Zav. MB in delni kasko

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Pozdravljeni!

Zavarovalnici MB sem "zvest" ze nekaj let, predlani sem imel rahlo nesreco, kjer sem usul vetroransko steklo, sprednjo luc im meglenko. Ker sem te dele nasel nove za krepko nizjo ceno kot na servisu, sem se odlocl avto popravit sam, cenilec pa mi je rekel, da mi bodo izplacali 70% cene novih delov. Tako je tudi bilo.

Pred kakim mesecem sem ruknil srno, poslovila se je luc in obe meglenki. Ajde, grem spet iskat rabljene dele, dobim prakticno nove dele za nijo ceno.

In vceraj dobim domov "poravnavo" za 275 eur. S tem da je cenilec rekel, da zdaj pavsala pri J kombinaciji ni, divjadi pa nisem imel zavarovane. No, letos sem jo dal.

Torej, dobil sem poravnavo za 275 eur, s tem da nova luc stane 480 eur z ddv, meglenki pa 180 eur z ddv, placajo pa tudi menda 12 eur + ddv za menjavo.

Itak se bom pritozil, ampak me zanima, ce mi lahko kdo iz zav mb pove, od kdaj ni vec pavsala na delne kombinacije?

Seveda pa na koncu obstaja moznost, da z macolo usujem obe luci in meglenke, avto odpeljem na uradni servis, pa naj potem izsavijo zavarovalnici racun za 1300 eur + delo. Meni je prav.

Grrr, sem jezen
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Običajen postopek ob škodi:
1. Greš k cenilcu, da popiše škodo in določi vrsto našin popravila: zamenjava, popravilo, če je dela vsaj za 8 ur, dobiš tudi nadomestno vozilo (kombinacija I) največ do 10 dni
2. Na cenilnih mestih imajo tudi seznam serviserjev, ki imajo pogodbo z zavarovalnico, pri njih ne rabiš nič plačat ker oni izstavijo račun direkt zavarovalnici
3. Lahko izbereš tretji servis. Plačaš in račun predložiš zavarovalnici v izplačilo.

Večini ljudi je tuje, da bi ob škodi, kadar imajo zavarovanje, letali okoli in iskali rabljene dele, luči, šipe. Če bi npr. mene nekdo pošiljal po takih opravilih? ... Hvala za takšno zavarovanje.

<<< Citat: Seveda pa na koncu obstaja moznost, da z macolo usujem obe luci in meglenke, avto odpeljem na uradni servis, pa naj potem izsavijo zavarovalnici racun za 1300 eur + delo. >>>>

Tega dela z macolo ne priporočam, drugi del tvojega sporočila pa je običajen.

<<<od kdaj ni vec pavsala na delne kombinacije?>>>>>

Zadnja sprememba splošnih pogojev ZM AK - 2/06 se je zgodila dne 10.09. 2006.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ja, jaz sem pac naredil tako, ker ce bi menjal samo eno luc z novo, bi bila OGROMNA razlika. Nova luc je pa 500 eur.

In oni mi posljejo poravnavo, ki je vredna 40% skupne vsote delov.

Nic, posljem pritozbo jutri, pa bom videl.

Hvala in LP,
PIC
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pri ZAV. MB rabis dostikrat praktično pomoč odv. pisarne da dobiš kar ti pripada.
grin1.gif


Prva je še vedno Triglav, škoda da se tam ne urihta se izgube bonusa pri vandalizmu , da bi dali raje odb. franšizo....bi bila res TOP.