Zima 2020

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

Torej, če bo šlo, bom imel zraven še enega najstnika, ki bo nekako prvič na smučah. Je to primerno za takega? Fant je star 17 let . Treba ga je na smuče postavt !
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu dvomom, da je Sella Nevea prava za začetnika, bo kaka Kranjska gora precej boljša. Lahko pa probate - pač ne bo več nikoli smučal. ;)

Pa za takega začetnika bi jaz gledal tudi na ceno karte. :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ah, jebiga, torej gremo na Cerkno.
(sem malce upanja dobil, da bi še kaj novega sveta videli)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, v resnici bi šel rad še kaj ven iz naše Slo, ker mi je tu monotono. Ne vem ... morda samo še v Črmošnjicah še nisem bil. Dejansko bi pa bil zraven fant, ki bi ga morali na novo postaviti na smuče, menda je bil nazadnje pri kakih sedemih letih. Tako da mu bomo dali pancerje, ostalo opremo pa izposodili nekje. Če bo tako našel sled, smo zmagali :cheer: .

A je na tistih Žlebeh pretežka za takega mladiča?
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Če je že bil na smučkah potem bo prišel hitro noter.
Je pa na žlebeh kar strmo za začetnika.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj mi je zanimivo ... samemu sebi. Ko smo bili mulci, smo noreli po Krvavcu, res je tudi, da je bil Krvavec takrat daleč najboljše opremljen in urejen. Kasneje čez kakih 20 let - mi je bil pretežek. Me ni več pritegnil. Pa so ga razvlekli in raztegnili v vse smeri, toda ...

Eh ja. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, ciljali smo na jutri. Kot kaže, bo jutri dež. Torej v Cerkno verjetno brez veze ?

Imate kak predlog, kam peljati mladega fanta, da mu ne zagabim že kar prvič smučarije?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.282
3.401
113
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, torej smo šli enostavno na Kope, ko se je pa vreme tako sfižilo. Na Kopah je bilo pa v redu, nismo bili v oblaku ... celo malo sončka smo vmes videli.
Ampak - zima zanič, pol smučišča tako sploh ni delalo in nazadnje sem zapeljal vse skupaj na Partizanko. Tam pa ljubi mir, nobene gužve, proge uštimane ...

Če bi tile upravitelji ne bili tako leseni kot so, bi zadeva cvetela kot treba, ne pa takole, "po slovensko" o_O. Samo parkirplac bi pripeljali k vznožju sedežnice in bi vsi bili tam. Tako imaš pa 10 minut pešaka v hrib v pancerjih ... pa nazaj tudi, ko ni snega :rolleyes:.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bili ste na Kaštivniku ;) in na spodnji postaji sedežnice je parking, samo do njega prideš dol, pa okoli hriba in iz Vuzenice gor.

S partizanskega doma pa ja 10 minut pešaka.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aha, ok.
Toda blagajne so na Pungartu (ne vem kako se tistemu domu reče) in vsekakor moraš tja.

Zdi se mi trapasto, da se ne morejo turistično pošlihtat. Že tako jih zima zeza, vse je bilo na Kaštivniku, Partizanka pa prazna. Pa bi bila polna, garantiram, če bi naredili spodoben dostop tja in blagajniška mesta.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi na Kaštivniku je spodaj blagajna - zraven bifeja.

Glede na to, da veliko večino kart prodajo preko 1naDan, pa ti je lahko vse jasno - prostituirajo se.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ni. Če pa je, ni delala. Sem vprašal v gostilni.

V glavnem, fant je smučal zelo v redu. Pravi, da je nazadnje smučal pri nekako desetih letih (danes 17), tako da pravi, da bi še šel. Za Avstrijo moram pa imeti par dni, ne morem tja samo za en dan.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaštivnik = spodnja postaja štiri sedežnice - je bila blagajna sigurno vedno, me čudi če je ni več.

Partizanski dom = 10 min navkreber do zgornje postaje štirisedežnice - ni blagajne.

Drugače pa super da ste uživali. ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aha, spodnja postaja ... ne vem. Zgoraj v Partizanskem domu me je napotila na Pungart.

Kako je pa na Višarjah? Meni ni problem, pa naši tamali tudi ne, toda fanta pa ne smemo preveč zamoriti, ko je začetnik.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.247
5.809
113
pri taščici
Visarje po 18 let starem spominu so kar strme. Al sem jaz takrat samo po strmih smučal?
Gerlitzen se mi je zdel bolj primeren.
Na Rogli imaš sicer različno težke proge, od tiste za.predsolske otroke, do FIS proge.
Mi smo lani užival.
Jaz "prvič" po 18 letih na smučeh(prej pa dan ali dva na leto na smučišču) , žena prvič na smučišču (če odštejemo šolske izlete pred 30 leti), oba prvič na carving, otroka pa (9/7) tudi praktično prvic z izjemo travnika za hiso.
Zdaj se bodo vsuli komentarji da bi jih moral dat v šolo smučanja, ampak...
Vrnili smo se celi in crknjeni domov