Zaračunavanje DDVja na pošiljke iz EU ?!?

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
V začetku januarja sem naročil na Aliexpress neki material za računalnik. 20 dni od naročila, sem dobil SMS od Pošte, da moram posredovati podatke za carinjenje. Iz treking številke je bilo razvidno, da je pošiljka poslana iz Nizozemske (končnica NL ). To sem jim tudi omenil ob pošiljanju podatkov, vendar so mi, kljub temu, zaračunali preko 20 € DDVja in stroškov carinjenja. Seveda je pošiljka en teden stala v PLC.

A je zdaj to nova komanda, da se tudi iz EUja plača davek? Ne verjamem, da so Kitajci prešvercali robo v EU.

DDV.jpg
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Sej jo niso prešvercali. Ti si uvoznik in plačaš carino in ostale dajatve, če preverijo ravno tvoj paket. Večino jih gre mimo....
NL (Liege) je samo njihovo prehodno skladišče.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Čaki mal. Kitajci so morali opraviti carinske postopke, ko so pripeljali robo na Nizozemsko. Nobena roba ne gre v promet v EU brez opravljenih carinskih postopkov. Na paketu ni videti nikakršnih uradnih podatkov, da roba prihaja iz Kitajske. Nekdo je pač na pamet določil, da je roba iz Kitajske in da je treba plačati DDV in stroške carinjenja. Po njihovo je roba iz Kitajske, ker so na kartonu kitajske pismenke. Če jaz ta paket uporabim za pošiljanje nečesa tebi na Ig, bodo tudi tebi zaračunali DDV in stroške?

Tu ne vidim drugega kot birokratsko preseravanje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A tisti desni kvadratek nočeš videt, kjer ti piše da roba ne izpolnjuje pogojev za EU robo? Kitajec nič ni carinil, NL pošta prevzema že na Kitajskem.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
je tako
"Treaty on the functioning of the European Union", the agreement on the Functioning of the EU. Articles 28 and 29, which we are talking here about, are related to the free movement of goods within the European Union. If there in the EU appears a package from a country outside of the EU and in the receiving country it does not pass through customs formalities, the free movement within the EU is not covered by the articles, so it may well be additionally taxed, declared etc.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Itaq je samo NL pošta, roba pa je Kitajska in poslana iz kitajske.
Ravno danes sem dobil maske N95 iz ali express a.

Ampak na varni strani za 17 Eur pa me doben ni jahal.
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Običajno kitajci napišejo manjši znesek, kot je v resnici in večina paketov gre "skoz" carino.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Od 1.1.2021 se DDV na pošiljke iz tretjih držav obračuna ne glede na vrednost. Carinski postopek je pa kot prej nad 150€.