Zdravnica zasebnica ???

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20080218_3117834_60099587.php#video_60099587

Zdravnica v ZD naj bi zaracunavala preglede in ostalo
bonk.gif

PA za recepte je kasirala po 1 EUR menda
bonk.gif

Ubogi ljudje, upam da imajo vsaj kaksne "racune" doma. Samo glede na starejso populacijo nic nebo
smirk-1.gif


Zaradi takih posameznikov je potem zdravstvo se na slabsem glasu kot je
bonk.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Upam da se konča z odvzemom licence za delo, ne samo kakšnim odpustom iz ZDa.

Upam, da konča v arestu kot ostali, ki so šušmarili z zavarovalnicami.
(tole precej smrdi v smeri dvakratnega zaračunavanja storitev - pacientu in zavarovalnici - in to se smatra kot zavarovalniška goljufija).

Samo bomo verjetno prej videli kobile letet kot da bo zdravnica obsojena.
Najbrž zato, ker reva uboga ni vedela, da s tem svojim "dobrim namenom" dela kaznivo dejanje.
(hecno, da sodišče smatra, da to mora vedeti mali francelj, po poklicu pometač ceste).
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Mislim WTF. Sej ne vem, če je sploh še možno, da me danes še kaj v naši državi preseneti.
Čestitke zdravnici, da ji je ratalo koga nategniti.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A se samo meni zdi, ali ste vsi popolnoma spregledali namen tega zaračunavanja?


Upam, da nihče ne misli, da je ob "tarifi" 1EUR / pregled, motiv služenje denarja. Meni se zdi, da je enostavno ženski prekipelo, da ljudje ne spoštujejo sistema naročanja in pridejo kar tako in s tem ustvarjajo gnečo za tiste, ki so dejansko zavrteli telefon par urc prej.

Sistem naročanja pri splošnih zdravnikih postaja stalna praksa, njegov namen pa je ravno to, kar gre ljudem najbolj na živce - zmanjševanje nepotrebnega čakanja. Seveda je zadeva še vedno fleksibilna za nujne primere, ampak ljudje potem to izkoriščajo in pridejo s prehladom po recept brez predhodnega naročanja.


Seveda so na 24ur stvar lepo obrnili v smer dodatnega služenja denarja, priznati pa je tudi treba, da je zdravnica izbrala hudo čuden sistem za uveljavljanje sistema naročanja.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Pometač francelj je tudi dvakrat terjal zavarovalnino samo zato, ker tiste tabele, po katerih zavarovalnice izplačujejo škodo ob totalkah sploh ne ustrezajo dejanskim razmeram na trgu in si zato samo z eno odškodnino ni mogel kupiti drugega avta.

Pa je revež vseeno pristal v arestu, češ da bi moral vedeti, da je to zavarovalniška goljufija.



Dragi Jernej,

Pravno formalno je gospa zaračunavala nekaj, kar NE SME ZARAČUNATI, ker je pacient zavarovan.

Potem se pa pogosto vse skupaj še enkrat terja od zavarovalnice. Še enkrat zato, ker je ta storitev že bila plačana s strani pacienta.

Takemu ravnanju se reče zavarovalniška goljufija. Ker se od zavarovalnice terja poplačilo nečesa, kar je že bilo plačano.
(BTW če je teta ocenila, da recept stane 1 evro, stane 1 evro in pika. Tudi če so morebiti drugi, npr. zavarovalnica, pripravljeni plačati kaj več. Pregled gospa ceni po čisto normalni, samoplačniški tarifi. En evro je samo izdaja recepta.).

Bi bilo skorajda fino, da se zdravniki pred lotevanjem podobnih "podjetniških projektov" posvetujejo s kom, ki pa celo pozna par osnov zakonodaje s tega področja (res osnov!). Pravna nevednost pa škoduje - in sicer tistemu, ki je pravno neveden. Kam bi pa prišli, če bi kar po vrsti začeli gledati skozi prste ljudem samo zato, ker "so sicer res kršili zakon, a ga reveži niso poznali, pa še dober namen so pri tem kršenju imeli"?
bonk.gif




(pa tu raje pustimo detajle, da lahko gospa praktično vsak primer, ki pride k njej in ni ravno direkt iz rešilca, proglasi za nenujnega, torej bi bil lahko "obdelan" tudi jutri in ga zato finančno oskubi...
smirk-1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Lepo sem napisal, da je jasno, da je pravno gledano - kriva. Najbolje, da jo spakiramo v Guantanamo ali pa na vislice. Nihče pa ne vidi, zakaj se je tisti cenik tam pojavil in the first place. Ne sedaj mešati sem neki neumnih primerjav. Nihče ne more trditi, da je ta nesrečni cenik tam zato, da bi zdravnica več zaslužila (kot lepo namigujejo pri 24ur). Celo v samem prispevku povedo, da je zaračunala samo recept, ne pa tudi pregleda. Pač šla se je malce pre-energično vzgojo pacientov. Samo to sem želel izpostaviti!

