Zavarovanje stanovanja - pomoč

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
vse ki se ukvarjate z zavarovanjem nepremičnin - stanovanje bi prosil za pomoč, in sicer:


glavne stvari ki jih potrebuje so:

- dobro kritje izlitja vode (naprimer več kot 2m)
- zavarovanje na novo vrednost
- in praktično primer kritja za stanovanjsko opremo, pri katerem ni uveljavljanja nesmiselne amortizacije,
da je izplačilo vrednosti stan opreme odvisno od zavarovane vsote in ne od posameznega artikla (se pravi če mi ukradejo ali mi strela poškoduje teh. opremo v vrednosti 1500EUR(1kos) , je ta zahtevek izplačila mogoč) in ne tako kot ima WS do 750EUR.
- kritje udara strele direktni in indirektni

Ostalo pa je pomoje bolj ali maj pri ostalih zavarovalnicah podobno...
Če pa je še kakšna občutna razlika pa se lahko izpostavi.

Hvala za pomoč že v naprej in lp

Ja pa ne sme bit zav Tilija...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
imaš PM
zmaga.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik jh07 pravi:

1 - dobro kritje izlitja vode (naprimer več kot 2m)
2 - zavarovanje na novo vrednost
3 - in praktično primer kritja za stanovanjsko opremo, pri katerem ni uveljavljanja nesmiselne amortizacije,
da je izplačilo vrednosti stan opreme odvisno od zavarovane vsote in ne od posameznega artikla (se pravi če mi ukradejo ali mi strela poškoduje teh. opremo v vrednosti 1500EUR(1kos) , je ta zahtevek izplačila mogoč) in ne tako kot ima WS do 750EUR.
4 - kritje udara strele direktni in indirektni

Jaz ti bom raje odgovoril na odprti način, ne preko PM. Da še lahko drugi uporabniki izvejo kakšno stvar...

1 - Pri vsaki zavarovalnici, tudi WS, se lahko dodatno priključi zavarovanje pred poplavo in visoko vodo. WS krije škodo, nastalo zaradi plazov (sneg in led), udarnih valov zaradi plazov, visokih vod, poplav in hudournikov.
V osnovi pa so vse premičnine zavarovane na novo vrednost (brez amortizacije) ob izlivu vode iz vodovodne, toplovodne, ogrevalne in klimatske napeljave.
2 - Tako kot v točki 1, pri WS ni v nobenem primeru upoštevanja amortizacije. Upoštevane so edino zgornje meje kritja škod v posebnih primerih.
3 - Napačno si si prebral mojo predstavitev zavarovanj. Omejitev 1.500 (ne 750) eur je v primeru, da v tvoji navzočnosti nekdo, npr. tvoj kolega, ukrade LCD-ja za 1500 eur (navadna tatvina). Če pa nekdo vlomi v hišo in ti odnese vse ali poskusi odnesti vse (vlomna tatvina), pa je krito tudi vse na novo vrednost. Prav tako rop, vandalizem....
4 - Glede strele... Pri neposrednem oz. direktnem udaru strele je kritje na novo vrednost. Kot direktno se šteje udarec v hišo, v napravo v ali izven hiše.
Indirektni udar strele pa pomeni, da je strela udarila npr. v kandelaber ali drevo in po električni napeljavi (indukcija) prišla do TV-ja in ga poškodovala, v tem primeru je omejitev 750 eur. Če imaš v hiši vsaj kolikor toliko vredu el. napeljavo in varovalke, prenapetost ne bo prišla do aparatov. Po domače, fit ti mora ven vrečt. Če ti ga pa ne, pa pokliči električarje, da porihtajo napeljavo.Če pa zaradi indirektnega udara strele pride do požara, pa je že v osnovi škoda krita na novo vrednost.

Citat:
Uporabnik jh07 pravi:
Ostalo pa je pomoje bolj ali maj pri ostalih zavarovalnicah podobno...
Če pa je še kakšna občutna razlika pa se lahko izpostavi.

Glej, jaz ti ne morem preko interneta, npr. na PM, poslati informativne ponudbe, ampak se morava dol vsest, pogledat, kaj je in kaj mora bit, pregledat splošne pogoje ipd. Lahko mi pošlješ svojo kontaktno št. na PM, pa se slišiva in ti osebno predstavim vse podrobnosti, sam pa si boš potem naredil najboljšo primerjavo med zavarovalnicami in se na podlagi tega odločil. Končna odločitev je vedno tvoja...
zmaga.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
grajbos, s spodnjo trditvijo se ne strinjam.

<< Če imaš v hiši vsaj kolikor toliko vredu el. napeljavo in varovalke, prenapetost ne bo prišla do aparatov. Po domače, fit ti mora ven vrečt.
--------------------
Na glavo si postavil vse doslej znane teorije in prakse glede indirektnega udara strele in to samo zato, ker ima Wiener Städtische omejeno kritje pri indirektnem udaru strele.

