Zavorni diski STARK

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem kupil že dosti Autodoc robe, sam nikoli ravno Stark ipd. ker se nikoli ni "splačalo". Dodaš 10€ pa imaš neki brandname, čeprav to res ne zagotavlja kakovosti.

Imamo 1000 znamk kot pri gumah, dejansko proizvaja pa nekaj obratov po svetu. Za BMW npr. bi vzemal samo še Textar pro plus oz. kar je top na voljo, ker so to največkrat originali pri prvi vgradnji.

Najbolj pri prihranku se pozna če kupiš in zmontiraš sam. Sicer sem pa opazil, da zdaj tudi veliko Slo kozolčarjev kupuje pri Autodocu in to sem videl pri enem zelo pedantnem, kateremu prej ne bi nikoli niti omenil Autodoca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in sad

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Gledal sem komplete diski + ploščice in je samo par opcij - pri tem Stark piše zraven zavorni sistem ATE. Ne vem, je možno da je to prebrandirano?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Če se prav spomnim piše zavorni sistem ATE kot tip sistema; na nekaterih pa piše zavorni sistem Bendix.
Sam se pred letom naročil diske in je bila ista finta - ker poznam firmo, sem naročil diske ABS. V povzetku naročila so bili navedeni že Starke. Sem takoj urgiral in zahteval ABS in sem jih tudi dobil.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
meni je zanimivo to, da naročate že tako bolj kot ne slabo robo (delphi,abs) in vas moti, da dobite stark, ki zna biti na koncu ista ali boljša
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in sad

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
meni je zanimivo to, da naročate že tako bolj kot ne slabo robo (delphi,abs) in vas moti, da dobite stark, ki zna biti na koncu ista ali boljša

ABS sem že imel in so zame bili odlični diski. Tudi ti zdaj so bp - "coted" da ne rjavijo, tresejo ne, zavirajo odlično. Kaj naj si želim boljšega? TRW sigurno ne, ker so po materialu (vsaj prejšnji nakup) popoln poraz. Za vse alter racerje pa itak ni nič dobro, koliko se jih bo na hrbet zvrnilo če povem, da so bili original diski na avtu 250 tisoč km, pa ne vem :) .
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Gledal sem komplete diski + ploščice in je samo par opcij - pri tem Stark piše zraven zavorni sistem ATE. Ne vem, je možno da je to prebrandirano?

Je veliko te robe lahko enake, samo to ni to. Zavorni sistem piše kaj ma avto v originalu čeljusti gor. Lahko ma od dveh zavornih sistem npr. za švoh motorje manjše čeljusti/zavore enega proizvajalca, za močnejše motorizacije pa večji komplet drugega proizvajalca.

Sicer to nima neke veze pri izbiri diskov/ploščic, ker so itak enakih dimenzij. Mogoče ma kak avto dva različna zavorna sistema, samo to ti pa preko VIN številke lahko preverijo. Na Autodoc lahko prej vprašaš na chat-u oz. vpišeš VIN številko svojega avtomobila v svojo "garažo" ko si prijavljen v autodoc.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
A ima kdo slabe izkušnje z autodoc in ATE zavornimi ploščicami? Nazadnje ko sem menjal komplet spredaj in zadaj mi je po manj kot 30000 km pojedlo zadnje do pleha. Sprednje so bile pa tudi za zamenjat. Kolikor imam izkušnje se zadnje menjajo bolj poredko kot sprednje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni nujno, na avtih z avtomatično ročno, menjujemo zadnje bolj pogosto kot prednje, tudi diske.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Če prav razumem so "zaupanja" vredni proizvajalci npr. Ferodo in ATE. To velja tako za diske kot ploščice? Kaj pa npr. Valeo? Dejansko gre za drugi avto, stanje zavor je slabo (diski tresejo pri višjih hitrostih), avto pa ne bo delal več kot 5000km letno. Najraje bi kupil komplet diskov+ploščic (spredaj in zadaj), ampak je izbira potem bistveno manjša...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zdaj se bodo vsi zgražali - mi smo za Roomsterja kupili Ridex komplet diski+ploščice in je zadeva delovala povsem spodobno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
ma ne vem, jaz gledam bolj ate (contental grupa) in pa brembo..ostalo nisem tolk prepričan.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
ABS sem že imel in so zame bili odlični diski. Tudi ti zdaj so bp - "coted" da ne rjavijo, tresejo ne, zavirajo odlično. Kaj naj si želim boljšega? TRW sigurno ne, ker so po materialu (vsaj prejšnji nakup) popoln poraz. Za vse alter racerje pa itak ni nič dobro, koliko se jih bo na hrbet zvrnilo če povem, da so bili original diski na avtu 250 tisoč km, pa ne vem :) .

