Zaposlitev

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Poznam kar nekaj penzionistov, kateri s kombijem vozijo šolarje. Je pa zanimivo, da večje firme nabavljajo bosance, ampak se čudim od kod jim izpit?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
@gasdopodna, lahko jim tako rečeš oz. odkloniš napotitev prek agencije, pa boš hitro ostal brez nadomestila ali socialke.

Koze tam mislim opozorit že ob morebitni prijavi v evidenco, da agencij ne bom jemal in zakaj... V skrajnem primeru se pa na razgovoru nardiš malo "norega"...

Imate izkušnje tam? Ne...
Ste to že delali? Ne...

Zavod si ne upa več kr dol metat.... Je blo že preveč uspešnih pritožb v takih primerih
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Glede na to da maš za kamijon psihoteste....se jaz ne bi ravno delal norega...da ne boš dobil kake blokade za opravljanje tega poklica
smile-1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Glede na to da maš za kamijon psihoteste....se jaz ne bi ravno delal norega...da ne boš dobil kake blokade za opravljanje tega poklica
smile-1.gif

Sem dal v navednice... Šoferji se skoraj ne iščejo preko agencij...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
nekaj primerov so ti povedali že drugi pa ti še jaz povem enega
gre za večje podjetje sicer v lasti tujcev, ki majo politiko količino FTE (full time employee) za določeno delo oz določen letni rezultat. Razmere pokažejo, da je to pri nas nemogoče s takšno količino in se lokalno vodstvo odloči najeti ljudi preko agencije, torej zaposliti nebi mogli in smeli niti enega več tako pa jih 10 20 ali 30 vzamejo preko agencije. Temu reči neresno je smešno, razbremenili so obstoječi kader dali možnost agencijskim delavcem in tisti, ki so se izkazali so ob prvi priložnosti za nove FTEje dobili redno službo. Po vrhu vsega so imeli tudi odličen filter in vzeli samo najboljše izmed razpoložljivega. To ne da ni neresno to je genialno.

in še naprej večkrat letno me kdo na linkedinu klikne in kaj ponudi iz tujine... temu sledi agencijska pogodba, ja kaj pa drugega in menim da se boste slej kot prej morali navaditi na to in to sprejeti in pozabiti na idejo o pogodbi za nedoločen čas kot mamo blaginje in varnosti
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
eh ti ne razumeš, folk pri nas rabi redno zaposlitev, za nedoločen čas s prve, da lahko začne počivat do penzije
grin1.gif


vse ostalo so prekleti kapitalistični nategi
shocked-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.099
6.480
113
Da so potrebne "mahinacije" preko agencij je pa kriva zakonadaja, ki ne dopušča mehkega odpuščanja. Valda se razume, da vsak delodajalec želi dobrega delavca, ampak to se ne ugotovi na razgovoru in tudi v prvih mesecih ne. In tu so super agencije, so pa žal nepotrebne. enako kot SŠ...samo paraziti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Tank

Zelenc'
5. feb 2012
24
9
3
MS
jari Bil sem zaposlen preko te agencije/Trenkwalder , kasneje direkt na firmi. Lahko ti iz izkušenj povem da sem bil z agencijo bolj zadovoljen.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
nekaj primerov so ti povedali že drugi pa ti še jaz povem enega
gre za večje podjetje sicer v lasti tujcev, ki majo politiko količino FTE (full time employee) za določeno delo oz določen letni rezultat. Razmere pokažejo, da je to pri nas nemogoče s takšno količino in se lokalno vodstvo odloči najeti ljudi preko agencije, torej zaposliti nebi mogli in smeli niti enega več tako pa jih 10 20 ali 30 vzamejo preko agencije. Temu reči neresno je smešno, razbremenili so obstoječi kader dali možnost agencijskim delavcem in tisti, ki so se izkazali so ob prvi priložnosti za nove FTEje dobili redno službo. Po vrhu vsega so imeli tudi odličen filter in vzeli samo najboljše izmed razpoložljivega. To ne da ni neresno to je genialno.

in še naprej večkrat letno me kdo na linkedinu klikne in kaj ponudi iz tujine... temu sledi agencijska pogodba, ja kaj pa drugega in menim da se boste slej kot prej morali navaditi na to in to sprejeti in pozabiti na idejo o pogodbi za nedoločen čas kot mamo blaginje in varnosti

Modre besede, žal pa si pozabil, da na banki popadajo po tleh od smeha, ko bi človek na agencijskem delu vzel kak kredit... In kredit je ponavadi takšna reč, da ga rabiš danes, ne pa čez 20 let, ko bodo (teoretično) prišli k pameti...