Žensko pustili umret

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Groza, kam smo prišli.

dnevnik

Ženska se je zgrudila na tla, ostali v čakalnici pa so jo vel kot uro ignorirali kot da ne bi bilo nič. Varnostnik se je celo vozil s stolčkom gledat, če je že vstala.
bonk.gif

Nazadnje so zdravniki z nogo "strokovno" preverili če je še živa.

Kaj je s tem svetom narobe? Ne rečem da je veliko folka ki ignorira vse okoli sebe, vendar da pa med toliko osebami ni ene normalne?

Sprašujem se, kaj je pripeljalo človeštvo do tega. Pred 50 leti se kaj takega po moje v ZDA ne bi moglo zgodit. Kdaj lahko tako nečloveškost pričakujemo v slovenski družbi?

Velika večina živali, tudi tiste na nižji stopnji pomaga v nesreči soživali.

Na kateri stopnji razvoja je trenutna demokracija? Tam nekje pri členonožcih?
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik damjanf1 pravi:
Upam da se kaj takega zgodi (dogaja) samo v Ameriki!!!

Damjan

nekaj "podobnega" se je zgodilo tud že pri nas...še pomnite tovariši? tipa so zavrnili na urgenci ker ni imel napotnice
crazy1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
To je bila huda napaka takrat ja, ampak ta dva slučaja sploh ne moreš primerjat.

Predvsem pade v oči apatičnost al kako se reče ljudi v čakalnici ter varnostnika.
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
V New Yorku sem jaz doživela obratno situacijo, veliko je bilo ljudi, ki so priskočili na pomoč. Tole je po moje zaradi psihiatrije...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj ni v USA tako, da če pomagaš nekomu in če ta umre (in je še brez svojcev), moraš ti kriti vse stroške pogreba, če slučajno umrli ni zavarovan???....tko, da ni čudno, da ji niso pomagali, saj so se bali, da bodo ob denar.

Pa še to...mene je pes od frenda nekoč (cca 15 let nazaj ugriznu v stegno) in sem rahlo krvavel. Od nujne sem bil na srečo oddaljen 200m.....sva šla s frendom na nujno, kjer so me napotili k šolskemu zdravniku in ko sem prispel tja, me ni hotela sprejeti brez zdravstvene knjižice, halooooo
uf-1.gif
Torej sem odšel nazaj k njemu (pač prestrašen mulc, ki si ni upal nič reči sestri na sprejemni), kjer je bila mati doma in ji povedal situacijo, no in nato je njegova mati popizdila in klicala na šolsko, ter jih napizdila.
Še enkrat sem odšel nazaj, kjer so mi brez besed naredili 5 šivov.
confused-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik felicita pravi:
V New Yorku sem jaz doživela obratno situacijo, veliko je bilo ljudi, ki so priskočili na pomoč. Tole je po moje zaradi psihiatrije...

jest tud mislim da tisti folk ki je sedel ni reagiral zarad tega ker so to ufo-ti...sam tisti varnostnik je pa adijo pamet in brez izgovora
crazy1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
No ja, kar spomni se kako leto, dve nazaj, ko so naredili test na Prešercu ali Čopovi....se je "zrušil" moški, ležal na tleh in je folk kar mimo hodil, kot da ga ni
stupid-1.gif
...
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Samo v USA so to priskočili na pomoč verjetno takrat, ko je bil spremenjen zakon, kajti bili so veliki problemi z tožbami, ko so ljudje pomagali ponesrečencu, sploh v avto. nesrečah. Sem se pogovarjal z nekom, ki je šel študirat medicino v ameriko, in čeprav je strokovna oseba, ki načeloma naj bi pomagala, v primeru nesreče, ko ni bil v službi ni smel pomagati oz. smel je samo potem če bi bilo kaj narobe, bi lahko prišlo do tožbe
crazy1.gif


Ali pomagaš in reskiraš če je kaj narobe tožbo, ali pa enostavno spregledaš.....??
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
No ja, kar spomni se kako leto, dve nazaj, ko so naredili test na Prešercu ali Čopovi....se je "zrušil" moški, ležal na tleh in je folk kar mimo hodil, kot da ga ni
stupid-1.gif
...

