Zaščita map na prenosnem disku

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.443
6.567
113
Jaz sem mislil, da je govora o zaščiti direktorijev, da določeni uporabniki ne morejo dostopati do njih ali pa spreminjati datotek.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik mtey pravi:
Mi lahko daš kakšen link da si ogledam kako se nastavi to enkripcijo?
Lastnosti mape/fajla, gumb Advanced, opcija Encrypt (ON/OFF).

Citat:

A to je mogoče tista zadeva, ki obarva file v zelen font?
Ja.

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne vem kaj bi se kompliciralo TPM čip pa rešena zadeva.
Ne vem kaj bi se kompliciralo s TPM čipom, če pa deluje tudi brez ?

Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Glede teme: truecrypte je zelo dobra zadeva, en problemček zna biti, da še vedno rabiš na PCju pravice lokalnega admina.
Če je TrueCrypt že instaliran, potem ne rabiš admin pravic : http://www.truecrypt.org/docs/?s=administrator-privileges

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Jaz sem mislil, da je govora o zaščiti direktorijev, da določeni uporabniki ne morejo dostopati do njih ali pa spreminjati datotek.
Ja, saj je.
wink-1.gif
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
A da je?

Ker sem ugotovil način kako se lahko datoteke kopira ter ob tem odstrani enkripcijo!

Primer: Stranki je potrebno na novo inštalirat PC, jaz prepišem podatke iz starega na nov sistem. Določenih stvari na starem ne morem kopirati, font je zelene barve, javi da nimam dovoljenja ali nekaj takega. Na netu nič pametnega, tehnični od microsofta se ne sanja, kaj bi to blo. Feeling sem imel da sploh ne vejo da je lahko zelene barve.

No, kako odstraniš zaščito sem sam ugotovil. Način desni klik --> odstrani enkripcijo v tem primeru ni pomagal.

A povem kako? A je to tisto za pivo za desetletje
evil.gif


Stvar kopiraš na USB ključ, windowsi javijo da se ne da kopirati z atributi in ponudijo copy brez njih. Voila, enkripcija izgine.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
To maš napisano z boldom v knjigi od kar obstaja Win2000. Vsaj tako je bilo pred 8 leti, ko sem jaz delal izpite
smile-1.gif
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
knjig nikoli nisem bral, zelen font sem do zdaj videl sam na dveh računalnikih, microsoftova tehnična pomoč ni imela pojma.

Zdaj pa vedi
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kopiraš z ne-braindead programom, recimo Total Commander. Pa lepo skopira.

(celo COPY ali vsaj XCOPY ima neko opcijo, da dela...)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
1. Na USB kljulu imaš verjetno FAT32 datotečni sistem. Ta nima nobene zaščite.
2. V Windowse si bil prijavljen kot upoirabnik-lastnik datoteke.
3. Ko si kopiral na USB ključ so te Windowsi lepo opozorili, da kopiraš na nezaščiten medij
in ker si bil prijavljen kot lastnik teh datotek so windowsi ob tvoji potrditvi
odstranili zaščito in datoteke skopirali na USB.
4. Da bi pa na trdem disku odstranil zaščito pa bi verjetno moral biti prijavljen kot administrator.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
4. Da bi pa na trdem disku odstranil zaščito pa bi verjetno moral biti prijavljen kot administrator.
Samo lastnik lahko dekriptira.
(oziroma, nekdo, ki je v spisku oseb, ki lahko dekriptirajo; določi lastnik fajla)