Zaposlitvena rehabilitacija

Niproblem

Zelenc'
22. okt 2020
4
0
1
Pozdravljeni

Zanima me kaj menite o zaposlitveni rehabilitaciji star sem 19.. Predlagajo mi to na zavodu za zaposlovanje kjer imam malo problemov z govorom in nisem toliko dinamičen.. Če se spustim v to pravijo da ne morem nazaj in da moram delat za njih koliko traja to pravijo 90ur da te ocenijo potem delas dokler te ne sprejemjo imajo svoje firme.. Kaksne so plače če kdo več kaj o tem prosim naj napiše..

Lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Prvic slisim za to. Me pa zanima...kaj si po izobrazbi, kaj znas delat...a si ziher da v svojem fohu ne bi najdel in da je tezava z govorom res tako huda?
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Rabim izkusnje kdo je imel ne google lp

En znanec iz okolice je istih let kot ti, zelo!!! jeclja, da ga komaj razumeš kaj po parih minutah, ko se skup spravi povedat kak stavek. Isto pomočnik v kuhinji po izobrazbi. Nekaj časa je delal za določen čas v hotelu, nato so jih ob začetku korone zmetali stran. Zdaj dela v domu starejših občanov k kuhinji. Pomembno je, kaj pokažeš, da si zagnan. Naredi te birokratske bedarije in jaz verjamem, da ti bo uspelo najdt šiht. Če iščeš v svoji stroki, ravno v postrežni gostov ne boš, boš pa v zaledju kuhinje. Če se res ne vidiš v tem, ti ostane kaka proizvodnja za trakom, za to pa mislim da ne rabiš nobene posebne prekvalifikacije in izobrazbe delat, vsaj za začetek ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Niproblem

Zelenc'
22. okt 2020
4
0
1
En znanec iz okolice je istih let kot ti, zelo!!! jeclja, da ga komaj razumeš kaj po parih minutah, ko se skup spravi povedat kak stavek. Isto pomočnik v kuhinji po izobrazbi. Nekaj časa je delal za določen čas v hotelu, nato so jih ob začetku korone zmetali stran. Zdaj dela v domu starejših občanov k kuhinji. Pomembno je, kaj pokažeš, da si zagnan. Naredi te birokratske bedarije in jaz verjamem, da ti bo uspelo najdt šiht. Če iščeš v svoji stroki, ravno v postrežni gostov ne boš, boš pa v zaledju kuhinje. Če se res ne vidiš v tem, ti ostane kaka proizvodnja za trakom, za to pa mislim da ne rabiš nobene posebne prekvalifikacije in izobrazbe delat, vsaj za začetek ne.

Poznas kako prouzvodnjo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pred enim letom precej, trenutno pa najbrž ni veliko junakov ki bi na veliko zaposlovali.sicer pa ne vem kako poteka sedaj. Sam sem jo dal čez pred cca 12 leti, najbrž bolj po želji izvajalca kot po moji želji. Ali pa po želji Zpiza da je lažje ocenil invalidnost.
Je pa res da sem imel sam dokončano VI. Stopnjo izobrazbo.
In vsaj takrat so delal te poklicne rehabilitacije bolj za nižje stopnje izobrazbe. Ali z namenom dokvalifikacija ali pa prekvalifikacije.
Pri meni bil razlog huda poškodba, dolgotrajna bolniška, in dela pred poškodbo (terenskega) nisem mogel več opravljati.
Zato so "ugotavljal" kaj lahko delam.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Sklepam da se gre za Sočo ?



Ali kaj drugega ?


Če gre za Sočo gre nekako takole:

En čas si v centru za rehalibitacijo soča. Tam večinoma delaš razne izdelke povezane z ročno spretnostjo.
Lahko delaš tudi z računalniki in kakšnimi drugimi stvarmi. Zdaj če pokažeš kakšno zanimanje za druga dela
ti lahko omogočijo kakšno testno delo v kakšnem podjetju. Če je podjetje zadovoljno s tabo te lahko zaposli
kot invalida. Kar se tudi podjetju splača.

Niso to samo proizvodnja podjetja. Lahko so tudi računalniška in ostala. Odvisno od tvojega znanja in volje.


Tako da če imaš voljo do dela ti vsekakor priporočam da greš skozi to. Na začetku se ti bo mogoče
zdelo da gre vse skupaj prepočasi. Ampak če imaš voljo lahko z tem prideš tudi do tvoje "sanjske" službe in dela.


Vse je odvisno samo od tebe in koliko volje boš vložil v to.

Lp
 
Nazadnje urejeno: