Zavarovanje hibridnih vozil (pri zavarovalnicah)

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Očitno je zavarovalnica dala 73,60kw in ne 100kw. Konec debate. Zmenite se in naredite tako kot je potrebno in prav.

73,60kw je določil agent/zastopnik/posrednik in ne zavarovalnica. in le-ti se lahko zmotijo, saj so/smo konec koncev ljudje. ampak zavarovalnice same pa takih napak ne dopuščajo, predvsem ko pride do kakšnih (večjih) škod. in ravno zato se gre sedaj v detajle te zadeve, da ne bo potem kdaj po nepotrebnem kaj hude krvi.

NAPAKA, podatke je agent dobil iz vaše baze podatkov. Saj ne piše na roko paprjev ali pač. Ne delajte se neumne.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.356
684
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ampak v tem primeru ne gre za to, da bi bila narejena menjava motorja... ampak se gre izkljucno samo zato, da ocitno noben tocno ne ve, kako to zavarovati... En pravi tako, drugi drugace... Tukaj gre za OBVEZNO zavarovanje skode proti tretji osebi... pri hisi pa je tvoj problem, za koliko bos hiso zavaroval ...

Po napisanem sodec bi torej rekel, da je tisti podpis in zig zavarovalnice na pogodbi oz. polici zavarovanja popolnoma brezpredmeten... in je tam samo za okras...

Na podoben nacin serjejo banke... ki imajo na salterju napisano, da denar prestej takoj, kasnejsih reklamacij ne upsotevajo... Ampak to velja samo takrat, ko je v skodo stranke... ko pa je v skodo banke, pa se vedno najde napaka in se jo kasneje izterja od stranke... ceprav je krivda na strani usluzbenca, ki je recimo slampasto prestel denar ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.887
3.920
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Skratk moč je faktor rizika, zavarovalnica to upraviči s tem da viša ceno oz. če smo točni niža ceno tam kjer je riziko manjši. Če se eni odločijo da ima avto manj kw od max. možnih je čisto vseeno dokler stojijo za svojim papirjem (veljavno polico).

zavarovalec/zavarovanec sploh nima opcije da se odloča (kar se AO tiče, kasko je drugo, pa še tam se ne moreš velio zmišljevati). kaj je pravilno določi zavarovalnica in če se pri tem ob sklepanju zastopnik ali stranka zmoti, nosi v končni fazi krivdo izključno stranka, tako žal je. pač še nisi imel izkušenj s takšnimi zadevami, jaz pa sem v svojih 6ih letih, odkar sem v zavarovalništvu, videl že marsikaj.

Ne razumeš, zavarovalnica mi lahko AO zavaruje zastonj ali pa mi napiše da ima avto 10kw. Moj dogovor z zavarovalnico je tak, imamo pogodbo (polico).

Ko naredim nesrečo dam kuponček (oz. št. police), se bremeni (preko združenja) mojo zavarovalnico za znesek škode. Sedaj teoretično bi lahko moja zavarovalnica zahtevala od mene razliko zaradi napačnih podatkov. Ampak v primeru hibridnih vozil ima zavarovalnicam moč vpisano tako kot ima in ne more nič zahtevat, če pa že potem mora imeti zakonsko osnovo (torej v pogojih vpisano katera moč se upošteva, če pač ni nič točno napisano [prepušeno interpretaciji posameznika] potem se uporabi načelo "za stranko ugodnejše variante", to tudi sodna praksa upošteva).

Torej če pridem v mesnico in imam napisana dva veljavna cenika, na enem so enaki čevapi 10EUR na drugem pa 5EUR na kg potem so mi dolžni prodati po nižji ceni! Enak je tu, če ima avto vpisane dve moči, v pogojih ni določeno katera se mora upoštevat, potem so mi dolžni upoštevat nižjo!

... seveda lahko v pogojih piše da so hibridna vozila zavarovana po max. moč, po skupni moči obeh sklopov, po moči električnega, po moči bencinskega ali pa se upošteva kar pavšal 10kw! Če to piše se pač mora zavarovati po tej določbi in lahko napaka privede do tega kar ti praviš. Sem pa rekel, večina zavarovalnic ima lestvice in pa šifrante vozil, kar tam piše oni gledajo od kje so prepisali je pa vseeno!
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.356
684
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
glej, na podlagi različnih moči motorjev v avtomobilih so se izoblikovali nevarnostni razredi za zavarovanje avtomobilske odgovornosti. več kilowatov kot imaš, bolj si rizičen, večjo premijo boš plačeval. dej no, sej nisi tok trd, vem pa, da misliš, da imaš povsod prav. tukaj se motiš.

