Zapiski, zvezki, knjige - iščem za 1. letnik Srednje trgovske LJ

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
Pozdravljeni,
sin se vpisuje v 1. letnik Srednje trgovske in aranžerske šole v Ljubljani, smer trgovec.
Zanima me, če ima kdo knjige, zapiske ali zvezke - seveda proti plačilu. Če zvezke še potrebujete (recimo za zaklj. izpit), jih lahko samo skopiram in vrnem.

Lepo prosim, samo ne pisat negativnih komentarjev, zakaj se vpisuje na tako šolo, teh sem nekaj že slišal.. ampak glede na njegov uspeh kaj dosti izbire nima in odločitev je že padla.

Hvala!
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.784
2.095
113
Komentar ne leti na solo ampak pusti ga nej se sam znajde ne pa da mu ti isces bliznice... Zapiske naj si sam dela, zato hodi v solo
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.724
100
63
V teoriji vem, da je tako in se s takim načinom strinjam.
Vendar.. smo mu letos pustili svobodo, pa se ni dobro izšlo. Zato moram zopet prevzeti nadzor :rolleyes: in namen teh zvezkov je, da si (splošno) snov že vnaprej pogleda in med počitnicami vsaj kaj malega ponovi.
 
V teoriji vem, da je tako in se s takim načinom strinjam.
Vendar.. smo mu letos pustili svobodo, pa se ni dobro izšlo. Zato moram zopet prevzeti nadzor :rolleyes: in namen teh zvezkov je, da si (splošno) snov že vnaprej pogleda in med počitnicami vsaj kaj malega ponovi.
je težava v njem ali v šoli? Če je šola vzrok, za trgovca se lahko izuči tudi preko Ljudske univerze pa cel kup programov za malde se najde kjer lahko dobi pomoč (npr. PUM). Vzemi zvezke, gradivo če jih dobiš zgolj kot plonk listek, tako da bo sin še vedno opravljal svoje dolžnosti, bo pa mel možnost kam pokukat in kakšno stvar več zvedet

če je vzrok v njemu da se težje uči, koncnetracija itd....naj se uči skupaj s kakim sošolcem, če že niso ti časi mimo, oz če ravno ne gleda vsak zgolj na svojo rit
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
555
316
63
Je bil otrok letos v 9. razredu ali že na eni drugi srednji šoli, ki mu ni šla?
Kolikor imam jaz izkušenj s takimi poklicnimi srednjimi šolami, je tako da če bo otrok znal osnovnošolsko matematiko in angleščino in če zna brati, je pol šole že opravil. Tisti s težavami imajo po navadi manjko ravno pri teh osnovah. Težko bo delal kvadratno funkcijo, če ne pozna linearne in se ne znajde v koordinatnem sistemu. Težko bo razčlenjeval dvočlenike, če ne zna seštevati in množiti.
Tako da moj nasvet, da vzameš knjige za OŠ in naj tam predela osnove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in mosseero