Zdravstveno zavarovanje - tujina

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Torej, do sedaj sem imel CORIS, sklenjen pri Adratic zavarovalnici. Točneje, imel sem letni CORIS na največjo možno vsoto.
Le ta mi je potekel, malo manj se potepam po eksotičnih krajih, še vedno pa potrebujem letno zavarovanje za tujino.
Zanima me res samo zdravstveno zavarovanje - asistenca. Ne tam neke bučke za izgubljeno prtljago, zamujene polete in podobno.
Torej, kam iti, da bo najcenejše? Da se mi krije zdravljenje do xxx €, letalski/urgentni prevoz do xxx €, bolnica itd?
Vnaprej hvala za nasvete.
LPM
Aja, tudi razni družinski paketi ali ostala zavarovanja me ne zanimajo. Samo to, kar sem navedel in nič drugega.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.823
4.320
113
Citat:
Uporabnik miklavz pravi:
Torej, do sedaj sem imel CORIS, sklenjen pri Adratic zavarovalnici. Točneje, imel sem letni CORIS na največjo možno vsoto.
Le ta mi je potekel, malo manj se potepam po eksotičnih krajih, še vedno pa potrebujem letno zavarovanje za tujino.
Zanima me res samo zdravstveno zavarovanje - asistenca. Ne tam neke bučke za izgubljeno prtljago, zamujene polete in podobno.
Torej, kam iti, da bo najcenejše? Da se mi krije zdravljenje do xxx €, letalski/urgentni prevoz do xxx €, bolnica itd?
Vnaprej hvala za nasvete.
LPM
Aja, tudi razni družinski paketi ali ostala zavarovanja me ne zanimajo. Samo to, kar sem navedel in nič drugega.

Najbolj komforten je Coris, za manjše stvari ne rabiš klicat, prineseš račune in ti povrnejo stroške, tudi stroške klicev s klicnim centrom ki je edini 24urni v slovenščini, ostali so v nočnem času vezani ponavadi na nemčijo...

Coris ZZTA te pride letna premija za 100.000€ 95€ (to je brez dodatkov, prtljaga, karte, dokumenti, odgovornost...)

Druga varianta pa je od Grawe ( zadaj je Mondial Assistance)
kjer je zavarovalna vsota 250.000€ in pride letna premija 76€ (vključena odgovornost 400.000€)


Te dve varianti se meni zdita nekako najboljši...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Turistično zavarovanje z asistenco v tujini lahko sklenete za celo leto (akcijska cena 39,00 EUR)
Izbran paket vsebuje naslednje storitve:
Postavitev diagnoze in napotitev oz. prevoz v bolnišnico, posredovanje nujnih sporočil, kritje stroškov za zdravniško oskrbo do 50.000 EUR, kritje stroškov za zobozdravstveno oskrbo do 300 EUR, prevoz v domovino po zaključenem zdravljenju v tujini, prevoz posmrtnih ostankov v domovino do kraja pokopa, organizacija obiska v bolnišnici v primeru da traja zdravljenje v tujini več kot sedem (7) dni, organizacija nujne vrnitve v domovino v izrednih primerih (težja bolezen ali smrt ožjega družinskega člana), vračanje koristnikovih otrok mlajših od 16 let v RS, nudenje pravne pomoči, kritje stroškov do 1.000 EUR, nujna dostava zdravil, vrnitev izgubljene prtljage, kritje dodatnih stroškov nastalih zaradi zamude poleta, nadomestilo za izgubljeno prtljago do 400 EUR, zastava varščine v primeru pridržanja zaradi kazenske odgovornosti do 5.000 EUR.

Če te zanima, me lahko kontaktiraš. Podatki so v osebnem profilu. Sem iz Ljubljane.
smile-1.gif


txh-axa.jpg
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.823
4.320
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Turistično zavarovanje z asistenco v tujini lahko sklenete za celo leto (akcijska cena 39,00 EUR)
Izbran paket vsebuje naslednje storitve:
Postavitev diagnoze in napotitev oz. prevoz v bolnišnico, posredovanje nujnih sporočil, kritje stroškov za zdravniško oskrbo do 50.000 EUR, kritje stroškov za zobozdravstveno oskrbo do 300 EUR, prevoz v domovino po zaključenem zdravljenju v tujini, prevoz posmrtnih ostankov v domovino do kraja pokopa, organizacija obiska v bolnišnici v primeru da traja zdravljenje v tujini več kot sedem (7) dni, organizacija nujne vrnitve v domovino v izrednih primerih (težja bolezen ali smrt ožjega družinskega člana), vračanje koristnikovih otrok mlajših od 16 let v RS, nudenje pravne pomoči, kritje stroškov do 1.000 EUR, nujna dostava zdravil, vrnitev izgubljene prtljage, kritje dodatnih stroškov nastalih zaradi zamude poleta, nadomestilo za izgubljeno prtljago do 400 EUR, zastava varščine v primeru pridržanja zaradi kazenske odgovornosti do 5.000 EUR.


Če te zanima, me lahko kontaktiraš. Podatki so v osebnem profilu. Sem iz Ljubljane.
smile-1.gif


txh-axa.jpg

Akcijska ena 36€ pri meni
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.943
5.474
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Coris ZZTA te pride letna premija za 100.000€ 95€

Kaj je pa ta ZZTA
sprasujem se.gif


Edit: ker obstaja tud Coris ZZD
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Vsem hvala; sem pri AS sklenil letni CORIS; morda laičen pogled a ima za relativno normalno ceno točno tisto, kar dejansko potrebuješ nekje bogu za hrbtom.
Nisem podrobno pregledal vse ostale ponudbe a se mi ne zdijo celoviti - prtljago, letalo in podobno pa rešujem na drug način.
Vsem hvala za nasvete,
Miklavž