To je pa nekaj popolnoma zgresenega ... moc motorja s tem nima neke direktne povezave... Sploh pa ne v tem konkretnem primeru ...
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.887
3.920
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Kar se KW tiče to ne drži kar si napisal, preverja se upravičenost do bonusa/malusa z ustreznimi dokazili, pravilni začetki in poteki zavarovanja, ali je priložena vsa potrebna dokumentacija (prometna ni potrebna in se ne more ugotavljat KW na prometni in polici)

To upoštevaš ti in tvoja zavarovalnica, moja zavarovalnica ne upošteva nič od tega ampak mi zavaruje avto za AO za 0 EUR ker sem na ti z direktorjem! Polica je veljavna, avto je zavarovan.

Sicer je primer banalen, ampak pogej si v temo o WIZ zavarovanju kjer se ne upošteva "dosti" klasičnih faktorjev (vključno z boniteto). PA mislim da je na trg sedaj vstopila še ena zavarovlnica kjer je zgoraj opisano praksa.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.881
4.383
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Zakaj imajo potem zavarovalnice različne lestvice (po moči)? A potem ker ima triglav daljšo lestvico smo tisi ki smo pri njem zavarovani podzavarovani?!
rolleyes-1.gif

Spet jabuke pa hruške, se vidi da ne veš o čem pišeš...

Kaj ma veze kako ma katera zavarovalnica določene razrede, če ti narediš nesrečo gre iz katere police odškodnina oškodovancu, tvoje ali tiste tretje zavarovalnice?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.887
3.920
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Zakaj imajo potem zavarovalnice različne lestvice (po moči)? A potem ker ima triglav daljšo lestvico smo tisi ki smo pri njem zavarovani podzavarovani?!
rolleyes-1.gif

Spet jabuke pa hruške, se vidi da ne veš o čem pišeš...

Kaj ma veze kako ma katera zavarovalnica določene razrede, če ti narediš nesrečo gre iz katere police odškodnina oškodovancu, tvoje ali tiste tretje zavarovalnice?

Glej začnimo z osnovami AO.

Ti imaš uraden papir, da nekdo uradno jamči za škodo ki jo ti narediš v prometu drugim. Ta papir je obvezen, brez tega papirja ne moreš imeti veljavnega dokumenta za vozilo (piše v zakonu).

Ta papir je standarniziran in je vezan na polico. Ko se pojavi škoda se preko te police bremeni "jamčitelja", torej tistega ki ti je dal papir.

Če ti je ta papir nekdo dal za 1 EUR, 100EUR ali 1000EUR je čisto vseeno. Če je veljaven, bo tvojo škodo izdajatelj papirja plačal (no pod določenimi pogoji ki so napisani v zakonu je tu varovalka, ampak upoštevjamo da si škodo naredil nenamenoma, v normalnem stanju z izpravnim vozilom).

Skratka kje vidiš v tem opisu kw zaradi katerih nekdo nebi izplačal škode?

Pri kaksku je pa itak pogodba dirketno povezana med tabo in zavarovalnico, vmes so pa pogoji kdaj kako in zakaj, ki so javni! Ampak spet mi lahko zavarovalnica zavaruje poln kasko za 0 EUR brez obveznosti, in pa jamči izplačilo 100% škode v gotovini še isti dan ko se škodo oceni! (zakaj pa ne)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Klical sem na zav.Triglav in so preverili bazo podatkov. V Eurotax-u je zapisano 73kw. Triglavov katalog pa črpa podatke iz omenjenega Eurotax-a.

Če vpišeš v katalog vozil Prius III, letnik itd. ta sam izpolni zav. obrazec na katerem piše moč motorja 73kw. Možen je ročni vnos podatkov(baje to eni agenti redno delajo) ampak v primeru Prius je vse OK in ni potrebe spreminjanja podatkov

Sem ga prosil naj poišče za Ampero, kaj tam vrže ven katalog vozil.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.881
4.383
113
Citat:
To upoštevaš ti in tvoja zavarovalnica, moja zavarovalnica ne upošteva nič od tega ampak mi zavaruje avto za AO za 0 EUR ker sem na ti z direktorjem! Polica je veljavna, avto je zavarovan.

če ti nekdo za 0€ zavaruje AO, je to mogoče poslovna odločitev*, katero bo že argumentiral, mi pa se pogovarjamo o pravilno določenih KILOVATIH po lestvici pri kateri imaš zavrovan avto.... če ti da 100% popusta, zakaj pa ne.... JABUKE in HRUŠKE

Citat:
Sicer je primer banalen, ampak pogej si v temo o WIZ zavarovanju kjer se ne upošteva "dosti" klasičnih faktorjev (vključno z boniteto). PA mislim da je na trg sedaj vstopila še ena zavarovlnica kjer je zgoraj opisano praksa.

