Zavarovanje prihrankov

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Glede vsega tega cirkusa okoli korone...razmisljam da bi del prihrankov,ki jih imamo na banki, pretopil v chf in zlato.

Za zlato me dosti moti, da ga moraš fizično hranit, kar je rizik. Da bi najemal sef, so stroski in prav tako nek rizik (sploh pri skb ).

Kaj menite? Zanimajo me odgovori iz prakse, kaj ste naredili s SVOJIMI prihranki, ne pa teorije, kako bi s tujim po koprivah

P.s. Za Murkotov evo kripto al kaj je ze, nisemzainteresiran. Pravzaprav za noben kripto.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Prvo definiraj od kod sploh potreba da bi s prihranki nujno moral nekaj delat. Oziroma, za začetek ne naredi nič, vsaj dokler potreba ne mine.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Razmisljam, ker se mi zdi da bo ta korona v ameriki lahko nardila pizdarijo, $ pade, pol še pa se €... sej mogoce razmisljam narobe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Cvikam na kako hudo inflacijo. Dvomim pa da bo Švicar močno stabilen, če se bo vse sesulo.
Mogoče razbiti v več valut?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
823
113
Glede vsega tega cirkusa okoli korone...razmisljam da bi del prihrankov,ki jih imamo na banki, pretopil v chf in zlato.

Za zlato me dosti moti, da ga moraš fizično hranit, kar je rizik. Da bi najemal sef, so stroski in prav tako nek rizik (sploh pri skb ).

Kaj menite? Zanimajo me odgovori iz prakse, kaj ste naredili s SVOJIMI prihranki, ne pa teorije, kako bi s tujim po koprivah

P.s. Za Murkotov evo kripto al kaj je ze, nisemzainteresiran. Pravzaprav za noben kripto.

Jaz imam vse na banki in ne bom menjal. Nekaj gotovine imam v sefu. Sef je čisto varna zadeva, tudi SKB. Zlatko se po mojem splača res na dolgi rok. Meni sicer vsi govorijo, da je sedaj pravi čas za nakup delnic. Jih ne bom kupil, ker se po pravici povedano ne spoznam na to. Poznam pa kar nekaj ljudi, ki zdajle res na veliko kupujejo. Ne taki, ki špekulirajo ampak taki, ki se s tem ukvarjajo če cel life. Menda je najboljše vlagat zdaj v farmacijo, health care in oil bussines.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Glede vsega tega cirkusa okoli korone...razmisljam da bi del prihrankov,ki jih imamo na banki, pretopil v chf in zlato.

Za zlato me dosti moti, da ga moraš fizično hranit, kar je rizik. Da bi najemal sef, so stroski in prav tako nek rizik (sploh pri skb ).

Kaj menite? Zanimajo me odgovori iz prakse, kaj ste naredili s SVOJIMI prihranki, ne pa teorije, kako bi s tujim po koprivah

P.s. Za Murkotov evo kripto al kaj je ze, nisemzainteresiran. Pravzaprav za noben kripto.
Najem sefa te pride pod 100 € letno, ni to neka huda vsota.
Notri imaš pa lahko spravljen denar in žlahtne kovine, pa tudi kakšne pomembnejše dokumente, ki jih ne potrebuješ na dnevni ravni.
Glede trenutne vrednosti in nakupa zlata ti bo pa kdo drug svetoval, sam ga ne spremljam (več).
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Zlato je zdaj skoraj nemogoče dobiti (pa cena je zdaj tudi v višavah), prav tako manjše sefe do 100 EUR letno.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Zlato ? - je hranilec vrednosti, zaslužiti prav veliko se ne da, če ga kupiš ob nepravem času (npr. sedaj) in prodaj ob nepravem času (npr. eno leto po resetu) lahko tudi izgubiš. Govorim o fizičnem zlatu!
CHF - včasih je bil valuta za pobeg, predvsem v vojnem času, zaradi nevtralnosti. No to ni vojna, virus je, tudi oni ga imajo.
Delnice - morda še ni pravi čas, danes je recimo DJIA -4%, pa kakor pravi Trump, krvava dva tedna šele prihajata. Trump je pa znan po tem,da ne živi v realnosti, da nima pojma in da je optimist.