Zavarovanje-osnovno-kako?

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Primer je sledeč...kako osnovno zavarovati rabljen avto, z obstoječimi tablicami, ki ga kupiš, nato pa želiš tablice zamenjati za druge, nove? Ti greš najprej zavarovalnemu agentu, vendar novih tablic še ne poznaš, ali je za sklenitev osnovnega zavarovanja ta podatek relevanten? Kako to speljati, da torej predhodno, osnovno zavaruješ, greš registrirat, vendar vrneš obstoječe tablice in vzameš nove in ga registriraš na nove...kako je potem z zavarovanjem? Ali je vezano na stare tablice?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Mi enostavno pustimo prazno na ponudbi, potem pa naknadno sporočiš reg. oznake in se izdela original polica.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Sem enkrat sklenil takšno zavarovanje, šlo pa je za avto, ki mu je poteklo zavarovanje in dodatni enomesečni rok, tako da so tablice morale na uničenje.

Ni bilo nobenega problema, agentka mi je naredila "prazno" polico (brez registrske označbe) in dejala, naj se vrnem, ko dobim nove tablice, da dopiše oznako oz. naredi novo polico. Vrnil sem se šele ob letu osorej, ko sem podaljšal zavarovanje.

B.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Edino zeleno karto se izda novo. Tam reg. štev. mora biti vpisana, saj ni štev. šasije.
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Edino zeleno karto se izda novo. Tam reg. štev. mora biti vpisana, saj ni štev. šasije.
smile-1.gif
Številka šasije je na zeleni karti tik pod reg. številko.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
nenazadnje pa lahko registrsko številko rezerviraš na upravni enoti ali amzs ali.... pa ti jo sporočijo... pa pač čez 1h ko prideš rihtat zavarovanje preprosto vzameš tisto rezervirano številko..