Ja, zakaj pa ne drugačne parametre, dokler si ti navedel v zavarovanju pravilne zahtevne parametre ti ne more noben nič oporekati,
WIZ - bilo je govora o starosti voznika, če si star npr. 23 let in boš napisal da si 30 let, ter tako plačal manjšo premijo, a si ogoljufal zavarovalnico? Torej ti, ker si povzročil prometno nesrečo lahko regresira za to razliko?? DA

*če ti nekdo podari zavarovanje je njegova poslovna odločitev, kako se pa to davčno urejata pa nima veze s to temo, saj tudi ta tavoja trditev nima veze s to temo...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.887
3.920
113
No smo malo zašli.

Hočem povedat da vsaka zavarovalnica lahko zavaruje enako vozilo z različnmi parametri, dokler stvari štimajo je avto zavarovan in pika.

Če ima zavarovalnica določeno od kje jemlje podatke o moči, potem zavarovanje glede na tisto moč velja pa četudi ima sosednja zavarovalnica drugačne podatke.

Če se jemlje podatk o moči iz prometne/homologacije kjer sta dva podatka (dva motorja) in v pogojih zavarovalnice ni točno določeno katera moč se vzame, potem se vzame (oz. potrošnik lahko zahteva) nižjo moč.

To je to. Sem pa tudi omenil da bi zaradi redkosti in pa ekološkega "bahanja" komot zavarovalnice jemale nižjo moč za hibride! Ampak to je njihova stvar, lahko rečejo tudi da je riziko velik pa da bo na hibride zavarovanje +50% dražje!
grin1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Se strinjam. Ko mrhovinarji so skočili na te skupne kw, ki pa niso nikjer napisani, samo v propagandih letakih Toyote se pojavljajo.
Prišem za Prius III.


Oba zavarovalničarja in Andyja(ki je skuhal to župo) prosim, da ne zamerite, malo se moremo pohecat.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.881
4.383
113
grin1.gif


ko mački stopiš na rep zamjavka

no, ko sem govoril z parimi zaposlenimi na zavarovalnicah (skrbnikih organizatorjih) in jim na hitro razložil delovanje Ampere in Priusa, so se strinjali, da ampera mora biti zavarovana po 111kw, Prius, glede na to da ima navedene skupne moči bi pa tudi moral biti zavarovan po višji vrednosti... Nadaljevanje sledi v tej smeri da bomo poslali dopise na strokovne službe različnih zavarovalnic, da bodo oni dali točna navodila kako se morajo pravilno zavarovati ti hibridi.

Kot sem rekel, bo prosil dober opis delovanja enega in drugega tipa hibrida in ostalo, da pridemo zadevi do dna, ampak rabim tukaj tudi vaše sodelovanje, s temi podatki in dokumenti... Vsaj toliko zanešeno kot v debati zgoraj
rolleyes-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
V homologaciji ni napisane moči elekt.motorja. Propagandni material od Toyote pa je verjetno premalo, da bi vi delali neke zaključke.

Če cela evropa (EuroTax9 dela tako, da vzame podatke za benc.motor, potem tudi vi nadaljujte s to prakso.
Pri Amperi pa vzamite 63kw in vsi bomo veseli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.716
6.625
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
V homologaciji ni napisane moči elekt.motorja. Propagandni material od Toyote pa je verjetno premalo, da bi vi delali neke zaključke.

Če cela evropa (EuroTax9 dela tako, da vzame podatke za benc.motor, potem tudi vi nadaljujte s to prakso.
Pri Amperi pa vzamite 63kw in vsi bomo veseli.

A ni bilo rečeno, da se v nemčiji ampera zaravruje po 111kw?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.102
3.587
113
Marlbor
Ok, cele litanije ste napisali, noben pa še ni napisal, kaj ima hibrid vpisan v homologacijo ali prometno dovoljenje?
Tisto je edini podatek, ki je pomemben za razvrstitev vozila v ustrezni premijski sistem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.102
3.587
113
Marlbor
Aha, sem spregledal to stran. V tem primeru se zavaruje na 111kW in pika. Vse kar je drugače je narobe in je povsem brezpredmetno razpravljati ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.881
4.383
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Aha, sem spregledal to stran. V tem primeru se zavaruje na 111kW in pika. Vse kar je drugače je narobe in je povsem brezpredmetno razpravljati ...

Pa sej ne rabiš zdej tople vode odkrivat
evil.gif