Covid-19 Covid-19 Zbiranje na javnih povrsinah

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
...bolj varno, kot pa surfanje v vetru na morju pri Piranu? Ker nad tistimi surfarji se po TV zgražajo, župan razmišlja o prepovedi ...
Včeraj je bila močna burja in jutri utegne bit spet ... surfer zna končat podhlajen v ... Venetu - ITA :eek: ...
------------------------------------
" ... "The Shit Has Hit The Fan" ! ... Already ? ..." :sprasujemse:
 
  • Wow
Reactions: navlixx

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
za pošiljatelja bi moralo pisati vlada RS ne pa lokalnega operaterja. SMS je super ker lahko narediš takoj in sem absolutno zato da se ga več uporablja. pa saj so poslali tudi klasično pošto.
Na Telekomu je izgledalo tako

1584999576748.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Hot je poslal s svoje številke (kot pošilja smse za akcije ipd). Ne kot da je vlada poslala...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Zdele sem sel malo v hofer zijala past k so centri zaprti in ne morem na kavico. V glavnem presenetu me je model pred trgovino, ki mi je na vsak nacin hotel razkuziti roke na katerih sem imel latex rokavice, ko sem mu znanstveno razlozil (po stroki), da to je no go in debilizem prve klase je nekako odnehal.

Ne delajte tega, ker rokavice postanejo porozne in niso vredne pol ku.rca. Folk je res fu.knjen, med voznjo domov videl lokalnega induraina z masko na butari pod jajci pa najbolj moderna specialka.
In kako veš, da na tvojih jebenih rokavicah ni virusa?
 

Felis

Pripravnik
22. mar 2020
34
15
8
Zdele sem sel malo v hofer zijala past k so centri zaprti in ne morem na kavico. V glavnem presenetu me je model pred trgovino, ki mi je na vsak nacin hotel razkuziti roke na katerih sem imel latex rokavice, ko sem mu znanstveno razlozil (po stroki), da to je no go in debilizem prve klase je nekako odnehal.

Ne delajte tega, ker rokavice postanejo porozne in niso vredne pol ku.rca. Folk je res fu.knjen, med voznjo domov videl lokalnega induraina z masko na butari pod jajci pa najbolj moderna specialka.
Za brez veze hodiš na špancir v štacuno in namerno raznašaš vse sorte z usranimi rokavicami.
In potem ti druge zmerjaš z debili in fuknjenci.
Bog ne daj da imam opravka s tako stroko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo, sad in tomi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Za brez veze hodiš na špancir v štacuno in namerno raznašaš vse sorte z usranimi rokavicami.
In potem ti druge zmerjaš z debili in fuknjenci.
Si se kdaj pogledal v ogledalo?
Gre zagotovo za enega od pritegnjenih penzionistov, ki jim je te dni nadlegovanje zaposlenih v trgovinah. :bonk:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ne! Masko je imel namesceno, kot kirurg, ce si predstavljate ali trume japonskih turistov med sezonsko gripo. Da ne govorim koliko jih ima v avtomobilih tele dni, pa latex rokavice na rokah. In potem prijemljejo vse zivo in se dobesedno dodatno kuzijo.
Naprej po domace! Maska se naveze vlage in ko se jo, je slabse. Poleg tega, da vohas cesen in svoje neumite zobe zjutraj se na tako masko lazje lepijo mikrobi iz zraka in jih veselo vdihujes. Recimo 10, 20min max. Rokavice latex ratajo porozne zaradi mascobe, ki jo roke izlocajo tako ali drugace, max 5min. Se pa drzi vse sorte svinjarija na rokavicah in dobesedno DODATNO raznasas ljudem za seboj. Sneti si jih pa itak nihce ne zna in si posvinja roke in konec prstov s taisto svinjarijo.
Prides pred trgovino okoli 10h, ko se poleze zacetni direndaj, pred vhodom (!) nataknes na rokavice, masko, torbo imas svojo in gasa cez trgovino s spiskom. Snames rokavice, placas s kartico in adijo. V avtu razkuzis roke, v avtu prestavis hrano v drugo vrecko, doma razkuzis kar se da, ostalo pojes cez 24h.
Vse lepo, če bi te v trgovino spustili brez vozička, pa te ne. :evil:
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ljudje kaj je z vami, vi ste cisto pozivinjeni. Malo sarkazma ne skodi pa pomirite se. Prov ene navadne babe ste vsi. Paniko zganjate namesto, da bi prijeli vajeti v svoje roke in bili enkrat v zivljenju dec. Globoko dihaj, pomiri se in razmisljaj! Ugasni radio, ugasni tv novice odmisli corona besedo za en teden iz zivljenja in se ne predajte custvom kot ene pof.ukane babnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in 8888

