zapres racun NSVS, cakas 100 dni na svoj denar?

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
danes sem hotel v poslovalnici NLB zaprti svoj NSVS (nacionalna stanovanjska varcevalna shema) racun, ki sem ga odprl leta 2001. (varcevanje na 10 let) ni problema, banka bo odstela premije od celotnega zneska in vam denar nakazala v 100-ih dneh. 100-ih dneh? pregledam pogodbo in v njej 100 dnevni rok ni nikjer omenjen. na banki pravijo, da so to uvedli za vsa dolgorocna varcevanja. vprasam katerega leta in seveda ne dobim odgovora.

ima banka prav da na podlagi pravila ki ga je uvedla po podpisu pogobe 100 dni zadrzuje moj denar? imam kaksno moznost, da to pravilo obidem?

hvala
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Si bil kakorkoli obveščen? Je bil objavljen aneks k pogodbi?

Ne vem, ampak - čisto laično - najbrž bi jim lahko zatežil, vendar bi te že primerjava stroškov (vključno z obrestmi itd.), ki bi jih ti kot majhna riba imel s tem, z morebitnimi stroški, ki bi jih zaradi tega imela banka, zelo verjetno odvrnila od ukrepanja.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
Si bil kakorkoli obveščen? Je bil objavljen aneks k pogodbi?

Ne vem, ampak - čisto laično - najbrž bi jim lahko zatežil, vendar bi te že primerjava stroškov (vključno z obrestmi itd.), ki bi jih ti kot majhna riba imel s tem, z morebitnimi stroški, ki bi jih zaradi tega imela banka, zelo verjetno odvrnila od ukrepanja.

obvestila nisem dobil (o spremembi), aneksa k pogodbi tudi ne.

o kaksnih stroskih je govora?
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
V mislih sem imel v glavnem kakšne pravdne stroške in to da se tebi ne splača (v primerjavi z morebitnim "nategom" banke).
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
V mislih sem imel v glavnem kakšne pravdne stroške in to da se tebi ne splača (v primerjavi z morebitnim "nategom" banke).

zadeva ni takega pomena, da bi se tozaril z banko, gre se mi samo zato, da ne bi cakal na svoj denar ....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
744
113
pokliči na val202 - za oddajo "kje pa vas čevelj žuli". bodo še oni malo pobezali
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Bajdavej, sem prejle preveril v svoji pogodbi (Abanka, izpred petih let), kjer recimo v 10. členu res piše o "stotih dnevih" zadržanja sredstev.
 
Nazadnje urejeno:

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Imam pogodbo iz leta 2003...
Ali moram namensko porabiti privarčevana sredstva iz NSVS?(ne kredita ampak samo privarčevana sredstva)

Hvala.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz imam pogodbo iz aprila 2003 in lahko sredstva porabim za burek, ce mi tako pase. Ce tvoja pogodba ni bistveno drugacna, velja isto. Mislim, da so pogoje spremenili sele leto ali dve kasneje.

FWIW, tudi v moji (sklenjena pri SKB) je v 10. clenu omenjeno, da sredstva zadrzijo 100 dni.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Ojla. Kot je zapisal že predhodnik - pri porabi privarčevanega denarja v navedenem krogu (letu začetka) NSVS ni omejitev. Tudi pogodbe bi morale biti enake, različne so le banke. Sicer bi pa najbrž moral še pred zaključkom na domači naslov prejeti posebno pošto - obvestilo z navodili, npr. da banki dostaviš podatke o svojem osebnem računu (za hiter prenos sredstev na normalni TRR), če je tvoja matična banka neka druga banka itd.. Vsaj Abanka je to že storila pred enim tednom.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
KSZ ....

NLB obracuna 4% kazenskih procentov, zaradi predcasne prekinitve varcevanja.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Razumljivo. Kot neka izstopna provizija. Ce je denar zivljenskega pomena razumem da se prekinja polica, samo vecina ljudi to prekine zaradi nakupa recimo avtomobila...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Razumljivo. Kot neka izstopna provizija. Ce je denar zivljenskega pomena razumem da se prekinja polica, samo vecina ljudi to prekine zaradi nakupa recimo avtomobila...

denar ni zivljenskega pomena. me pa jezi, da bom varceval 10 let in ne bom imel nobenega bonusa pri razpisih NSVS. sem kandidiral na treh razpisih in sem vsakic zvisel. zal (mogoce se cudno bere) sem lastnik polovice hise (dediscina), ki mi preprecuje, da uveljavljam prvo resevanje stanovanjskega problema in s tem padem na prioritetni listi za vse, ki nimajo nase napisane nobene nepremicnine, pa cetudi niso niti dneva varcevali pri NSVS. zato sem se odlocil, da jih (NSVS) pac ne bom vec podpiral in bom zaprl varcevanje.

ko so ze pred leti pisali, da je NSVS en navaden nateg in metoda, kako lahko mestni veljaki na poceni nacin pridejo do velikih novih stanovanj, se nisem strinjal. sedaj pa se vedno bolj zavedam da so imeli prav. recimo ta zadnji razpis, ki je sedaj aktualen. stanovanja se prodajajo ze po tako visoki ceni, da marsikje ze presega trzno ceno. stanovanj, ki bi bila cenejsa od trzisca pa ni. oz. so, ampak v tako majhnik kolicinah, da ne prides zraven. pa cetudi si varcevalec 2. razpisa (mislim da je bilo leto 2000 ali 2001) in uveljavljas mlado druzino.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Predlagam da si NSVS predstavljas kot temelj svojega portfelja. Je varna in garantirana nalozba. Jaz sem si eno uredil 2003 in sem ravno danes dobil posto; 231 eur obresti na 3950eur na nsvs racunu, kar znese 5,8% obresti + 13 premija.

Bolj kot berem in poslusam ljudi kako prekinjajo raznorazne police in bentijo cez to in ono vidim problem v nejasnem cilju varcevalca. To kar imas pusti in isce nove priloznosti. Ker samo tako se bo nabiralo ter plemenitilo - zadeva bo razprsena ( za moj denar pomemben dejavnik ) - ne vidim boljse opcije ali pa nacina kako priti do neke vecje kolicine sredstev.

"Najbolse" nalozbe pa itak ni.
 

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
Več ali manj je pri vseh varčevanjih nek "odpovedni rok". Običajno je to 3 mesece oz 90 dni.

Če želiš denar prej, si lahko vzameš premostitveni kredit.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik MiSkO pravi:
Več ali manj je pri vseh varčevanjih nek "odpovedni rok". Običajno je to 3 mesece oz 90 dni.

Če želiš denar prej, si lahko vzameš premostitveni kredit.

ampak, .... ce tega odpovednega roka ni v pogodbi, ki je bila sklenjena 2001 potem je ne morejo kar naknadno uvest z nekim internim pravilom ali pac?