Zimske OI Pjongčang 2018

13. jul 2011
2.677
625
113
Pravzaprav je odvisno od tega kaj pravijo pravila - ali je v pravilih zapisano, da je zmagovalec tisti, ki prvi prekine žarek na spodnji fotocelici, ali je zmagovalec tisti, ki je z delom telesa prvi čez ciljno črto (pri tem ne mislim rdeče črte). Če je slednje, potem so uporabili neustrezen sistem in so zamočili organizatorji.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Pravzaprav je odvisno od tega kaj pravijo pravila - ali je v pravilih zapisano, da je zmagovalec tisti, ki prvi prekine žarek na spodnji fotocelici, ali je zmagovalec tisti, ki je z delom telesa prvi čez ciljno črto (pri tem ne mislim rdeče črte). Če je slednje, potem so uporabili neustrezen sistem in so zamočili organizatorji.

Pravila pravijo, da je zmagovalec tisti, ki z delom telesa prej prekine fotocelico A (spodnja). To je v praksi vidno točno tako kot to počnejo tekmovalci, da se stegnejo naprej z roko proti žarku foto celice. Žan je bil na njegovo nesrečo previsoko z roko.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pravila pravijo, da je zmagovalec tisti, ki z delom telesa prej prekine fotocelico A (spodnja). To je v praksi vidno točno tako kot to počnejo tekmovalci, da se stegnejo naprej z roko proti žarku foto celice. Žan je bil na njegovo nesrečo previsoko z roko.

Pač to je zato, ker so pravila in štopanje nastavli na blesav način. Mislili so, da bo uro ustavil prvi pancer, pa so se tekmovalci spomnili, da tud roka ustavi uro, če si dost nizko.

Svetujem za naslednje olimpijske rokavice, ki imajo meterski podaljšek naprej.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Pravila pravijo, da je zmagovalec tisti, ki z delom telesa prej prekine fotocelico A (spodnja). To je v praksi vidno točno tako kot to počnejo tekmovalci, da se stegnejo naprej z roko proti žarku foto celice. Žan je bil na njegovo nesrečo previsoko z roko.
OK, jasno torej. Veseljaški šport, veseljaška pravila :D
Škoda, da na OKS-ju niso znali tega korektno skomunicirati ampak so nekaj nakadali, da kamera zavaja. Ja, saj res ni ekvivalent foto finiša, ampak v tem primeru je bilo vseeno na oko videti, da je bil Žan prej čez fotocelico.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Pač to je zato, ker so pravila in štopanje nastavli na blesav način. Mislili so, da bo uro ustavil prvi pancer, pa so se tekmovalci spomnili, da tud roka ustavi uro, če si dost nizko.

Svetujem za naslednje olimpijske rokavice, ki imajo meterski podaljšek naprej.

Ti pa do takrat pred ogledalom naglas ponavljaj meterski.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Fotofiniša ni, ker tekmovanje zanj prehitro laufa, poleg tega se itak sicer meri na tisočinke (samo kaže stotinke). Tudi takole je čisto OK: Pravila so jasna, kako se meri čas, koliko je celic, katere so v normalnih razmerah odločilne, kje so nameščene (višina), je vse jasno vnaprej, ker za to obstaja prvilnik. Pravi profi to naštudira in izkoristi do konca. Naš pač ni in je falil celico. Sicer čestite za medaljo, mapak njegovo jokanje kasneje je bilo pa smešno ... Jaz bi mu zaradi žaljenja OKS pobral kolajno (pa ruskim hokejistom tudi, njim pa zaradi kršenja pravil).

Narkomanske OI igre, kjer enim narkomanom niso pustili nastopati pod svojo zastavo, ostali nafiksani pa so lahko.

Al misliš, da tista Bjoergen al kaj je, pri 38 letih, medicinski čudež, itak hudo oboleva za astmo, da nič ne jemlje?

Izpirjeno do konca. So pač zapeli na koncu in s tem povedali, kaj si mislijo o narko olimpijskem komiteju.

Šport je pa itak že v celoti uničen, vse to kar se gleda je farsa. Na koncu ko pa narkiča dobijo pa jok in stok. Do tedaj pa lupi novce in dela scene.

Ala Vonnova z dedkovim pepelom
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
OK, jasno torej. Veseljaški šport, veseljaška pravila :D
Škoda, da na OKS-ju niso znali tega korektno skomunicirati ampak so nekaj nakadali, da kamera zavaja. Ja, saj res ni ekvivalent foto finiša, ampak v tem primeru je bilo vseeno na oko videti, da je bil Žan prej čez fotocelico.
Ne, ni bil prej čez fotocelico, pa če se na glavo postaviš. Razen če Hondo voziš ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Narkomanske OI igre, kjer enim narkomanom niso pustili nastopati pod svojo zastavo, ostali nafiksani pa so lahko.

Al misliš, da tista Bjoergen al kaj je, pri 38 letih, medicinski čudež, itak hudo oboleva za astmo, da nič ne jemlje?

Izpirjeno do konca. So pač zapeli na koncu in s tem povedali, kaj si mislijo o narko olimpijskem komiteju.

Šport je pa itak že v celoti uničen, vse to kar se gleda je farsa. Na koncu ko pa narkiča dobijo pa jok in stok. Do tedaj pa lupi novce in dela scene.

Ala Vonnova z dedkovim pepelom

Hja, jaz gledam, kar mi je zanimivo (kar je na teh OI pomenili oba smuka, bob+sankanje). Kaj se skriva zadaj, me načeloma ne zanima, (razen čisto tehničnih stvari), pač predpostavim, de je urejeno (doping, pravila ipd). Če bodo zavozili kar se mi gleda in ne bo več zanimivo, ne bom več gledal. Simpl.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hja, jaz gledam, kar mi je zanimivo (kar je na teh OI pomenili oba smuka, bob+sankanje). Kaj se skriva zadaj, me načeloma ne zanima, (razen čisto tehničnih stvari), pač predpostavim, de je urejeno (doping, pravila ipd). Če bodo zavozili kar se mi gleda in ne bo več zanimivo, ne bom več gledal. Simpl.

ja, saj to je isto kot a... le.. :) nateg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Gledalci bi morali bojkotirat takšna tekmovanja, v kapitalizmu je edina kazen, ko po žepu udari.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Gledalcem je očitno všeč. Oziroma: dovolj gledalcem, da se jim splača OI (in taka tekmovanja) delat. Če tebi ni, pač ne glej. Jaz tudi ne gledam umetnostnega drsanja, pa ne trdim, da bi ga bilo treba bojkotirat ali prepovedat.

Če pa ne znaš ignotorat stvari, ki ti niso OK, imaš pa precejšen problem v življenju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Gre za to da se predvaja preverantsko tekmovanje, zaradi tega je to treba bojkotirat.
To pa ne nobenemu ne bi smelo biti všeč.

In to ni šport, naj drugače poimenujejo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Seveda so se, samo takrat zaradi uravnoteženosti vojaške moči, niso upali tak gobca sukat.