Zdravi obroki

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ammm...

Počasi mi zmanjkuje idej za pripravo kosil
redface-1.gif
- pred časom sem spet posegla po piščančjih prsih in govedini, tako da vegeterijanstvo je odšlo dokončno v k****.

Sem gledala na kulinariki, pa ne vem al ne najdem al pa enostavno ni kakšnih zdravih obrokov...
confused-1.gif


Predvsem me zanimajo kakšni recepti s tunino iz konzerve. Ma kdo kakšen recept za omakico, al kej drugega..?
Kako naj naredim riž, da ne bo vedno navaden dolgočasen kuhan...?

Zbiram predloge, obenem pa prosim za resne odgovore.

PS: Don_Corleone, od tebe pričakujem VSAJ en predlog.
wink-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Lahko narediš dušeni riž oziroma podobno.

V ponev daš na koščke narezanga piščanca, ga popečeš in dodaš zelenjavo. Potem to vse skupaj nekaj časa dušiš (ne vem kako se bi drugače izrazil). Dodaš riž in zaliješ z vodo. Potem pa samo parkrat premešaš in počakaš, da se riž skuha.

In OH ni samo v rižu. :p

Kulinarika - tuna
Imaš na voljo ene 5, 6 omakic.

Glede preostalih receptov je pa odvisno od tvoje same domišljije. Enostavno zamenjaš par stvari ali pa jih izpustiš, ki jih omenjajo v receptu.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hm...

Tuno iz konzerve jaz vržem ponavadi v paradižnikovo solato...

Sestavine: Paradižnik, piksna tune, čebula (srebrna, bela), malce koruze, sol, poper, kis...

Tortilje s tuno: Česen popražim na olivnem olju, dodam tuno iz konzerve jo malce popražim in dodam baziliko, sol, zmes poper/česen oz. samo poper. To zmes malce popražim in potem dodam pelate, malce manj če gre masa v tortilje oz. kar celo pločevinko, če gre zmes na testenine.

Tortilje napolniš z zmesjo + žličko koruze in malo mocarele in daš v pekač, katerega prej malce namažeš s maslom, to pečeš nekaj minut, da se mocarela stopi in tortilje postanejo na vrhu hrustljave (spnem jih kar z špageti).

Ostalo mam pa bolj za piščanca.
rolleyes-1.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Zdrav obrok pa tunina iz konzerve... ne vem, no, tunina se meni ne zdi ravno zdrava ampak ok, boljše kot kak losos je...

Riž delam v obliki nekega curryja, gre pa takole:
malo čebule posteklenim na olivnem olju, dodam nekaj piščanca narezanega na majhne koščke in pražim. Solim, popram, ščepec vegete, malo vode, mala žlička kisle smetane in veliko začimbe z napisom "curry". Če je preveč vodeno dodam pol male žličke moke, da se zgosti. Vse skupaj zmešam s kuhanim rižem (basmati - zame edin užiten riž) in voila... v cca. 10-15 min je pripravljeno. Moj malček ponavadi poje vsaj dve porciji - to pomeni, da je dobro;)
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ostalo mam pa bolj za piščanca.
rolleyes-1.gif

Kar na dan z besedo!
zmaga.gif


Na vse - imam svežo tuno iz ribarnice. Kakšen pameten recept? Pečena na žaru (ok, ponvi
grin1.gif
), olivni oljček, malo soka limone - mi gleda že z ušes....

Nekoč sem videla nek recept za pečeno tuno z neko rahlo belo (smetanasto?) omako, ampak hudiča ne najdem in ne najdem.
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Kako naj naredim riž, da ne bo vedno navaden dolgočasen kuhan...?
Jaz imam rad takole pripravljen riž:
Na olivnem olju v ponvi popražiš čajno skodelico riža, da postekleni, nato dodaš 3x količino vode, posoliš. Ko voda skoraj povre, dodam tamalo piksno graha, vse skup premešam, še malo pokuham, dodam origano in fd. Lahko ješ samostojno (je kr njami, samo preveč vlažno ne sme bit - ne smeš pretiravat z vodo, da se ti ne razkuha riž) ali kot prilogo.
Zadnje čase sem odkril piro (sicer v konzervi, a je ok), to ti je nekakšna divja pšenica in je tudi zelo okusna zadeva kot priloga.
Aha, PS: Azijci imajo odlično jed, ki se ji reče fried rice, to je kao ocvrt riž z različnimi dodatki in več ali manj pikantno. Dodaš lahko rakce, zelenjavo, ribe, kuro... Kuhan riž flikneš v kastrolo na olje in zraven streseš dodatke ter začimbe (tu pa je samo domišljija meja
grin1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Ko ravno omenjaš piro, če me spomin ne vara, jo skoraj sigurno najdeš v DM, tuševa lepota in zdravje,.... je pa zelo dobra v solati
grin1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Predlog sploh ni slab, hudič je le, da ne vem, kje dobiti top svežo ribo za kaj takega.
confused-1.gif

Nimam pojma, vem samo to, da vsi hvalijo Leclerc kar se tiče morske hrane tako, da bom šel tja pogledat.


@Tjaša

A si že kaj popestrila jedilnik?
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
@kozarec: ti jaz povem..

jaz delam sicer z lososom, ampak tuna tudi funkcionira:

pomokaš šnicle, pa jih v ponvi lepo popečeš
zaliješ z vinom, počakaš da izhlapi
soliš, zraven vržeš eno vrečko celega zelena popra
dodaš kislo smetano, pa še malo vina pa malo podušiš..

zmaga!

zraven paše seveda dalmatinski krompir z blitvo, česnom in olivnim oljem
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Inara

Zelenc'
13. sep 2007
15
0
1
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ostalo mam pa bolj za piščanca.
rolleyes-1.gif

Kar na dan z besedo!
zmaga.gif


Na vse - imam svežo tuno iz ribarnice. Kakšen pameten recept? Pečena na žaru (ok, ponvi
grin1.gif
), olivni oljček, malo soka limone - mi gleda že z ušes....

Nekoč sem videla nek recept za pečeno tuno z neko rahlo belo (smetanasto?) omako, ampak hudiča ne najdem in ne najdem.
jezen.gif

Jaz pa delam tunin steak po tem receptu:

Tuno posolim in popopram, malo pokapam z limono in pol popečem v olivnem olju. Zraven pa naredim omako tak, da razpustim maslo pa dodam na koščke narezan 1 paradižnik, malo drobnjaka, 1 žlica gorčice, 3 žlice sladke smetane, pol pa še vse posolim in dodam poper ter kajenski poper.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Zadnja dva dni sta popolna norija (izpiti.press
crazy1.gif
) tako da jem bolj malo, jutri je en bolj umirjen dan in si bom naredila nekaj iz danih predlogov...
Hvala vsem!
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Najlažje kar lahko narediš iz konzerve je, da na olivnem olju na hitro prepražiš malo česna in potem dodaš tuno brez olja. Popražiš toliko da se malo razpusti. Jest potem dodam malo sira in pa kečapa, kakšne začimbe in malo vode. Pokuhaš da se sir stopi in preliješ po makaronih ali rižu. To je ena osnovna omakica, ki si jo narediš če nimaš glih pretirano časa. Verjetno pa tole itak že vsi poznajo.
smile-1.gif


Pa da se mi eden zdele obesi na sir in kečap da nista zdrava...
10.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Glede na to koliko M(aščobe) ima sir in kečaš E-jev.

Nista zdrava.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno: