Zavarovanje nepremičnine/ brutto netto povrsina

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Kako zavarovalnice obicajno jemljejo velikost hise/stanovanja.
Agent predlaga WS, kjer se obračuna velikost hise v bruto povrsini.
Torej zunanje mere sten, x število etaz.
Sem mislil da se obracuna netto povrsina notranjih prostorov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.435
5.452
113
Jaz sem bila bolj pozorna na vrednost. Ima kaj veze ali je bruto ali neto? Cela bajta pac. Rekli so pa takrat za neto površino, ce me spomin ne vara in potem sem prosila za zvisanje vrednosti in so ne opozorili samo, da ne bom tok dobila, ce je vredna manj...

Ko smo že tu. Na ustrezno novo vrednost je bila zavarovana leta 2014, zdaj tisti znesek ni vec dovolj. Bi dvignili?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Nimaš kaj dvigovat. Zavaruje se na gradbeno in ne tržno vrednost.
Drugo je, če si kaj vlagal v nepremičnino, potem pa ima smisel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz sem bila bolj pozorna na vrednost. Ima kaj veze ali je bruto ali neto? Cela bajta pac. Rekli so pa takrat za neto površino, ce me spomin ne vara in potem sem prosila za zvisanje vrednosti in so ne opozorili samo, da ne bom tok dobila, ce je vredna manj...

Ko smo že tu. Na ustrezno novo vrednost je bila zavarovana leta 2014, zdaj tisti znesek ni vec dovolj. Bi dvignili?

Ima veze. Ker na podlagi kvadrature ti izracunajo gradbeno vrednost. Ti lahko 100m2 hiso zavarujes za 100Mio EUR. Pomeni, da imas nadzabarovano nepremicnino. Ce pride do potresa in ti hiso podere do tal, bos dobila. cca 90k EUR in ne 100Mio EUR, ker je gradbena vrednost cca 900 EUR.
Govorim o nepremicnini. Oprema je zavarovana posebej.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.435
5.452
113
Ja, ampak jaz sem imela popravljeno vrednost na dokaj realno, kolikor sem placala zanjo takrat. Vrednost je bila do centa znana, saj sem hiso dejansko gradila in imela za vse racune. Da ne govorim o projektu in vrisu, ko se vse 5x pregledajo, kaka je. Res ni vec vse nekaj po kavbojsko, ko clovek sploh ne ve, kaj je bilo orej gor, ce se je do tal zrusilo. Bom pa septembra, ko bom obnavljala vse skupaj malo bolj povorasala.

Ker ce jaz gledam vodilno mapo je med neto in bruto skoraj 100m2 razlike.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ja, ampak jaz sem imela popravljeno vrednost na dokaj realno, kolikor sem placala zanjo takrat. Vrednost je bila do centa znana, saj sem hiso dejansko gradila in imela za vse racune. Da ne govorim o projektu in vrisu, ko se vse 5x pregledajo, kaka je. Res ni vec vse nekaj po kavbojsko, ko clovek sploh ne ve, kaj je bilo orej gor, ce se je do tal zrusilo. Bom pa septembra, ko bom obnavljala vse skupaj malo bolj povorasala.

Ker ce jaz gledam vodilno mapo je med neto in bruto skoraj 100m2 razlike.
Vsaka zavarovalnica ima tako imenovane smernice, po katwerih določa zavarovalno vsoto. Le to pa lahko na zavarovalčevo željo tudi poveča, če tako določajo smernice. :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Kako je kaj letos z zavarovanjem hiš/stanovanj? Namreč gradbene vrednosti so poletele u božjo m*ater. Temu primerno bi tudi rekel da agenti svetujejo povišanja zavarovalnih vsot. Namreč hišo ki si jo leta 2020 zgradil za 200k je sedaj čez palec 300k?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Agenti svetujejo kakor kakšen, zavarovalnice se pa sistemsko (programsko) pripravljajo na te popravke zavarovalnih vsot. V primeru samozavedanja problema s strani stranke (recimo, da prejme korekten nasvet s strani agenta ali pa sama dobro ve kako in kaj) pa se seveda lahko tak popravek naredi kadarkoli v obliki enostavnega povišanja zavarovalne vsote (gradbene vrednosti). Ker pa to seveda pomeni tudi povišanje premije pa ob prejetju te informacije začuda mnoge ljudi malo mine želja po temu manevru in si rečejo "eh, bomo že".
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Ja, je pa res da je totalnih škod malo. Razen če ti zgori pol bajte pa ti potem začne težiti zavarovalnica ds imaš podzavarovano.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
V bistvu ti v teoriji lahko zaradi podzavarovanja težijo tudi pri manjših škodah, v praksi se pa to bolj kot ne ne dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in map

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.387
5.898
113
pri taščici
Pri zidani hisi najbrz ni pozara da bi podrl konstrukcijo stavbe. Ce sem prav videl je fragmatova stavba na rakeku obstala, pa vemo kak požar je bil v neposrednii blizini. Tidi na zidani stavbi so sla vsa okna in vrata v maloro...
Zudano podere samo plaz potres....
Meni se izteka 10 letna pogodba, treba je nwkaj naumit.
Ponudba je skoraj 50% višja kot sem placeval zadnjih deset let.
Za 50 let staro hiso brutto 12x10 k+p+m je premija brez potresa 390evrov. Za vsote moram pogledat