Itak, da je ubrala povsem napačno pot... to je jasno kot beli dan in bo zato tudi odgovarjala. Zavarovalniška goljufija... daj prosim te...

Marsikateri splošni zdravnik se utaplja v poplavi jutranjih "nujnih primerov" in vse, kar je zdravnica želela je, da bi se ljudje naročali in da naročeni bolniki ne bi čakali na pregled.

Pa saj brezveze... točno to sem že napisal v prejšnjem sporočilu . Če želiš pljuvati po zdravstvu, izvoli... ti pa očitno to precej zamegljuje pogled, da bi videla čez svoj gnev.



In točno zaradi takšnih stvari in odnosa medijev se bodo zdravniki začeli ščititi iz vseh strani. Za prehlad boš dobil CT celotnega telesa (zaradi katerega bo 1/1000 umrl za rakom)... ampak just-to-be-sure... da ne bomo česa spregledali. Za prehlad se pišejo antibiotiki... just in case. Enostavno ti bo ponujen ves spekter možne in nemožne nevarne terapije in preiskav. S tem, ko boš katerokoli zavrnil... bo vse skupaj na tvojo odgovornost.

Zdravnik ne bo več pomagal bolnikom in normalno deloval v nekem okolju, ampak bo 24/7 skrbel za to, da ga ne bo mogel nekdo iztožiti za neko malenkost, ki jo je pozabil. Welcome to America!



Sicer pa, takole povem tebi in vsem ostalim... povejte mi črno-na-belem, kakšno zdravstvo si želite - in povem vam, koliko bo potrebno za kaj takega doplačati vsak mesec.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Lepo sem napisal, da je jasno, da je pravno gledano - kriva. Najbolje, da jo spakiramo v Guantanamo ali pa na vislice.

Zakaj pa ne?
Če vam je tam bolj všeč....

Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Nihče pa ne vidi, zakaj se je tisti cenik tam pojavil in the first place. Ne sedaj mešati sem neki neumnih primerjav.

Primer res ni ustrezen - franceljna primerja z zdravnikom.

Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Nihče ne more trditi, da je ta nesrečni cenik tam zato, da bi zdravnica več zaslužila (kot lepo namigujejo pri 24ur). Celo v samem prispevku povedo, da je zaračunala samo recept, ne pa tudi pregleda.

Ima pa to lično napisano na vratih in je zelo lepo vidno na posnetku.

Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Pač šla se je malce pre-energično vzgojo pacientov. Samo to sem želel izpostaviti!

Itak, da je ubrala povsem napačno pot... to je jasno kot beli dan in bo zato tudi odgovarjala. Zavarovalniška goljufija... daj prosim te...

Aja seveda - gospa je imela dober namen, zato to ne bomo smatrali kot kršitev.



Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Marsikateri splošni zdravnik se utaplja v poplavi jutranjih "nujnih primerov" in vse, kar je zdravnica želela je, da bi se ljudje naročali in da naročeni bolniki ne bi čakali na pregled.

Pa saj brezveze... točno to sem že napisal v prejšnjem sporočilu . Če želiš pljuvati po zdravstvu, izvoli... ti pa očitno to precej zamegljuje pogled, da bi videla čez svoj gnev.

In točno zaradi takšnih stvari in odnosa medijev se bodo zdravniki začeli ščititi iz vseh strani. Za prehlad boš dobil CT celotnega telesa (zaradi katerega bo 1/1000 umrl za rakom)... ampak just-to-be-sure... da ne bomo česa spregledali. Za prehlad se pišejo antibiotiki... just in case. Enostavno ti bo ponujen ves spekter možne in nemožne nevarne terapije in preiskav. S tem, ko boš katerokoli zavrnil... bo vse skupaj na tvojo odgovornost.

Zdravnik ne bo več pomagal bolnikom in normalno deloval v nekem okolju, ampak bo 24/7 skrbel za to, da ga ne bo mogel nekdo iztožiti za neko malenkost, ki jo je pozabil. Welcome to America!

Sicer pa, takole povem tebi in vsem ostalim... povejte mi črno-na-belem, kakšno zdravstvo si želite - in povem vam, koliko bo potrebno za kaj takega doplačati vsak mesec.

