Zavarovalnica Triglav in odbitna franšiza

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Pozdravljeni!

Eno vprašanje za vse znalce ali morda celo za kakšnega agenta Triglava! Če se sklene kasko zavarovanje z 1% odbitno franšizo pri Triglavu ali se ta odbitna franšiza upošteva če avtomobil stolče toča ali ne? Vprašam ker smo se nekaj pogovarjali in je nekdo trdil da odbitna franšiza ne velja za nadnaravne in elementarne nesreče in za objestnost? Kako je zdaj s tem? Hvala

Lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Pri toči se ne plača odbitne franšize. Enako ne pri kraji, parkiriscu,steklih,ogledalih ( če seveda imaš te kombinacije vključene !! )
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Čakaj, če imaš dodatno delni kasko kombinacije vključene tak logično da na tisto kombinacijo ne plačaš franšize. Toča je že avtomatsko notri v kasku zato vprašam kako je s točo.

Lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ni odbitne niti izgube bonusa, sem uveljavljal par mesecev nazaj ravno na Triglavu. Res da sem imel ostale kombinacije doplačane, vendar tukaj niso pomembne.


Pri objestnosti je pa tako, odbitne fransize res ne plačas, izgubis pa 3 premijske razrede za naslednje leto.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Aha hvala za obrazložitev. Samo vprašanje? Zakaj si imel potem točo vključeno če pa se ne pozna na franšizi niti na izgubi bonusa? Zakaj bi človek še 1x zraven plačeval kombinacijo?

Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
SPLOŠNI KASKO

Se po novem deli na sklope: I., II., III., IV.
Splošno zavarovanje avtomobilskega kaska krije materialno škodo, ki nastane na vozilu zaradi:

I. sklop v prometu in mirovanju - krije
prometno nesrečo trčenje vozila
prevrnitev vozila
zdrs vozila
padec vozila
udarec ali padec kakega predmeta, snega ter ledenih sveč ali ledenih tvorb

II. ob naravnih in elementarnih nesrečah
požar
potres
direktni udar strele
nenadnega zunanjega toplotnega in/ali kemično delovanja eksplozijo vihar
točo snežni ali zemljski plaz
poplavo, hudourniško ali visoko vodo


III. zaradi dejanj tretjih oseb
nasilno ali objestno dejanje tretjih oseb
manifestacije in demonstracije

IV. zaradi posebnih dogodkov
padca zračnega plovila,
pomoč poškodovanim osebam oz.preprečevanje večje škode na stvareh (ravnanje v skrajni sili)

Zavarovanje splošnega kaska se lahko sklene za vse sklope nevarnosti istočasno ali samo za določene kombinacije sklopov nevarnosti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Super to vem ampak to ni odgovor na moje vprašanje. To zajema splošno kasko in vprašanje je za katero izmed teh štirih se upošteva odbitna franšiza pod pogojem da nimaš dodatno doplačanih nobenih kombinacij? Za I. točko smo že ugotovili da odbitna franšiza velja, kaj pa za točke II. III. in IV, kjer ti dejansko sam nisi neposredno kriv? hvala

Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tega odgovora pa ne vem bi moral z zavarovalnico kontaktirat. Na splošno velja, da v primerih višje sile ni odbitne franšize in odbitka bonusa (toča). Je pa od primera odvisno. Pri vandalizmu nisi kriv pa vseeno izgubiš tri razrede a ne plačaš odbitne.
Tudi pri 1.točki mislim da ni odbitne pri padcu snega in podobnega na vozilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Aha ok hvala! No saj če bi to mel sam oz. se zanimal logično da bi poklical ampak pač tolko koliko se pogovarjamo... Hvala
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Še eno vprašanje, mogoče je malo butasto ampak vseeno.. A lahko poščaš prometno v avtu če imaš kasko in ta avtomobil ukradejo ali ti kaj na zavarovalnici komplicirajo? Torej če se avtomobil ukrade s prometno vred, ki je pač notri v času kraje? Nekje imam v glavi da so včasih za to komplicirali, saj bi naj bilo s takšnim avtomobilom potem dost lažje prečkati mejo... Hvala!
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ko sem se jaz zanimal so mi rekli, da lahko prometno in zav. polico puščam v avtu. (nerodno je, če sta dva uporabnika avta in moraš vedno prometno prekladat). Ob prijavi kraje moraš pa dostaviti vse ključe, ki si jih dobil ob nakupu vozila.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Ma ja, pa ne samo to, nerodno je nonstop prometno vlačit s sabo po žepih.. Drugo je če greš kam za dlje časa in vzameš s sabo, da bom pa dnevno nonstop vlačil po žepih pa je naumnost...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.266
270
83
38
Ljubljana
in kje maš audija?
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ko sem se jaz zanimal so mi rekli, da lahko prometno in zav. polico puščam v avtu. (nerodno je, če sta dva uporabnika avta in moraš vedno prometno prekladat). Ob prijavi kraje moraš pa dostaviti vse ključe, ki si jih dobil ob nakupu vozila.

Kdo ti je to rekel..? Nm je policija rekla: prometna, original ključ+rezervni ključ. Če prijaviš krajo avtomobila in tega ne priložiš, dobiš še kazen... Razen, če je zdej kej drugač (cca. eno leto?)..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Daj malo razmisli... Vlomijo ti v hišo ko spiš, te malo posprejajo da se slučajno ne zbudiš prekmalu, v miru prebrskajo hišo, poberejo prometno, ključe (vključno z rezervnim) in avto... Kaj pa sedaj? Kazen? In kaj ima policija tukaj za govorit, če krije škodo zavarovalnica in ona določa pogoje?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Poglej, jaz samo povem primer iz prve roke. Fotrova partnerka se je ločila in živi sedaj z mojim fotrom. Njen avto je pisan na njenega bivšega moža. Pa smo policijo vprašali, če lahko on prijavi krajo avtomobila (avto je fizično kupila ona, samo pisan je na njenega bivšega) in je policaj takrat rekel, da nemora, ker mora priložiti 2 (ali 3-odvisno od avta) ključa+prometno...in je rekel, da če poveš, da si imel prometno v avtomobilu, ti še kazen napišejo...
grin1.gif



Nevem, zato prašam...
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.172
2.269
113
Ok ok ne se kregat. V petek sem klical na Triglav. Nihče od strokovnjakov za zavarovalništvo mi ni znal povedat če lahko prometno puščam v avtu ali ne. Torej kaj se zgodi če mi ukradejo avtomobil s prometno ki sem jo pustil v avtu. Vezali so me v cenilno službo, kjer mi je cenilec prijazno in korektno pojasnil da ni problema če je prometna v avtomobilu. Sam je pojasnil da tako ali tako vsi puščamo prometno v avtomobilu. Problem je samo če ti ključe pustiš v avtu in ti avtomobil ukradejo, potem si ravnal malomarno in so so-odgovoren. Torej res je kar pravi ovca vendar DELNO, ob kraji moraš predložit samo vse ključe ne pa tudi prometne če je bila ukradena. Torej izrecno mi je rekel da prometno lahko puščam v avtomobilu da ne bo frke če ga ukradejo.

Lp