Kupujem treking kolo - prosim za nasvet

19. mar 2013
6
0
1
Živjo,

kupujem žensko treking kolo, rada bi si kupila malo boljšega, tako da me ne bo minila začetna vnema po prvem večjem izletu
smile-1.gif

kako velik naj bi bil okvir in koliko colska kolesa. Imam 168cm. je aluminijast okvir ok? zavore bi imela na diske.
Na kaj moram še dodatno pazit?
na blagovne znamke se sploh ne spoznam in mi niti ni pomembna, samo da je kolo kvalitetno. ter v kateri trgovini ga sploh kupiti (v LJ)? pripravljena sem dat tam nekje med 500 do max 900 eur.
Hvala za vsakršen nasvet.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem ženi lani kupil takega: http://www.bolha.com/rekreacij...1288186449.html

Pa je zanjo super zadeva. Lani so ga imeli 30% znižanega v Hervisu, sicer pa ima Hervis stalno neka znižanja na kolesa, pa letos imajo verjetno tudi že 2013 model.

Ker očitno nisi hardcore kolesarka, je po mojem mnenju čisto brezveze zapravljati 500+ EUR za kolo. Tistega iz linka dobiš npr. za manj kot 500 pa verjetno še marsikaj drugega. Zavore so na diske, menjalnik je sicer bolj entry level, a po drugi strani tudi ti nisi 100kg kolesarka, ki bo pod polno obremenitvijo menjala predstave, da bi šla kupovati dražje menjalnike (XT, SLX).
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V Freestyle imaš poleg precej znižanih cen modelov še to, da si ob nakupu kolesa lahko nabereš za 200 € opreme (rokavice, jakne, hlače, pumpe, števci, očala, lučke itd.) po želji, do konca julija. Pa majstri znajo svetovat in ti pomagat izbrat kolo, še stestiraš ga lahko po ulicah, kar za Hervis trgovine ne moreš ravno reči.
Aluminij je fajn, fajn je tudi, da imaš ugodno prestavno razmerje za strmejše klance, saj sem videl pri nekaterih trekingih, da je že kratek 20 % klanec zaradi neugodnih prestavnih razmerij no-go.
 
19. mar 2013
6
0
1
Freestyle izgleda super. Dogajalo se mi je namreč ravno to, da sem kupovala kolesa v Hervisu na znižanju, vedno so pa vsi prijatelji z malo boljšimi kolesi v najmanjšem klancu mirno šibali mimo mene, jaz sem pa skoraj dušo spustila
smile-1.gif
Sem si vedno mislila, da je to zaradi pomanjkanja moje kondicije, ampak ko sem sprobala kolo od prijateljice sem ugotovila, da je bila kriva predvsem kvaliteta mojega kolesa.
keber. kakšno pa je ugodno prestavno razmerje? 21 prestav? tudi na to se ne spoznam kej preveč
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ni toliko v skupnem številu prestav (več je, bolje je, to je dejstvo), ampak kakšni so zobniki. Najbolje se je usest na kolo in sprobat, kako hitro se vrtijo pedala v najnižjih prestavah - za najvišje je vseeno, ker verjetno ne misliš zmagovat na Franji. To v malih trgovinah zlahka narediš, sploh ker imajo povečini prodajalce, ki poznajo kolesa, ki jih prodajajo, ne pa naveličane študente v velecentrih.

Jaz ko sem pol leta nazaj kupoval bicikel, sem pač samo rekel prodajalcu v trgovini (slučajno imam Freestyle kar čez cesto), kakšne so moje mere ter kaj ima trenutno najboljšega za okoli 600 €, pogledala sva tri bicikle, sprobal sem enega in potem naslednji dan tudi kupil (zaletavat se le ni treba) in zaenkrat je bicikel super za ta denar, edino zavore mi niso najbolj všeč, očitno za 600 € še ne dobiš solidnih disk zavor.
 
19. mar 2013
6
0
1
ste me tako navdušili, da grem kar po službi malo v izvidnico, sem tudi jaz z Bežigrada tako da imam blizu Freestyle
smile-1.gif

jtfc, ta dva modela sem si že na plonkec prepisala, upam, da se ju bo dalo sprobati
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik CokoladicaMarmeladica pravi:
Živjo,

kupujem žensko treking kolo, rada bi si kupila malo boljšega, tako da me ne bo minila začetna vnema po prvem večjem izletu
smile-1.gif

Potem ti pa priporočam še kvalitetne med nogami podložene kolesarske hlače da ne bo pol jok & stok
evil.gif
 
19. mar 2013
6
0
1
škoda da nimajo kakšne primerjave artiklov, kjer ti skupaj navrže karakteristike.

Kameleon, se strinjam!!
smile-1.gif
Da ne bo ritka bolela! svoje cajte sem imela tisti silikonski ovitek za sedež. Se to še uporablja dandanes?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Se......samo da je sedaj ta silikon vgrajen v hlače......namesto jelenove kož`ce
tongue-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Da malo zasmetim tole temo....
evil.gif


Kakšna je razlika med trekingom in specialko v hitrostih in izkoristku moči.