Zaposlitveni oglas - kje?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
V naši firmi je po dolgem času prišla potreba po novem delavcu (en gre v pokoj).
Kje se sedaj najpogosteje objavlja oglase (kateri portal), poleg zavoda?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
V naši firmi je po dolgem času prišla potreba po novem delavcu (en gre v pokoj).
Kje se sedaj najpogosteje objavlja oglase (kateri portal), poleg zavoda?

Pa napiši čim več podatkov, ker drugače boš imel 1000 istih vprašanj spodaj ali na emailu;)

plačaj oglas na IG in FB, to ni velik strošek, je pa velik doseg.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
ksz

zadnjič bilo po radiju, da kar 8 % ljudi verjame teorijam zarot ki jih preberejo na fb, tak da jaz ne vem če bi si želel tam iskat zaposlene.

velik doseg (slabo ciljan) velikokrat pomeni, dost enega dela za precej slab izplen.

Zato je recimo mojedelo boljše, saj imaš s prijavami preko portala že opravljeno neko predselekcijo, ker vidiš po profilu prijavljenega, približno ujemanje.

seveda pa odvisno kak profil iščeš
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ko objaviš oglas na zavodu, te kličejo 4 podjetja, ki imajo ta portal, če lahko tudi oni objavijo tvoj oglas, tako da imaš itak objavljen oglas na 5ih mestih... samo po mojih izkušnjah jih še vedno pride največ iz zavoda (prošenj).
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Na ta način 2x prišel do zaposlitve.
Gledal sem seveda podjetja, ki so mi bila že vnaprej zanimiva.
ampak si točno vedel kaj in kje želiš delat. Če je tako, je potem morda celo bolje, da pošlješ ali greš osebno tja. Ker če čakaš na razpis, te lahko kdo prehiti ali pa nikol ne bodo dal razpisa, ker "ah saj bo, saj ne rabmo, bomo že nekak..."
tudi sam sem na podoben način prišel do trenutne zaposlitve. Ajde te vzamemo za par mescov, da vidmo, če te sploh res rabmo in kaj vse znaš... sedaj me rabjo že par let;)
po moje 90% ljudi išče samo službo/delo. Nimajo neke vizije kaj točno bi radi. Tudi sam sem/bil tak. Znam marsikaj nimam pa vizije, da kaj točno bi sedaj rad delal naslenjdih XY let... jebiga, eniže v 1. razredu vedo, da bi radi bili policaji, gasilci, zdravniki... :))
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Malo ste zabluzili, odpiralrc teme zaposljuje, kar verjetno pomeni da rabi nekoga.

in da to objavi na spletni strani podjetja sigurno ni prava pot oz je verjetno precej prevec pasivno.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Ok, bom dal na spletno stran, še enkrat na zavod pa na nek brezplačni portal. 400 eur za oglas mi je čist mimo. Iz FB ja sem se pa izpisal tako da po tem kanalu nebi iskal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
Ok, bom dal na spletno stran, še enkrat na zavod pa na nek brezplačni portal. 400 eur za oglas mi je čist mimo. Iz FB ja sem se pa izpisal tako da po tem kanalu nebi iskal.

seveda odvisno od panoge ampak, ste pripravljeni sami delat selekciji med par sto kandidati? Ze ce gres ure dela racunat, mogoce pol tistoh 400e niti ni vec tak dosti ;)

ampak ja ... pri nas je nas cas tak zastonj:)

poglej se na linkedin, lahko oddas oglas, mislim pa da rabis premium, preveri ...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
seveda odvisno od panoge ampak, ste pripravljeni sami delat selekciji med par sto kandidati? Ze ce gres ure dela racunat, mogoce pol tistoh 400e niti ni vec tak dosti ;)
A ni 400EUR samo objava oglasa?
Drugače 400 EUR res ni nek strošek za vložit v iskanje dobrega delavca, sam kaj ko ti samo objava oglasa tega ne garantira.