ABS mam zadej na in diske in ploščice, preprosto zato ker imam avto kjer je ležaj in abs senzor integriran v disku, pri nas so hoteli za disk 190eur,na autodoc sem za ta denar dobil 2x disk in komplet ploščic, zaenkrat po 30k km sem zadovoljen, po prebranem na tujih forumih ni STARK nič slabši
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
ma ne vem, jaz gledam bolj ate (contental grupa) in pa brembo..ostalo nisem tolk prepričan.
Na LCjki mam Herth&Buss coated...zadovoljen.
Vzel ker smo tudi v delavnici dajali tako robo na kamijone in prikolice...

Pač če je dobro za kamijon.....naj bo pa, še za kamijonček :D
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Moje izkusnje glede samovoljne menjava branda X za Y (magari Stark):
v zadnjem paketu sem dobil dva filtra Stark, narocil sem nekaj drugega. Why? Nismo imeli na zalogi in smo odposlali enakovreden del, sicer bi na odpremo cakali bogsigavedi kako dolgo. Ok, ni problema.
Potem sem dobil se nek kao ekvivalent sveck. No to pa ni bilo ok. Sem zahteval naj mi takoj(!) posljejo prave, jih ni bilo vec na zalogi, zato sem sam izbral drug artikel in cez nekaj dni dobil paket.

Najprej so zeleli, naj na svoje stroske vrnem svecke, na kar nisem pristal. Slo je za njihov zajeb. Se dvakrat sem jim poslal mejl, naj mi sporocijo kako na njihove stroske vrniti paket. V odgovoru (ki to ni bil) je bilo samo genercino bluzenje, tako da se mi od takrat doma valja extra gratis paket Boschovih sveck :rolleyes:

Za naslednje narocilo vem, da bom v opombo napisal, naj me pred samovoljno menjavo artikla obvezno kontaktirajo. Prav tako placilo samo se preko PayPala, ker ce v tovrstnih primerih pride do disputa, bo pri njih zagotovo resen v prid kupca. Pri kakem MasterCardu lahko na to kar pozabis.

Sicer se Autodoca posluzujem samo za vecja narocila, za ne nujna popravila, ce so obcutno cenejsi od domacih trgovcev.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.462
113
Moje izkusnje glede samovoljne menjava branda X za Y (magari Stark):
v zadnjem paketu sem dobil dva filtra Stark, narocil sem nekaj drugega. Why? Nismo imeli na zalogi in smo odposlali enakovreden del, sicer bi na odpremo cakali bogsigavedi kako dolgo. Ok, ni problema.
Pri meni je blo zanimivo......dele ponavadi naročam "generično"....pač letnik/znamka/model....

Če je kaj kar bi lahko predstavljalo prevelik zajeb....skočim še na online katalog....in preverim OEM P/N kataloške...da vem da naročam res pravi rezervni del...

In ok.....ponavadi če je kaj levo desno gledam zalogo tako da je lev del od iste znamke kot desni....valda :)

Zdaj čakam naročilo...kjer so mi hotli poslat lev končnik volana blueprint...desni pa stark....WTF

A pazi foro.....gledam blueprint......majo samo levega...desnega ni (je drugačen).....grem na online katalog.....vkucam OEM P/N za desnega....in voila....se pojavi tudi desni od blueprinta...naročim oba od te znamke

In v invoisu...en blueprint...drug stark....aha....dispute v chat.....prvo kar je model reku not...ja pa saj to naročilo še ni plačano....ja valda da ni če serjete...

Šele potem ko sem mu še 1x razložil kaj sem naročil in kaj oni porivajo....je rekel ok bomo uredili...
Za 1x kaže da biosta prišla oba blueprint....