Žični FM modulator

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
V avtu Fiat Stilo imam originalni avtoradio, ki ga nebi rad menjal, ker je original dosti večji od navadnih radijev in če dodam še konzolo zgleda zadeva zelo plastik fantastik.
Probal sem priključiti AUX vhod na vhod CD vekslerja pa zadeva ne deluje (mi sploh ne prepozna AUX). Stilo ina vgrajen radio Visteon, ki je vstvari Blaupunkt.
Potem sem našel tole tole
Morda kdo pozna te FM modulatorje, ki se priklopijo direkt na vhod antene. Je to boljša verzija kot tisti brezžični FM oddajniki, ki so bolj brezvezni saj šumijo in kar naprej nekaj vletava v signal.
 
22. jul 2007
12.869
1.333
113
123
tole jaz uporabljam že nekaj časa iz istega razloga kot ga imaš ti, sem zadovoljen ker druge cenejše in boljše varijante ni za dobit, za audiofile seveda ni, mi pa je montiral farmel iz nm skoraj 3 leta nazaj cena je bila z montažo 50€, pa še slikaLPWWY
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Kakšna je pa kvaliteta zvoka?
Je primerljiva z kakšno dobro radijsko postajo? Ali je dosti slabše? Ali ti mdulatorji res odklopijo anteno ko ga priklopiš? To sem zasledil na nekem tujem forumu. Ali to pomeni, da ne moreš imeti prižgan modulator in pošlušati radio?
 
22. jul 2007
12.869
1.333
113
123
-kot sem rekel za audiofile ni je pa precej boljša kot kakšna brezžična zadeva, primerjava radio z "dobro"postajo bi lahko rekel da je skoraj, imaš pa samo v mojem primeru možnost nastavitve do 3 frekvence, malo ampak se najde prosta kombinacija
-"Ali ti modulatorji res odklopijo anteno ko ga priklopiš?" ne priključek za na radijo gre na avtoradijski antenski vhod in ima adapter na katerega priklopiš obstoječo anteno, enkrat priklopiš in imaš mir, radijo pa dela normalno, pač tista frekvenca katero imaš nastavljeno je zasedena za modulator
-pri svojem sem edino opazil, da mi avtoradijo za skoraj tretjino zaduši ojačevalec-volume, ampak me ne moti ker ne nabijam muzko v avtu
LPWWY
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.337
954
113
Titograd
Obstajata 2 blendi za stila, ena ko je samo luknja za AR in tista zgleda naravnost obupno, niti ni čisto isti odtenek kot ostala armaturka, pa še druga ki ima lukno za AR in še dodaten predalček ki pa sploh ne izgleda slabo.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Obstaja še tretja varianta, ki ima odprtino za AR in odstranljiv predalček v velikosti 1 din.
smile-1.gif
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
smsj a tole si kaj gledal?LPWWY

Tudi tale xCarLink sem že gledal in spraševal ljudi, ki ga že imajo. Zadeva v Stilu ne deluje ravno najbolje. Včasih se prižge, včasi ne in potem ljudje ugašajo in prižigajo radije dokler zadeva ne deluje. Pa še moj radio sploh noče zaznati če priklopim na vhod za CD veksler in si tudi ne želim zapravljati 84 EUR za zadevo, ki verjetno ne bo delovala. Drugače je pa zadeva super saj lahko nanj priklopiš praktično karkoli.

Imam pa še eno vprašanje. Ali ti žični FM modulator deluje tudi na daljših poteh? Ali zadeva začne srati ko prideš do naslednjega mesta, kjer pa neka postaja oddaja s tvojo nastavljeno frekvenco ali v njeni bližini? Predvsem me skrbi okolica Italije. Italjano so pač znani po svojih močnih oddajnikih.
 
22. jul 2007
12.869
1.333
113
123
ja po italiji ko sem imel vklopljeno so se mešale radijske postaje, ampak se mi takrat ni dalo spreminjat na ostali dve frekvenci, pa tudi včasih po sloveniji kakšna postaja laufa okoli 88.70 in meša štrene - na toliko imam nastavljeno, sicer v radijusu 50km pri meni lepo deluje na tej frekvenci ostalo se pa preživiLPWWY
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Malo sem še pobrskal po netu in našel modulatorje pri katerih lahko s stikalom odklopiš anteno. S tem sicer izgubi trafic info ampak ni pa nobenega vletavanja lokalnih postaj.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
OK zgleda, da se bom kar odločil za nakup teg FM modulatorja iz Nemčije. Cena je 15 + 10poštnine. Pri nas je pa 60. Sej niso resni.

Me pa zanima kako je s priklopom antene na modulator in na radio. Glede na to, da ima moj radio vtikač antene tak na 90 stopinj (kot ga imajo blaupuntovi radiji), modulator pa ravnega. Ali zato obstaja kakšne že narejen adapter? Za priklop iz adapterja v radio je pa ravno obratna situacija (iz modulatorja je raven vrikač za anteno, na radiu je pa pod kotom 90).
Morda kdo ve kako se na kabel od antene montira stikalo. To bi rad naredil tako, da nebi zgubil na moči signala.