Na izlive frustracij, povezanih z "mami, glej k me ne marajo" sindromom, se mi ne da odgovarjat.

Mene tudi ne marajo. In kaj potem?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Očitno si navajena gledati stvari zelo naozko. To nekako pojasnjuje tudi tvoj način odgovarjanja v smislu trganja stvari iz konteksta, citiranja posameznih stavkov in odgovarjanja s parimi besedami. Zelo udarno in moderno, žal pa tudi zelo primitivno.

Odpri malo okno in poglej v tem primeru celotno sliko. Odnosi zdravnik-pacient. In v ozadju "velikodušnost" zdravstvene zavarovalnice. Pravno-formalno gledano je primer itak jasen (da še tretjič napišem, da ne bo nesporazuma). Nikogar pa, kot je običajno pri nas, ne zanima, kako in zakaj je do tega prišlo. Ni pomembno, glavno da imamo krivca in ga kaznujemo. A ti resno verjameš, da je to učinkovit sistem gledanja na stvari?
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
http://www.imdb.com/title/tt0104257/

Poglej si epilog filma.
Mogoče ti bo potegnilo, zakaj pravni sistem ne oprosti "dobrih namenov" in "izjemnih situacij" in "nevednosti".
(primer sicer ni najboljši, ampak drugega nimam cajta iskat - itak boš pa na koncu tako in tako napisal, da nima veze za vas zdravnike)

Aja sorry, ker gledam zelo na ozko - ker me vedno zanima samo to, kaj je prav in kaj ni.
smirk-1.gif

Me ne moti, da se s tem zamerjam kupu ljudi - nekdo se pač mora ukvarjati tudi s tako nepopularnimi rečmi.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:Meni se zdi, da je enostavno ženski prekipelo, da ljudje ne spoštujejo sistema naročanja in pridejo kar tako in s tem ustvarjajo gnečo za tiste, ki so dejansko zavrteli telefon par urc prej.

In kaj potem? Najprej tisti, ki so naročeni. Če je pa zunaj v čakalnici gužva zaradi tistih, ki "za ziher" pridejo 3 ali 4 ure prej, je pa njihov problem. Zaradi tega pa res ne bi bilo treba uveljavljati tarifo po en evro. Kdor je naročen, pa ob uri. Samo kaj, ko se v zdravnišpkih domovih prevečkrat pride preko vrste, naročeni niso na vrsti ob uri, se podre cel sistem, potem pa kar vsi hodijo kar tako vmes.

Najprej naj sestre in zdravniki poštimajo red pri sebi, potem bo red ratal sam od sebe.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Tu sploh ni govora o tistih, ki pridejo "3-4 ure prej".

Pacienti so naročeni npr. na 10-15 minut, pri čemer je še dovolj manevrskega prostora za nujne primere. Seveda tudi ne več kot za 1 do 2 na uro.
Sedaj pa ti zjutraj uleti 10 ljudi, ki vsi trdijo, da je nujno in da ne bi mogli poklicati od doma in doma počakati par urc. Jih boš pustil čakati 5ur? Potem bi šele bil srčkan prispevek na 24ur...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaj je nujno, se da hitro razsortirat. Če gre kje drugje, bi šlo tudi v Tržiču.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Kaj je nujno, se da hitro razsortirat. Če gre kje drugje, bi šlo tudi v Tržiču.

Druga stvar je ker gre za zdravnico, kjer se vsak mulc zlaja in zdere na njo in zahteva vsemogoče. V tem primeru so bolj praktični stari "yugo" dohtarji ki bi take laježe v "Sloveštini" poslali v 3PM in bi sedeli kot cucki v čakalnici vse dokler nebi prišli na vrsto.
cool-1.gif
 

Paco

Pripravnik
6. okt 2007
62
4
8
ksz..

Mislim, da je Jernej kar dobro zadel bistvo. Ampak seveda morajo mediji to obrnit parkrat, da je tem bolj udarno in se folk lahko na nekoga jezi kar je lepo vidno tudi v tej temi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
KS tudi ti Z...

Spet ugotavljamo, da so nekateri v tej državi nad zakonom...
smirk-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Mediji so čisto pravilno predstavili stvar!

Za to sem slišal že 2 tedna nazaj, ko so znanci, ki so šli po recept (in seveda plačali) sami pravili te stvari.
Me je že takrat precej pogrelo
10.gif

sama svinjarija se dogaja v zdravstvu, pa verjetno še kje.
Bi blo treba temeljito prepucati vse skupaj