Zavarovanje za tujino

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.162
113
Ker sem precej v tujini, tako službeno ali privatno, razmišljam da bi sklenil letno zavarovanje za tujino. Do sedaj sem ta zavarovanja naročal po potrebi, pri zavarovalnici CORIS. Zanima me, kje bi bila ta zadeva najbolj na nivoju? Mogoče tudi kakšna tuja zavarovalnica? Tisti ki imate sklenjeno letno zavarovanje za tujino, kaj priporočate?

Lep dan še naprej
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Coris!

Je pa že bila ena taka tema z linki. Če rabiš "turistično" se pravi za posamezno pot do 90 dni je to to, če rabiš za daljše bivanje v tujini (isti državi) pa tudi coris cca 300+€.
 

stole

Pripravnik
28. mar 2008
166
14
18
Jst pa ne,sem moral odvetnika najet,da so mi povrnili denar,ker sem moral na iskem plačati,ko sem bil v bolnici-ledvice,pa ne zaradi pijače.,sedaj raje vzamem adriatic.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Ker sem precej v tujini, tako službeno ali privatno, razmišljam da bi sklenil letno zavarovanje za tujino. Do sedaj sem ta zavarovanja naročal po potrebi, pri zavarovalnici CORIS. Zanima me, kje bi bila ta zadeva najbolj na nivoju? Mogoče tudi kakšna tuja zavarovalnica? Tisti ki imate sklenjeno letno zavarovanje za tujino, kaj priporočate?

Glede na lastne in tuje izkušnje sledi še en glas za CORIS z moje strani, letna polica, paket z ZV 50.000€ za 74€ letne premije, posamično potovanje pa ne sme trajati dlje od 90 dni. 100k€ kot max paket priporočam za izlete v ZDA, sever EU, Kitajska, 25k€ kot minimum paket pa ima tako majhno vsoto, da jo lahko hitro presežeš že s kakšno prometno nesrečo v kombinaciji s helikopterskim prevozom. Osnovno kritje z ZV 50k € pa je za večino primerov OK, multirisk (113,55€ letne premije) pa še toliko boljši v kolikor se ti seveda zdi smiselen ampak v tvojem primeru to pomoje ne bo šlo čez oz. mislim, da ti ne bo zanimivo a vseeno le vrzi malo uč tja gor. V kolikor pa potuješ z veliko prtljage oz. je le-ta kar vredna pa priporočam Grawe. Vsaj pred časom so imeli najvišjo zavarovalno vsoto za izgubljeno/ukradeno prtljago, se mi zdi da je šla cifra do 2400€.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
370
111
43
Tudi tukaj Coris, familiarno letno stane skoraj isto kot na osebo... Mi smo še vsako leto vsaj na nuli če že ne malo v plusu :)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
ima kdo kakšno turistično zavarovanje v tujini, ki bi vključevalo tudi, odpoved potovanja, letalskih kart zaradi zdravstvenih razlogov. Jaz sem gledal angleške (npr Virgin insurance), pa so cene enake kot pri nas, cca 130 €/ leto za družino + dosti večji zavarovalni zneski
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Coris ni zavarovalnica, je samo asistenčni center. Do lanskega leta je za Corisom stala zavarovalnica AdriaticSlovenica. Ko se se razšli je začela Adriatic Slovenica ponujati isti produkt samostojno - še celo za nekaj nižjo ceno.

Zdaj pa za Corisom stoji https://www.europaeische.at/
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Coris ni zavarovalnica, je samo asistenčni center. Do lanskega leta je za Corisom stala zavarovalnica AdriaticSlovenica. Ko se se razšli je začela Adriatic Slovenica ponujati isti produkt samostojno - še celo za nekaj nižjo ceno.

Zdaj pa za Corisom stoji https://www.europaeische.at/
Coris je sedaj dejansko v vlogi posredovalca zavarovanja (od koga me niti ne briga) - z AS so bili "poročeni" dokler niso zalaufali lastne mreže in dokler jim AS ni skočil v hrbet z lastnim enakim produktom:

Nekaj iz zgodovine
CORIS International Paris (CIP) je bil v Franciji ustanovljen leta 1987. Osnovni namen je bil organizacija pomoči in posredovanje pri reševanju zavarovalniških poslov. Na področju zavarovalne asistence je ravno Francija vodilna država v Evropi.
Kratica CORIS (Compagnie de Reglement International de Sinistres) v dobesednem prevodu pomeni družba za mednarodno poravnavo škod.

