po Jurja ...
Kupil si za Euro, zdaj je pa nekje 1.350 Euro in si napačno gledal ceno v Us $ ... cena je poskočila bistveno z avgustom letos ...
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ..
.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
glede na to da smo v recesiji je zlato dobra naložba tudi zdaj. Ko bodo še novice to oznamile in bo panika povsod vidim zlato vsaj 3k na unčo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: delter333 in Hanzi

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Gram zlata lahko kupiš po ceni od 48,70 EUR do 46,50 EUR. Trenutna borzna cena je 43,66 EUR za gram. Po kakšni ceni ti ga odkupijo (na njihovi spletni strani ne dela povezava na Postopek prodaje)?

Pri Elementumu imajo 8% pribitek na borzno ceno pri nakupu (43,66 * 1,08 = 47,15) in 1% pri prodaji: https://www.elementum.si/aurora/

Verjetno je najceneje varčevati v gotovini in nato za večji znesek kupiti zlato ter ga odnesti domov...

Pozicija: Nimam zlata v portfelju. Če že, bi rajši gemblal z bitcoini.

To si mu pa predlagal čisto drugo stran vage, tip se očitno zanima za stabilno varčevanje ti mu predlagaš pa največji gembling... kr neki.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.670
1.417
113
Notranjska
Zdravo vsem,

malo razmišljam, da bi začel mesecno vlagat v zlato.
Do sedaj sem občasno kupil zlato v Moro "trgovini", vendar mi je cel postopek "neroden". Nisem pogosto v LJ in ne bi rad samo zato zgubljal časa.

Mogoče kdo že varčuje v Zlati korak? Izkušnje, plusi in minusi?
še link: klik

hvala za odgovore

No sam počnem ravno to vsake toliko časa za neko vsoto kupim kakšen kovanec v zlatu nekaj imam pa tudi v srebru, v Ljubljano se pa ja ni težko zapeljati dvakrat na leto. Po pošti ti pa odsvetujem, so stroški zavarovanja kar veliki.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Še precej lažje izgubiti kot zaslužiti. Lahko pa po veš na kaj ciljas. Ti bom zaupal nekaj denarja pa si bova dobiček delila 3:1
Zlato ti lahko ukradejo če ga imaš bedak doma. Če ga po pametni ceni kupis....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.321
113
Zlato ti lahko ukradejo če ga imaš bedak doma. Če ga po pametni ceni kupis....


Na banki tudi.