Žensko treking (cross) kolo za 150cm punco

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
In? Gonzo ima kolo, ki je tako in tako, za specifičen namen in temu je prilagodil sedež. Tukaj pa cel kup pametnjakovičev, ki z biciklom še nikoli niso šli po mleko. Isti nasveti, kot če bi taksist pametoval šoferju kiperja, kako naj si špegle na kamionu nastavi.
Moja žena ima tudi električni CB in to je super kolo za določen namen. Ko to voziš, ti je precej jasno, da se z natančno višino sedeža ne ukvarjaš. Če pa imaš kaj v glavi, ptem tudi ne kreš s prazno baterijo od doma, kot svetuje Hanzi. Hanzi, poskusi iti s kombijem na pot brez goriva in uživaj.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Saj imate po svoje prav glede hervis/intersport koles, ampak se mi zdi, da tudi v večina kolesarskih trgovinah imajo vedno bolj neke čudne znamke koles, pri katerih je tdi vprašanje, kakšne so geometrije okovja in ostale opreme... (Vsi gledajo samo na zaslužek).. Verjetno to ne sme letet na vse kolesarske trgovine, ampak se tak iz spomina spomnim kar nekaj kao kolesarskih trgovin, ki so imele neka kolesa znamk, za katerih še nisem nikoli slišal...

Glede XT menjalnika pa iz osebnih izkušenj vem, da je res super menjalnik (deluje super in res hitro menja in nič ne "škrta") in sem mnenja, da je oprema, ki je najbolj v uporabi (na udaru) in se tudi najbolj pozna, če je vredu zadnji menjalnik na kolesu. Tudi zavore (sploh disk zavore).. Glede pesta in stale drobnarij pa nisem opazil nekih velikih sprememb napram staremu kolesu..

Pa še vedno mislim, da če ima menjalnik XT, tudi ostala oprema verjetno ni tak fejst slaba...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
In? Gonzo ima kolo, ki je tako in tako, za specifičen namen in temu je prilagodil sedež. Tukaj pa cel kup pametnjakovičev, ki z biciklom še nikoli niso šli po mleko. Isti nasveti, kot če bi taksist pametoval šoferju kiperja, kako naj si špegle na kamionu nastavi.
Moja žena ima tudi električni CB in to je super kolo za določen namen. Ko to voziš, ti je precej jasno, da se z natančno višino sedeža ne ukvarjaš. Če pa imaš kaj v glavi, ptem tudi ne kreš s prazno baterijo od doma, kot svetuje Hanzi. Hanzi, poskusi iti s kombijem na pot brez goriva in uživaj.
Probaj enkrat v cepe stati 10 minut potem s stegnjeni nogami in na koncu se hoditi 10 minut. Pa boš povedal kdaj te bodo najbolj noge bolele.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Glede XT menjalnika pa iz osebnih izkušenj vem, da je res super menjalnik (deluje super in res hitro menja in nič ne "škrta") in sem mnenja, da je oprema, ki je najbolj v uporabi (na udaru) in se tudi najbolj pozna, če je vredu zadnji menjalnik na kolesu.
Grema stavit, da med deore in XT ne čutiš razlike, če ti oči zavežem. Sploh pa ne med XT menjalnikom na Deore ročki ( kot je na peciklu v tvojem linku).
Konec koncev je ročka bolj pomembna za občutek od menjalnika. In vsak menjalnik, ki ni zvit isto šalta brez škrtanja, če je pravilno nastavljen.

in ja je ostala oprema sranje če je XT menjalnik. Sploh pri takih Hervis cenah. Ker drugače se jim niti v praksi niti v teoriji ne izzide.
Poglej si Vitus pecikle na CRC-ju. Kake cene majo napram ostalim. Noro dobre. Ampak še vedno niso niti blizu Hervis cenam in še vedno je slabša oprema.
Tudi Decathlon Triban rc520 je nora cena glede na opremo. Pač to not spravijo na malo težjem okvirju, malo težjih felnah. Na koncu nabere.

Ampak pecikl z XT menjalnikom (ne opremo) za 499 in kvaliteta pač ne pašeta skupaj.