aja? tega pa nisem nikjer zasledil...
uf-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.981
1.110
113
www.adriamedia.si
Razlika med njimi in nami? Tam so folk takoj pometali iz službe (ali suspendirali), kar pri nas lahko le sanjamo (in ziher bo ka doktor ostal brez licence in kariere). Poleg tega bodo fasali tako odškodnino (in kazensko odškodnino), da bodo naslednjič hudi pomilili, kaj bodo počeli (drugače jim zavaraovalnica ne bo hotela podaljšat zavarovanja za te primere). Pri nas na stvari praktično nikoli nimajo tako efektivnega epiloga.
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Ja, res je, da če pomagaš narobe, si potem kriv. Če ne pomagaš si pa moralno odgovoren. POMAGAJ TOREJ SAMO ČE ZNAŠ in kliči pomoč.
Tule menim, da jim je bilo vseeno za pacientko, ker so verjetno mislili, da je pač pod toliko pomirjevali, da je zaspala na tleh, oziroma, jim je bilo prav malo mar kake probleme ima.
Niti na kraj pamet jim ne pride, da bi bil kak psihiatrični bolnik lahko v življenski nevarnosti, če mene vprašate. Varnostniku je pa tko vseen, dokler vsi mirno čepijo in DAJO MIR
priden.gif
 

felicita

Pripravnik
8. okt 2007
529
0
16
Gorenjska
Ice, v mojem primeru je priskočilo kar nekaj mimoidočih z vprašanji kaj je narobe...eni gospe je postalo namreč zelo slabo zaradi srca...in z nasveti oz. so dejansko poklicali reševalce. V NY če vam bo slabo, pojdite po pomoč na podzemno železnico, tam jo dobite takoj, medtem ko na ulici pomoči ni kje dobit.
Drugače pa roko na srce , tudi pri nas se ljudje v naglici izogibamo problemom na cesti, sploh če je okrog nas množica " še drugih", ki tudi lahk pomagajo:) smo videli ljubljanski eksperiment ja...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Že če ti avto crkne pa stojiš ob cesti nemočen se od 10 mimoidočih mogoče 1-2 ustavita, vsi ostali pa samo bulijo kot da bi bil ne vem kakšen dogodek.
13.gif


Pri živem bitju je pa lahko samo še slabše kot pri avtu...takrat se folk najraje dela, da sploh ne vidi (še firbčni nehajo bit)...se vidi, kako smo ratal ena sebična družba. "Važn, da je men dobr, pa čim manj se obremenjevat z drugimi da ne pridem v težave"...Pa po moje bo vedno slabše.
crazy1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ne vem no...Jaz vedno pomagam, pa pokažem zanimanje, ko se kaj takega dogaja, kar ni normale . Če kdo koga nadleguje al pa da je komu slabo. Sem že vidla kakega starega nakomiranega, pa sn ga vprašala za vsak slučaj: Alo, stric, vse vredi?
Ko živiš v nekem okolju, je tvoja obligacija, da nisi brezbrižen do okolja(ljudi) in da pomagaš, če je v tvoji moči. Kapitalizem pa bo pahnil ljudi v ekstreme in bo človeškost opaziti le še na podeželju, v mestu bo bodo hodili drug po drugem.
No, upam, da ne.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Ahh amerika, obljubljena dezela..
smile-1.gif


Saj ce je kdo gledal film Sicko, mu je sigurno jasno, saj je amerisko zdravstvo le velika zasebna korporacija. In sam cilj tega je znizati stroske na minimalno raven. Ce se prav spomnim iz filma, so neko zensko z odprtimi sivi dali v taxi in jo vrgl dobesedno na cesto, ker ni imela zdravstvenega zavarovanja.
Sicer pa iz ameriske demokracije, ki je prisla v totalni kapitalizem, se zdaj pretvorja v srednji vek.... Pri vsemu znanju, tehnologiji, lahko recem, da je to samo se en dokaz, da cloveska neumnost res nima meja.
Naj bi Obama obljubljal totalno reformo zdravstva, ampak vseeno mislim, da bo spremenil mnenje, ali pa ga bodo povabili na kaksno proslavo v Dallas, na voznjo po mestu v odprtem kabrioletu :D

Slovenija pa ni na kaj boljsi poti, saj dela po vzorcu ameriske ureditve... yay
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno: