zavarovanje hiše

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Zdravo!
Letos poteče 10 letno zavarovanje hiše. Imam pri Savi, načeloma je zavarovano "vse" (pod narekovaji zato, ker vem da ni nikol zavarovano vse.)

Je mogoče kakšna zavarovalnica danes, ki ponuja kakšno boljše zavarovanje kot je bilo pred 10leti? Katero zavarovalnico priporočate?

Kako je z generali, grawe? Allianz ima tudi neka nova zavarovanja za hiše.

Hvala in lep pozdrav,
m.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
kak to misliš boljšo? če ne vemo kako imaš zdaj zavarovanje
al misliš 2x vse, to je boljše od vse:(
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Boljše pogoje.
Sej sem napisu, da imam pri Savi zavarovano "vse" se pravi najboljši njihov produkt, katerega so imeli 10let nazaj.

Ja v praksi to pomeni več za manj ali isto denarja, namesto kosila pa, če pride škodni dogodek da ni komplikacij. Ker sem jaz fer do njih in si ne izmišljujem dogodke in jih ne nategujem, pričakujem, da oni tudi mene ne bodo.

Sem pa že dobil en konkreten predlog na ZS, tako da najlepša hvala vsem.

lpm.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Jaz lahko generali pohvalim. Ob vlomu sem pričakovala izmogavanje ipd pa mi je cenilec na koncu fejst pomagal kako in kaj... Dobila povrnjeno vse, kar se z denarjem lahko sanira. Mi letos potecs 5 let, od bom kar ostala najbrž se nadaljnjih 5
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz sem pri Savi (prej Tilia) že vrsto let, imel 1 škodni primer pri Tiliji, enega pri Savi, oba povsem brez kompliciranja. Ne grem drugam.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Sam sem tudi pri Savi imel dva REALNA škodna primera in oba rešena brez težav.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.069
113
Fantje če ni skrivnost, koliko plačujete kritje?

Jaz imam pri triglavu 320 eur za cca 200m2 hiše. Letos bom naredil še sončno elektrarno pa mi mislijo za to dvihgnit še za dodatnih 110 eurov (strojelom, nič udeležbe pri škodi).
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
nagibam se k grawe.

do sedaj sem pri Savi plačeval 382e, hiša cca. 150m2, garaža 49m2, nadstrešek 20m2, lesena hiška 10m2.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Kar se potresa tiče je najprej seveda res veliko odvisno od stopnje potresne ogroženosti, kjer stoji nepremičnina, nato pa je seveda odvisno tudi ali ga "vklopiš" zgolj za nepremičnino ali pač tudi za opremo, je pa to res hitro +30% na premijo, če ne več, malo je odvisno tudi od odbitne franšize v primeru potresa itd., spet naslednja postavka pri določanju letne premije zavarovanja nepremičnine je pa tudi obseg kritja kar se tiče rizikov in zavarovalnih vsot in paketov je mnogo.

Tako da to je to tako na hitro na prvo žogo, če bi pa radi malo (ne)namerno trollali sebe in ostale uporabnike potem pa izvolite primerjat zgolj letne premije ter kvadratrure še naprej :fredi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Potresna ogrozenost je za celo SLO enaka

Morda je potresna ogroženost za celo Slovenijo kot državo enako, zavarovalnice pa so včasih imele 2 različni stopnji za potresno ogroženost, katere so zdaj nadgradili v 4 različne in posledično te zavarovanje potresa za hišo v Kobaridu pač ne pride enako kot za hišo v recimo Prekmurju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Ko sem sam pred 7 leti iskal zavarovanje za kupljeno hišo, je bilo brez potresa pod 300, s potresom pa okoli 500 češe ne motim. Kaj pa je sedaj tisti potres vseboval,pa ne vem ker ga nisem.izbral.
Vem pa da je drobni tisk, da če pride ob potresu do kratkega stika in kasneje do požara,se obrišemo pod nosom za odškodnino, ker kriv je potres in ne pozar.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Stanovanje: zavarovanje cca. 150 EUR, potres cca. 80 EUR.

Še tole: kdor izbira zavarovanje s primerjavo cen (brez natančne primerjave kritja) preko foruma, bo zelo verjetno ob uveljavljanju zahtevka naletel na zelo suh prst v rit.
Najprej je treba določit kritja (džabe je imeti zavarovano povodenj, a bajta na vrhu hriba v Kobaridu, potresa pa ne zavarovat, ker je drag), potem se pa išče najcenejšo ponudbo s temi kritji ob temeljiti študiji drobnega tiska.
Alternativa je imeti zaupanja vrednega agenta, ki pa so precej redki žal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Vem pa da je drobni tisk, da če pride ob potresu do kratkega stika in kasneje do požara,se obrišemo pod nosom za odškodnino, ker kriv je potres in ne pozar.

Ni ravno tako ampak razumem na kaj ciljaš in sem v preteklosti na to temo tudi sam kr ornk težil cenilcem.

Če greva lepo po vrsti, je povsem jasno razvidno, da v kolikor ti hiša zgori in imaš zavarovan ta požarni riziko (kar ga seveda itak imaš, saj spada to med najbolj osnovne osnove) ti zavarovalnica mora izplačati odškodnino. Je pa res, da zavarovalnice oz. cenilci delujejo po sistemu vzročnosti in da bi jih v primeru, ko stranka nebi imela zavarovanega potresa, požar pa, nato pa bi prišlo do potresa zaradi katerega bi prišlo do kratkega stika in posledično do požara, bi cenilec zelo verjetno poizkušal kaj komplicirat ampak po mojih mnogo in dobro preverjenih informacijah bi na koncu prišlo do izplačila kot se spodobi, sploh, če bi v primeru prej omenjenih komplikacij zraven vključil še kakšnega odvetnika.

Je pa dejstvo tudi to, da če nimaš kritja potresa in do tega pride in ti posledice tresenja poškodujejo inštalacije ter napokajo (magari tudi nosilne) stene ga pa ni boga, ki bi ti zrihtal izplačilo, potrebno za obnovo sten, če nebi bilo potrebno kar porušit nepremičnino in jo zgraditi na novo. In zaradi tega je na potresno bolj dojemljivih območjih pametno zavarovati hišo pred potresom, sploh, če je le-ta še kakšna starejša, klasično in ne protipotresno grajena hiša.

V bistvu tu spet zaključim s pointom, ki je bil izpostavljen že višje in sicer, da so cene premij zavarovanj povsem neprimerljive na podlagi navedene kvadrature, saj je v igri še malo morje drugih dejavnikov.