Zavarovanje za dopust coris vs. vzajemna

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Za na morje bi se rad zavaroval, pa bi prosil za kak nasvet al pri corisu al pri vzajemni

Coris:
Premija: 21,04 EUR
Zavarovalno kritje: Osnovno 15.000 EUR

Coris:
Premija: 31,54 EUR
Zavarovalno kritje: Dvojno 30.000 EUR

Vzajemna:
Premija: 14,94 EUR
Zavarovalno kritje: zdr. storitve - 12.800,00 EUR, prevozi - 5.100,00 EUR, odv. storitve - 1.300,00 EUR

Vzajemna:
Premija: 28,38 EUR
Zavarovalno kritje: zdr. storitve - 20.500,00 EUR, prevozi - 10.200,00 EUR, odv. storitve - 1.300,00 EUR
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Kar se tiče Corisa lahko povem le +++. Srečal sem se z uveljavljanjem Corisa v Franciji, Italiji in Španiji. Problemov ni bilo nikoli in tudi v bolnici (predvsem francija-smučanje) coris zelo dobro poznajo in ne komplicirajo.
V nekem primeru so celo plačali stroške prevoza (Taxi) poškodovanke Ljubljana-ValThorens-Ljubljana.

Za vzajemno pa bo moral kdo drug več povedati.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
jst ti lahko ponudim samo še eno dodatno možnost mal za preštudirat - http://www.generali.si/osebna-zavarovanja/generali-turist/ - s corisom ali vzajemno pa pač še nisem imel kkšnih izkušenj
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
thnx. generali ima samo letno zavarovanje, kar me pa trenutno ne zanima. vrjetno bom šel na coris, glede na baba rekla-baba kazala:)
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Sam pred počitnicami vedno vzamem Coris (družinsko, dvojno), z drugimu nimam izkušenj, niti nisem kaj slišal (dobrega ali slabega).

Pred leti sem si na smučanju v Avstriji poškodoval roko. Klical v Ljubljano, nato pa urejal z Dunajem. Poslali so taxi (20 km v eno smer), obvestili bolnico (ni bilo potrebno nič pojasnjevati), taxi me je odpeljal še nazaj. Brezhibno!

Presenečenje je prišlo čez 5 mesecev, ko sem na dom dobil opomin iz bolnice, da naj plačam račun (Coris Avstrija očitno še ni plačal). Opomin sem faksiral v Ljubljano ter jih poklical. Ker naslednjega opomina nisem dobil, sklepam, da so plačali.
 
Nazadnje urejeno:

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
tudi vedno vzamem coris. V bolgariji imel tamali težave in smo tudi po telefonu in kot si ti opisal, vse rešili. Povrnjeni vsi stroški BP. Tudi GSM pogovori z Ljubljano, zdravnikom, vse...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Aja, imel sem še eno izkušnjo: na Korziki je zbolela hčerka. Ker ni bilo nič kaj resnega in dragega, sem zdravila plačal sam, po predložitvi računa dobil vse povrnjeno - brez težav.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
thnx, ste me prepričal:) grem danes v btc, ker če preko neta, bo prepozno pršlo.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Verjetno veš, a vseeno napišem.

Eno je zdravstveno zavarovanje v tujini z vključenim prevozom domov, drugo pa je (ni v paketih Corisa, Vzajemne ....) odpoved potovanja, če zaradi zdravstvenih težav potovanja ne začneš in ostaneš doma.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to sem vedel ja, ampak vseeno hvala!

sem pa že nazaj, hvalabogu nisem potreboval zavarovanja
wink-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Hvalabogu, da sem jaz mela zavarovanje. Ker po tem kar se mi je pripetilo, bi morala ostati v njihovi bolnišnici in to bi stalo kar nekaj.
Na koncu nam je ostalo par sto evrov, no, sicer tudi to ne bi bilo dovolj za bolnišnično oskrbo.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Samo za informacije: Vzajemna v bistvu ni "Vzajemna", ampak malo bolj znana Elvia.


Jaz sem vzel enkrat Coris, enkrat Vzajemno... pri slednji je bila za 40 dni že kar razlika, tako v premiji kot v višini stroškov, ki jih krijejo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Na slabše?
evil.gif


Ima sploh ZM zdravstveno asisenco in če, čigavo? Axe?
Od Axe.
Ne vem kako je na slabše
confused-1.gif
, ampak premija je nižja, zavarovalna vsota do katere krijejo stroške pa višja.
Poglej paket C, pa npr. ceno za 8 dni:
ZM
Coris
Da ne govorim o tem, da je s strani ZM jasno vidno in zapisano katere še storitve so vključene noter v to ceno.
Tako da, Coris
ne-ne-1.gif
.

Sicer pa, se priporočam za kakšne praktične izkušnje, kako to kaj poteka ob zav. primeru. Do sedaj sem praktično samo plačeval premijo
smirk-1.gif
. Saj ne, da se pritožujem.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Da malce obudim temo.

Sam odhajam na Korziko, imam to Evropsko kartico ZZZSja. Kaj ta načeloma ne krije isto vseh teh nujnih storitev, al je samo več jajčkanja?
Še cene za coris

in elvio
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Poglej še zavarovalnico Triglav. Na zadnje ko sem gledal, so imeli najugodnejše variante...
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Še Triglav. Sicer nisem našel tako lepega cenika kot pri corisu in elvii. Je sicer dražji, je pa še nekaj dodatnega kritja za kartice in dokumente.

Sicer mene najbolj zanima, kakšen je postopek, če se naprimer polomiš, te pridejo iskat z rešilcem in jim samo pokažeš evropsko kartico zzzs. Za coris smo videli, da so imeli ljudje uredu izkušnje, samo zakaj bi dajal 10€ če jih načeloma ni treba.

Triglav izračun za 8 dni.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če prav zastopim, je razlika v kritju prevoza. CORIS in Elvia te pripeljeta polomljenega domov, medtem ko ZZZS samo krije stroške zdravljenja.

Po mojem za po EU dodatno zavarovanje nima smisla. Letalske karte so poceni, v skrajni sili pa si v največ 24 urah kjerkoli z avtomobilom.

Kakor hitro greš pa kam dlje, se pa po mojem splača.