Podjetje Assistance CORIS d.o.o. je bilo v Ljubljani ustanovljeno leta 1993. Podjetje z lastnim asistenčnim centrom že od vsega začetka deluje v prostorih na Ulici bratov Babnik 10 v Ljubljani (Dravlje).

In nekaj iz novejše zgodovine
V letu 2010 je CIP prevzelo francosko podjetje April International, ki je s tem postalo tudi večinski lastnik podjetja Assistance CORIS d.o.o. (več o Aprilu na www.april.com).

Posledica spremembe v lastniški strukturi bo tudi preimenovanje našega podjetja, ki bo postalo April Slovenija Assistance d.o.o. Sprememba se bo zgodila, ko bomo pridobili vsa potrebna soglasja. Naša primarna dejavnost še vedno ostaja Coris zavarovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
ima kdo kakšno turistično zavarovanje v tujini, ki bi vključevalo tudi, odpoved potovanja, letalskih kart zaradi zdravstvenih razlogov. Jaz sem gledal angleške (npr Virgin insurance), pa so cene enake kot pri nas, cca 130 €/ leto za družino + dosti večji zavarovalni zneski

Seveda. Coris. Smo ne v obliki letne premije, ampak ga skleneš vedno za konkretni aranžma, lahko zavaruješ samo letalske karte, cel paket, pač tisto kar si plačal. Pogoj je da zavarovanje skleneš v 24 urah od nakupa aranžmaja. Jaz zavarujem ponavadi če so karte nad 2k, pa ker za par mesecev vnaprej ne veš če bo kdo od otrok zbolel,....recimo za 2.5k eur vrednosti je premija ca. 100 eur. Nisem ga pa še nikoli izkoristil.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Hja, pri Corisu ne vem če dobiš za 130 € na leto zavarovanje za družino, z VKLJUČENO odpovedjo potovanja. Znotraj leta pa neomejeno potovanj, razen da so krajše od 90 dni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Joj no, ane bi še enkrat prebral, mogoče malo počasneje. To ni nobeno zavarovanje za družino z vključeno odpovedjo potovanja, ampak zavarovanje konkretnega potovanja, oziroma letalskih kart oziroma turističnega aranžmaja.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Saj razumem, ampak ne vidim ekonomske logike plačati za zavarovanje enega potovanja približno enak znesek, kot bi ga v tujini plačal za celo leto z neomejenim številom potovanj?

npr. govorim o tem:
chrome_2018-11-08_14-27-03.png
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Za 44€ letno stroški bolnišničnega zdravljenja do višine 50.000€
https://www.zav-sava.si/sl-si/zavarovanja/potovanje/

Jaz sem za nasvet glede zavarovanja v tujini vprašal agenta s katerim delam službeno in poslovno in imam(o) preko njega praktično vse od Save. Rekel mi je, da ima on zase Coris, kar mi je bil dovolj jasen namig... :)

Že kar nekaj let jemljem letna zavarovanja za tujino in ga na srečo nisem nikoli rabil koristiti. Bi pa, takole po kmečki logiki, rekel da imam precej boljše možnosti za enostaven razplet, če za mano stoji multinacionalna zavarovalna družba s pisarnami po celem svetu kot z neko mini zavarovalnico iz male državice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče samo v razmislek - smučarska poškodba v Sestrieru Italija, vprašanje reševalca imate naše smučarsko zavarovanje kupljeno ob karti? Ne imam mednarodno zdravstveno. Imate kreditno kartico? Ja. Finito. Doma so mi vse vrnili, v bistvu precej več kot če bi bila poškodba v Sloveniji, pa je bila Vzajemna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz sem bil na urgenci na tenerifih najprej povabljen v pisarno, kjer so naprej rekli počasi fant, nič se ne mudi pokaži najprej zavarovanje, kažem coris polico in samo debelo gledajo, potem ko sem pokazal modro kartico pa smo šli dalje na obravnavo (nekaj šivov). Stroške za sanitetni material ki sem ga potem kupil v lekarni pa mi je vrnil coris po prihodu domov. Zadnji dve leti imam za tujino letno triglav zavarovanje, strošek podoben kot coris za 14 dni, ampak tudi kritje nižje. Upam da ga ne bom rabil.