Zaščitna ograja pred polži

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Edina zaščita pred polži je baker in nobena druga pločevina tudi tako ukrivljeno pločevino bo preplezal in to zato ket se s slino močno zalepi in se po tem drsa , te zaščite iz pleka bo komot obplezal.
že samo ena žička ki jo ulupite iz električnega vodnika -trda- in jo napeljete okrog grede je cenejša in boljša rešitev.

Futuristic se ne bo strinjal s tabo.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Poizkusiti ni greh vendar pa je vstranmetanje denarja, najboljša izbira proti požem so visoke grede vsaj tako pravijo nekateri ki jih imajo, in preberilte tisto prilimano raziskovalno nalogo ki lepo opisuje vse o polžih in zaščito proti njim, moram povedati da se proti polžem borimo tudi mi na našem vrtu žena jih pobira in nastavljamo jim razne vabe to z bakrom sem preizkusil in donekle je učinkovito vendar je hudič v tem da se ti polži zadržujejo v zemlji tudi čez zimo in ko imajo pogoje splezajo ven.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imaš na prvi strani teme sliko lončka in okrog ovito konkretno debelo bakreno žico, katera ne deluje ...
Razen, če je krivo to, da ni ozemljitve?
grin1.gif
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Problem večje količine bakra je, da privlači eno drugo ogroženo "vrsto"....if you know what I mean.....

Na koncu ostaneš brez bakra in brez solate
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Imel nekaj mm debelo bakreno pletenico /kabel. Polzi so sli cez brez nekega hudega trpljenja. Sem naredil obroc okoli polza in opazoval.
Sli so tudi preko kostanjevih bodic navezanih na vrvico.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik nik88 pravi:
Problem večje količine bakra je, da privlači eno drugo ogroženo "vrsto"....if you know what I mean.....

Na koncu ostaneš brez bakra in brez solate
smile-1.gif

Hahaha!

Dobra!
hysterical-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Edina zaščita pred polži je baker in nobena druga pločevina

To preverjeno ne drži. Polžem je čisto vseeno ali je baker ali zlato...
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz sem pred leti prebral vse kar je bilo na netu o tem napisanega.

Ponavadi piše (in nič od tega ne pomaga):

- mivka (naj bi jim posušilo slino, da se nebi mogli premikati)
- jajčne lupine, ker jim porežejo trup (ga ne)
- baker (ker naj bi bila razlika v potencialu med bakrom in zemljo in naj bi jih malo streslo)
- sol (naj bi jih razžrlo, mogoče pomaga ampak uniči zemljo in dež jo spere)
- pogreznjeni lončki napolnjeni s pivom (nisem testiral, ker ga raje spijem
grin1.gif
), ob vsakem dežju je treba narediti refill
- smirkov papir (naj bi jim "pobrusil" trup; ga ne)
- zaščitna ograja z ostrim robom (meni ni pomagala)
- rostfrei mrežica za posodo pomivat (je zelo ostra ampak ta pogumni gredo vseen čez)

Edino kar mi je pomagalo je bilo široko in nizko korito napolnjeno z vodo. V sredino sem dal podstavek in nanj lonček s čiliji. Tega ni noben polž preplaval.

Po moje je dobra rešitev zgoraj omenjeni "elektični pastir" + strehica ki ga zaščiti pred dežjem in morebitnim zalivenjem, posipanjem zemlje...

Pa tisti gel proti polžem tudi baje dela ampak moraš narediti debel sloj okoli gredic in ob dežju ti spet vse spere, pa pazit moraš ga ne pohodiš/razmažeš.
Pa še precej drag je in verjetno strupen...

Tiste posebne race so verjetno tudi ok opcija. Samo ne vem kako so kaj glasne in koliko ti poserjejo okolico.
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Race so uredu, dokler imajo polže na voljo. Ko jih pa zmanjka se pa lotijo zelenjave. Tako da so dvorezen meč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Futuristic:nizko siroko korito. Ne razumem najbolje tistega podstavka in cilija? Čili je bil na suhem (na otočku?)
Bi bil navaden strešni žleb dovolj sirok, ali pa prepolovljena pvc cev (seveda s zaporo na koncu. Problem nastane, ker vrt ni na ravnem.
Po drugi strani pa opazam jajca v blizini kompostnika, torej sem jajca najbrz nehote tudi sam zanesel v vrt. Torej mi ograje okoli njega ne pomagajo nic, dokler imam trojanca v vrtu.
 

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Rešitev je raca, oziroma pri meni so tri... vrt sem lepo ogradil z 50 cm količki, nanj pritrdil tisto žičnato ograjo prevlečeno z zeleno plastiko ( strošek cca 30 eur ), tako da nimajo dostopa do vrta. Pridno pobirajo vse vrste polžev, celo tiste s hišicami
smile-1.gif

Tako lansko in letošnje leto mogoče 1% uničene zelenjave, ker kakšen polž prileze ven tudi sredi vrta, sosedi pridno nosijo njihove polže v šalčkah k nam, da račke niso lačne
smile-1.gif
pa od februarja imamo domača jajca, torej še en plus......
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Futuristic:nizko siroko korito. Ne razumem najbolje tistega podstavka in cilija? Čili je bil na suhem (na otočku?)

Ja en velik (30x30cm) podstavek za rože sem uporabil za "jezero".
Potem sem pa na sredino dal en cca 15cm fi "otoček" iz plastike, nanj pa lonček, zato da ni stal v vodi ampak na suhem.

Torej bi polži morali preplavati cca 7,5cm da bi prišli do lončka s čilijem.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
torej je uspešna rešitev okoli vrta skopat obrambni jarek, not nalit vodo do vrta pa dvižni most
verjetno še voluharjev potem ni v vrtu
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
A lahko nekdo še v to temo prilepi odgovor od Samsvoj, pa nehate s temi mcgiver forami. Podoben učinek pa še cenejši je tudi Sluxx.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
pa nehate s temi mcgiver forami.
In kdo si ti, da boš določal na kak način se sme /ne sme zatirati polže?

Če obstaja način, ki je cenejši in bolj ekološki od komercialnih strupov, zakaj ga nebi smeli deliti z drugimi?
 
Nazadnje urejeno:

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
pa nehate s temi mcgiver forami.
In kdo si ti, da boš določal na kak način se sme /ne sme zatirati polže?

Če obstaja način, ki je cenejši in bolj ekološki od komercialnih strupov, zakaj ga nebi smeli deliti z drugimi?

Prav imaš. Nobene pravice nimam, da drugim govorim na kak način naj vodijo boj proti polžem.
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Torej če povzamemo..

-plastična strehica po principu odpiralca teme
-nizko napetostna ( 5-9V ) baterijska vertikalna elektrika, žice skrite pod strehico
-dodatno (polžo futrajoča) račka

To reši veliko večino težav v tej temi.

Še kakšni dodatni predlogi?