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, zakaj celi svet nori za maskami, ce gre 0.12 mikronski Covid skozi vse maske, razen FFP3 in P100...? :rolleyes:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Torej, zakaj celi svet nori za maskami, ce gre 0.12 mikronski Covid skozi vse maske, razen FFP3 in P100...? :rolleyes:

Ker virus nima kril in ne leti po zraku. Šmrkelj ali katar kamor je nalepljen pa težko spraviš v idealni aerosol (par molekulske kapljice) še v laboratorijskih pogojih, kaj šele ko kašljaš/kihaš. Skratka 99.9% virusa ki ga človek izloči v zrak je v obliki kapljic večjih od 2 mikrona, in večina teh kapljic tudi ne lebdi v luftu ampak pade relativno takoj na tla.

Pri indirektnem (kontaktnem) prenosu velja isto. Če z roko pobrišeš kontaminirano površino in se popraskaš po maski, virus ne skoči čudežno tebi v pljuča ampak se poleg lastnega medija na katerega je zalepljen prilepi še na tvoje kožne celice in maščobe ki tvorijo kožno povrhnjico. Vse to je mnogo večje kot 2 mikrona.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ionizator kaj pomaga ?

Težko kaj komentiram ker premalo poznam. Ioniziran zrak ima sicer sposobnost vezave na določene delce v zraku in jih lahko veže v večje delce oz. deluje kot lepilo za povezovanje teh delcev (kar jih prislili da padejo na tla oz. da niso več v majhni obliki ki bi bila nevarna za prehode čez filtre). To načeloma velja za zelo majhne dellce, pa še tu mora bit ustrezen "naboj" da stvar deluje. Tako da za prenos virusa pri kapljičnem prenosu bi rekel da ionizator nima nobenega vpliva. Tehnično pa nabrž lahko delno vpliva na tiste mini aerosolne delce ki imajo par molekul vode in gor obešen en virusek. Vsaj pri coroni pa taki "pobegli" delci ne predstavljajo večje nevarnosti.

Seveda pa če ima naprava ki spušča ioniziran zrak filtre in meša notanji zrak že to pomaga pri odstranjevanju virusa iz zraka, tako da tudi s tega pogleda škodit ne more.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ljudje kaj je z vami, vi ste cisto pozivinjeni. Malo sarkazma ne skodi pa pomirite se. Prov ene navadne babe ste vsi. Paniko zganjate namesto, da bi prijeli vajeti v svoje roke in bili enkrat v zivljenju dec. Globoko dihaj, pomiri se in razmisljaj! Ugasni radio, ugasni tv novice odmisli corona besedo za en teden iz zivljenja in se ne predajte custvom kot ene pof.ukane babnice.
Jaz samo Alter berem, pa pucam stanovanje cel dan :). A sem še dec?
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Ali vsako zaščitno sredstvo/maska deluje? NE, ker so potrebni pogoji.
Uporaba ZAGOTAVLJA zmanjšanje možnosti da zbolim-o.
Varnostni pas NE rešuje vedno življena. Izpolnjeni morajo biti določeni pogoji.
Z njegovo uporabo pa JE možnost preživetja večja.
Nepravilna uporaba maske/vrnostnega pasu ne rešuje življenja. Govorim samo o namestitvi maske/varnostnega pasu.