Bodi korekten in ohranil boš stranke tudi, ko se jih pripeti škodni dogodek. Ali ti je pomembno le, da skleneš posel?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Mogoče sem res malo čudno napisal, priznam. Ampak dejstvo je, da zavarovalnice vedno bolj omejujejo izplačila odškodninskih zahtevkov pri indirektnem udaru, sploh v tujini, pri nas pa tudi postopoma. To pa predvsem zaradi vedno več različnih vmesnikov, ki preprečujejo škode na napravah zaradi indukcijskih preobremenitev. Primer s fit stikali pa sem dal iz lastnih izkušenj v zadnjih neurjih, ko je nekajkrat strela udarila tik zraven hiše (kakih 30m vstran), pa se ni zgodilo nič drugega kot pa to, da je "ven vrglo" glavno fit stikalo. Pa mi ni nobenega laptopa ali TV-ja poškodovalo, kaj šele skurilo.

Je pa tudi težko dokazljivo, v katerem primeru je udar strele direkten ali indirekten. Tu potem nastopi človeški faktor, imenovan cenilec. Prednost WS-ja je v tem, da ni posebej zaposlenih cenilcev škod temveč škodne primere obravnava zastopnik, ki je strankino premoženje zavaroval.

Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:

Bodi korekten in ohranil boš stranke tudi, ko se jih pripeti škodni dogodek. Ali ti je pomembno le, da skleneš posel?

Brez skrbi, da sem korekten...
zmaga.gif
Od stranke zahtevam, da si pogleda in prebere splošne pogoje že ko sem pri njej, da skupaj razčistiva določene nejasnosti... Splošni pogoji so srce zavarovanja.
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
hvala za odgovore...
se pa nagibam k zavarovalnici Grawe, ZM, 3glav ali mogoče WS od (pri WS me moti predvsem omejitev kritja za indirektni udar strele)...
tako da bi prosil koga ki je iz Gr ali ZM da pove kakšno je kritje v primeru izlitja vode (cevi, stroji,....) in indirektni udar strele.

generalli pa odpade zaradi slabih izkušenj.....

Hvala in LP
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pri 3glavu si lahko pogledaš pakete DOM (A,B,C), ki se razlikujejo po obsegu kritij. Generalno pa obsegajo zavarovanje imetja na parceli za 350kEUR, 500kEUR,...
Tule pa imaš še enkrat kritja v posameznih paketih. Več pa si oglej na njihovi spletni starni lahko tudi kontaktiraš zavarovalnico.
 

Priponke

  • 674754-pokazi.pdf
    58,3 KB · Ogledi: 422

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Najprej indirektni udar strele pri Zavarovalnici Maribor:

21. člen – INDIREKTNI UDAR STRELE – STANOVANJSKI
APARATI
(1) Zavarovanje krije tudi škodo, ki nastane zaradi indirektnega
udara strele na stanovanjskih aparatih (televizor, videorekorder,
avdio oprema, štedilnik, hladilnik, kombiniran hladilnik z
zamrzovalnikom, zamrzovalna skrinja, pralni stroj, sušilni stroj,
pomivalni stroj, mikrovalovna pečica, telefon, telefax, računalnik,
tiskalnik in scaner).
(2) Zavarovanje ne krije škode na katerikoli programski opremi
računalnika, tiskalnika in scanerja.

Moja opomba: Omejitve glede višine kritja ni, razen z zavarovalno vsoto stanovanjske opreme .
smile-1.gif


22. člen – INDIREKTNI UDAR STRELE – DOMOFONI IN ZVONCI
Zavarovanje krije škodo na vgrajenih domofonih in zvoncih, ki
jo povzroči indirektni udar strele (statične in induktivne napetosti
atmosferskih vplivov).

Izliv vode pri stanovanjski opremi zajemajo vse oblike kritij (1. Minimalno kritje 2. Standardno kritje 3. Nadstandardno kritje).

Pri kritjih PREMOŽENJSKIH ZAVAROVANJ OBJEKTA izliv vode avtomatično vključeno pri 1. Standardno in 2. Nadstandardno kritje.

26. člen – STROJELOM VGRAJENIH INSTALACIJ avtomatično vključeno pri kritjih: Osnovno Standardno Nadstandardno:
(1) Predmet zavarovanja so instalacije v zgradbi. Zavarovanje krije
vsako poškodovanje zavarovanih instalacij, nastalo zaradi napak v
materialu, delovanja električne energije, indirektnega udara strele,
kratkega stika, zmrzali, nadpritiska in podpritiska, zatajitve naprave za
zaščito, udarca, mehanskega sunka, loma ali počenja.

Tole je bilo na kratko.
smile-1.gif


Če rabiš izračun je možno na Email ali kot zasebno sporočilo.

Seveda bom potreboval natančne podatke o nepremičnini.
smile-1.gif